Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TradeStation


Martinek

Doporučené příspěvky

to Martinek:

Jak jste spokojen s TS... uvažuji, že si zde otevřu také účet.. komise super jen jsem to nepochopil s temi daty já pochopil, že si data platím již v komisi, ale to jsem asi pochopil špatně to asi bylo že si v komisi platím platformu ,nějaký ten devizový poplatek a ještě něco už nevím kde to byo, každopádně chci se jen zeptat na Vaše zkušenosti , postřehy atd.... Předem děkuji za jakýkoli komentář...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Radusor,
jsem zvedav na nazor Martinka, ale za me muzu rict ze s TS jsem po case spokojen nebyl. Ale je to diky memu stylu. TS je imho vyborny na AOS. Pro ME ucely je to zbytecne, nekonfortni charting, nemoznost RB. Ani co se tyka datafeedu pro ID. Ma ovsem velmi silnou komunitu a odpovedi se dockate velice rychle. Takze zalezi co od TS ocekavate.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Radusor: Data se plati zvlast, v komisi platite jen komisi a k ni navazane poplatky (jako vsude jinde). Data stoji par dolaru mesicne (zakladni balicek asi $20) a platformu neplatite, kdyz udelate aspon 10 obchodu mesicne (resp. zobchodujete 10 kontraktu mesicne).

Ja s TS pro ID obchodovani moc spokojeny nejsem. Asi je to hodne i otazka zvyku, ale prostredi TS mi sedi cim dal mene a vcera v uvodnich minutach jsem zazil dokonce pekne krusne chvilky, ktere mne primely premyslet o definitivnim odchodu od TS. Ale jak rikam, je to vsechno predevsim otazka zvyku (= jestli jste dosud neobchodoval u jineho brokera, asi si na TS zvyknete hodne rychle a bez problemu).

Co se mi ale nelibi skutecne hodne je predevsim:
- absence range bars v nativni podpore (existuje polofunkcni betaverze externiho rozsireni s radou chyb)
- nemoznost nastaveni nizsiho TF nez 1 min
- zobrazovani celkoveho denniho profitu/ztraty namisto aktualniho P/L v danem tradu (tj. jeden obchod uzavrete s +160/kontrakt a namisto toho, abyste pri vstupu do dalsiho obchodu zacinal "na nule", rovnou vidite pozici v plusu 160 USD, coz mi vcelku znemoznuje rychle vypocty umisteni PT a SL - tento problem by ale zrejme mel byt, dle TS, odstranen v pristi verzi)

Z hlediska testovani strategii je imho TS nejpropracovanejsi nastroj, ktery ma navic velmi slusnou historii dat. Ale naucit se pracovat s EasyLanguage neni uplne snadne. Ne, ze by to byl extremne narocny jazyk - zakladni konstrukce se daji psat uz po par minutach koukani do hotovych prikladu a studii; ale hracka to rozhodne neni (zvlaste pak, nemate-li zkusenosti s programovacimi jazyky typu C/C++ nebo TurboPascal).

Secteno a podtrzeno - TS bych ja osobne spise nedoporucil. Berte to ale prosim jako hodne subjektivni nazor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Mám otázku k backtestingu na alternativních time frame. Strategie používající Tick bars a volume bars neumožňují nastavení Look-Inside-Bar. Pokud to správně chápu tak oba vychází z „tickového základu“ a tak nastavení Look-Inside-Bar není potřeba. Je tento předpoklad správný? Je backtesting na těchto time-frame relevantní? Díky,

Mirek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 2 týdny později...
  • 3 týdny později...

Zdravim,
silně uvažuju o TradeStation, zajímám se o e-zrniny, když jsem se díval na seznam komodit tak jsem narazil jen na pitové zrniny značené S, W, C,... Chtěl bych poprosit někoho kdo obchoduje přes tohoto brokera, aby se podíval jestli jde o pit nebo elektroniku. Výše komise 6.06 RT by odpovídala elektronice, ale zase značení komodit odpovídá pitovým trhům.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 Tom:
S,W i C se obchoduji elektronicky. Ze zemedelskych produktu lze pres TS obchodovat s temito:
CBOT - Agricultural
Corn C
Oats O
Rough Rice RR
Wheat W
Soybeans S
Soybean Oil BO
Soybean Meal SM
South American Soybeans BS
Ethanol AC

Kompletni seznamy najdete na strankach Tradestation, v sekci "Top account question".

2 kubrt:
Maily jsou skryte porad, jak vidim, mozna bychom mohli nakoupit hromadnou licenci na spamovy filtr ? ;)
Na Woodieho se nechystam, snad se najde jina prilezitost. P.S: Co je to "TOS" ? Jmeno tve pritelkyne ? ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Zdravím,
po relativně negativních názorech uživatelů Martinka a 911 ohledně spokojenosti s TS bych rád jako protiváhu přidal názor spokojeného uživatele.

Co se mi na TS líbí a proč mi to vyhovuje:

- Základní požadavek.
Obchoduji tripple screen na 1,5 a 25 min TF + poziční (daily TF), indikátory RSI, EMA a VOLUME, TS je zobrazí bez protestů.

- Cena platformy.
Live data trhu ZG jsou v současné době v rámci platformy zdarma a pokud trhy studujete denně, tak 10 slušných vstupů určitě během měsíce najdete. Pohyb o jeden jediný tick už je v tomto případě ziskový. Nebo dvakrát za měsíc vychytáte pohyb o 6 ticků a tím měsíční cenu platformy máte vyřešenou. Existuje i alternativa s levnějším trhem YG, ale tam pozor na nízké volume a poplatky RT (pohyb o jeden tick je nepokryje).

- EasyLanguage.
Je to skvělý nástroj pro lidi, kteří trochu mají programátorské myšlení. Trvalo mi asi hodinu, než jsem si vytvořil vlastní indikátor zobrazující Dow Jones index do grafu jeho trhu (YM). Byl to můj první pokus v EL a dnes už by to byla záležitost pár minut. Rovněž máte další možnosti modifikace "standardních" indikátorů. Záměrně se nezmiňuji o AOS, protože jsem se k nim stále ještě nedostal.

- WCCI.
Slyšel jsem také názor, že zobrazení WCCI zatím není implementováno. Standardně není, ale našel jsem ho na TS fóru, importoval do své platformy a aktuálně se věnuji jeho zkoumání a drobným modifikacím.

- Matrix.
Po chvíli mi začal nesmírně vyhovovat a přestože existují i jiné cesty vstupu a výstupu z trhu, zadání příkazu je otázka kliknutí na zvolenou cenovou hladinu a na první pohled vidíte, co se s cenou děje a jaká je aktuální BID/ASK o deset ticků před i za aktuální cenou, včetně statistického rozložení obchodovaných hladin celého dne.

- Desktop a Workspace.
Nemohu srovnávat s jinými platformami, ale v TS máte možnost definovat si Desktop (obrazovku) a v něm Workspace (záložku) a na ní si umístit grafy, přehledy, web, fund. analýzy...apod. Jako inteligentní třešničku na dortu přídává možnost "linkování" symbolu, tj. změníte symbol v jednom grafu a změní se podle toho všechna ostatní linkovaná okna. V praxi mám na stole dva monitory, tedy dva nezávislé desktopy a v každém záložky (YM,ZG,AOS,BACKTEST,QUOTES-CHARTS, GRAINS-CHARTS, SPREADY...) a v každé záložce konkrétní zobrazení. Přepnutí je otázka jednoho kliku.

- Data z jiných trhů.
Obchoduji také pozičně s US akciemi (akciový účet mám otevřený u jiného brokera) a vyhovuje mi mít nadefinovaných několik záložek s tituly z mého "akciového koše" a získal jsem tím jednoduchý a efektivní přehled (ceny a indikátory) na cca 20min zpožděných datech (v pozičním obchodování mi to zpoždění tolik nevadí. Kdyby vadilo, live data se dají dokoupit). Pokud se někde děje něco zajímavého, definovaný alarm mě upozorní a akci provedu už přes svého akciového brokera. V minulosti jsem používal Medved Quote Tracker (zmíněný ve Wiki), ale TS mi jej zcela nahradila.

Co se mi na TS nelíbí a proč:
- Již psal výše Martinek, zapomeňte na TF - dále založení účtu pouze papírovou poštou
- HW nároky platformy, na notebooku s 256MB RAM sice běží, ale už skoro nepustíte nic jiného...

Takže: "Secteno a podtrzeno - TS bych ja osobne spise doporucil. Berte to ale prosim jako hodne subjektivni nazor."

Mnoho úspěchů,
Pavel


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 týdny později...
×
×
  • Vytvořit...