Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

12 statečných


tomnes

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 329
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

floky Napsal:
-------------------------------------------------------
> fyzik: Tomaš alebo Petr v jednom članku hovoril o
> tom že vie z prispevkov odhadnut ako sa komu bude
> darit...a či ma vobec šancu na uspech...
>
> u teba je to myslim každemu jasne...


Týbrďo - to by mě zajímalo co si myslí o mě (z mých příspěvků). Musím říct že debatovat tady o zakládání hedge fondů je těžce mimo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

floky

Jak můžeš napsat: "u teba je to myslim každemu jasne..."? Na světě jsou miliardy lidí a každý určitě nebude sdílet tvé jasné názory. Já rozhodně ne.

Myslím si, že pokud by si fyzik založil svůj hedge fond, pak množství peněz, které si k němu lidé vloží příliš nezávisí na jeho schopnostech traderských, ale především na schopnostech marketingových a také na kvalitě školení jeho prodavačů po telefonu :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

floky: Vysvetlim. Pred niekolkymi prispevkami bol jeden uzitocny odkaz: www.performance-appraisal.com/SecretsOfMasterTraders.htm
Paul Tudor Jones tam pise: I know that to be successful, I have to be frightened. Don't focus on making money; focus on protecting what you have.
Ti, co maju zabehnute obchodovanie, toto chapu. Ze nejde o zisky, ale o neustaly strach zo strat, strach z bankrotu, hlbokeho poklesu... zisky sa postaraju same o seba, ale straty nie, na ne treba stale mysliet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

paveln

presne ako si napisal, bude zalezat na jeho schopnostiach. marketingovych a manazerskych.

s toho co pise je zrejme ze taketo vlastnosti nema. vypisuje tu hluposti a ziada si pozornost ako male decko, a to mu na serioznosti nepridava a pri marketingu a lamani klienta ide hlavne o dojem akym posobi. pripada mi ako ten Tim Sykes s wallstreet warriors. len plno reci a rozruchu a kde je jeho hedg fond. po 10 rokoch prace uvidi ze to nieje take jednoduche ako po 1,5 roku entuziazmu a sebadovery ze je majster sveta.

vratm sa radsej k normalnej diskusii

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fyzik a paveln,

pracujem s hedge fund administratormi (HSBC, CITCO, PNC, Fortis, a kopec dalsich) a viem presne ako to funguje. Mozem povedat len tolko - nemate pravdu.

Vo velmi velkej skratke: hedge fund spravuje investment manager, co moze byt jednotlivec alebo organizacia. A ci ludia vkladaju peniaze do HF zavisi od zivotopisu a doterajsich vysledkov investment managera (a nicoho ineho). Ziadny rich onshore individual neda niekolko mil dolarov (minimalna investicia pre HF je 1 milion $) do fondu bez toho aby si overil zivotopis investment managera. Reklama tu hra minoritnu ulohu.

Pavel K

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Zdravím vsechny,

at už milionaře nebo zacatecniky jako jsem ja. Pro mě je tento článek něčím co mě v mém snažení sune o neco dal... Jak jsem již psal jsem začatečník, na obchodování sem narazil úplnou náhodou, když jsem projížděl internet... od te doby čtu články a snažím se pomalu orientovat v grafech. Mě asi nejvíce zaujal Dan Zanger a už od samích začatků jsem věděl že jednoduché formace spolu s trendovými čarami a Volume bude to pravé ořechové... neříka se nadarmo "V jednoduchosti je síla". Věřím, že když na sobě zapracujem tak jednou se budeme dívat na 12 statečnych s českým obsazení...:)

Povšiml jsem si že jeden ze zakladatelu teto stránky rád přirovnává ke sportu...(ted si nejak nevzpomenu který). Sám jsem sportovec už na poměrně vyšší urovni a tak muzu s klidem říct, že nevítězí talent ale píle...:)

to je tak vse co sem chtel napsat:D jinak du bouchnout sampano je to muj první příspěvek zde na financnikovi:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Wexx,

je pravda, že trading a sport má hodně společného, teda pro ty , pro které sport neznamená jen naladit eurosport. Paralel v životě společných s tradingem je obrovská spousta, ze začátku si to tak člověk neuvědomuje, protože hltá naprosto nové informace, ale časem když to začne vše do sebe zapadat, tak se ty paralely vynořují neustále.

Tak Ti přeji hodně štěstí
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rolex,

ano je to tak je jich mnoho, ale mě nenapada nic co by se tomu tak podobalo jako zrovna sport...:) stačí na sobě jen makat a makat a nnení duvod proč by se jeden zás nemohl blýsknout stejně jako tito špičkový obchodníci...:)

Děkuji, take přeji hodně štěstí...

Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...