Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodie v Praze - FOREX


tomnes

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj všem,
mužeš mi babetko řict trochu vic o tom jak obchoduješ,jake paterny a hlavně jak zvládáš teď tu šílenou volalitu na forexu.Mě se 5m taky líbí nejvíc i když na M15 jsou signali lepší ,ale zas to chce větší sl a někdy je cena už zcela mimo než se uzavře 15 minutová svíce.Já obchoduji jen zlr patern nic jiného a snažím se čekat na to až je stabilni trend.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

ahoj, taky se snazim o pochopeni forex trhu. jsem ve fazi backtestu WCCI konkretne jen a pouze patternu ZLR na 15M TF na parech EUR/USD a GBP/USD. backtestuji tak ze si uplne skryji cenovy graf a signaly filtruji pouze podle WCCI. obchody se snazim provadet zcela mechanicky a az kdyz se rozhodnu ze do obchodu vstoupim odkryji cenovy graf zaznamenam do excelu hodnotu vstupu(+datum cas ...) a potom vystup na CCI14 hooku. chtel bych se zeptat zkusenejsich, jak to mate se SL? woody radi ze po 1-2 ticky nad/pod vstupni usecku= SL, co pouzivate vy? da se z neceho "vychazet" na forex trzich? nebo to musim vybacktestovat? :) asi za B bude spravne, ale potreboval sem to nekde ventilovat :)
diky moc a hodne uspechu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

AHoj,no 15 m sice má někdy pěkné signáli na zlr,nicméně při te dnešní volalitě většinou už jsou vstupy dost pozdě kolikrát a chce to aby byl i pěkny trend,což se mi zdá poslední dobou lepší spíš na gbpusd než eurusd.Já poslední dobou jsem po začátcích na live začal byt trochu skeptickej k wcci,je to dost naročny vybirat jen ty best signali a stejně to nema většinou takovy potenciál jako maj třeba s/r urovně odrazy,to mi dava mnohem lepši vysledky prostě price action je opravdu asi best,dlouho jsem se to snažil nevidět,ale profici prostě na indikatory většinou moc nedaj,takže u mě teď vytězi čistej graf m5 a cci 14 na divergence předevšim. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Darbujan: taky sem si rikal ze jestli tech 15M neni moc, ale kdyz sem daval do kupy prvni podobu systemu tak sem v tehle diskuzi nasel tech 15M a toho se drzel. podle backtestu(by oko- backtest neni dokoncen- mam zatim 2 mesice zbacktestovano a chci aspon 6) je system profitabilni. wcci se venovat zatim urcite neprestanu, diky za odpoved :)
hodne zdaru na livu - musi to byt masakr :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak určitě tě nechci odrazovat,jen prostě já to na live nezvládl zatím.Když zvládneš vybírat si nejlepší signáli tak to je vlastně skvělej systém,jenže hodnotit objektivně kvalitu signálu ve stresu live obchodování správě je fakt těžky.Backtestováni nemá cenu přehánět,lepší založit si micro učet třeba jen za malinko peněz a dat si pevna pravidla vstupu a vystupu a zkoušet to s emocema live,pak se teprv uvidi jestli to ma smysl obchodovat.
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak ja mam učet u admiral marktets tady maj pobočku u nás,zatim jsem velmi spokojen ,minimalni kapital na mikroloty stači par stovek,ale urči si maximalni stop loss s kterym vystačiš a ber to jako 1 procento kapitalu,takže pokud budeš mit maximalni stop loss 20 pips tak to chce kapital tak 4tisice při 0,01lotu pozici.Nevim,ale kolik maš toho naštudováno o forexu,já jsem tomu dal poslední třičtvrtě rok tak pruměrně 5 hodin denně přečetl par knižek o psychologii i obchodnich systemech a n internetu pročetl snad tisic stranek a pak šel teprv na live microloty a jsem rad ,že jsem rad:o),takže jestli se uplně na to necejtiš ještě tak lepši to nastudovat vic.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No neni vubec zač,já sem rád,že se mužu z toho trochu vypsat,za celej rok sem nepotkal snad jedinyho člověka s kterym bych se o forexu mohl normalně bavit,všichni mě maj za blazna,kterej je zavislej na hazardu.
Určitě si přečti tady na finančníku skvělej seriál Cesta do hlubin psychologie obchodování,na internetu se dá najít dost systémů s kterýma by se s dobrým money managmentem dalo pěkně vydělávat,já jsem taky vyzkoušel ze začátku kde co a opravdu mě nenapadlo,že nakonec budu řešit hlavně psychologii a disciplínu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Myslim ze ne, protoze stale obchodujes variaci CCI a psychologie a disciplina k tradingu nedilne patri, takze urcite dal pis sve postrehy sem. Ja ted sleduju jen gbp/usd a na papire se mi docela dari ale jen na tom 15TF, eur/usd mi na 15TF tolik signalu jako na gbp/usd nedava, zkousim ruzne variace vstupu/vystupu, ale jeste sem idealni nenasel. je to cesta dlouha a trnita ale urcite to bude stat za to, hlavne trpelivost :) good luck

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Na gpbusd jsou opravdu lepší trendy poslední dobou to jsem si taky všiml,i když se teď sousdřetim jen na eurusd,protože na live nezvládám víc jak jeden pár,no vlastně nezvládám ani ten jeden včerejšek a dnešek katastrofa, dva ziskove a jeden ztratovy signal ,ktery se mi vubec nelibil,ale na live jsem vzal jen jeden a samozřejmě ten ztratovej tohle mě fakt niči neskutečně,těsně před možym vstoupem do trhu jako kdyby se mi najednou iq snižilo o 30 bodu:o),nezvladam si ani spočitat posun stoploss správně,tohle prostě musim časem překonat,nebo přejít na vyšší tf a zadávat čekací příkazy,jenže to přijdu o vyhodu rychlich vstupu na m5.
Jinak teda co se tyče wcci tak ja používam jen cci 14 a signál překročeni vrcholu ktery je nad/pod 100 zpět pod směrem k nule,nevím teď jestli to je nějakej patern wcci spiš ne protože trend dle cci je už jasně opačnej spíš se to používá pro výstup na zlr,kombinuji to i s předchozi divergenci,je to vlastně proti trendovej signal a na eur/usd funguje slušně,hlavně když se cena dotkne některe vyznamne s/r urovně pivotu nebo kulateho čisla.Stopka mě stači jen do 15 pips což je taky vyhoda,přeci jen 15m graf tam už se sotva vejdeš pod 20 pips.


Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...