Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

12 statečných


tomnes

Doporučené příspěvky

Dovolim si jeste jednu zajimavost, ktera muze odpovedet pigimu na jeho dotaz.

V trzich je dulezite si najit neco, cemu rozumite. Kdyz napr. obchoduji options na stocks, lepe mi vychazi put pozice nez call pozice. Jednoduse receno, dokazu lepe rici, ktera stock je skutecne slaba. Naopak hure se mi analyzuje, ktera stock ma silu na pokracovani smerem na sever. Vychazi to z me povahy. Staci, abych se podival na prubeh grafu za poslednich 3,6,12 mesicu a dokazu rozpoznat, ktera stock ma dobry predpoklad na propad ceny, resp. dosahuji vetsi uspesnosti smerem down nez up, pricemz nedokazi rici proc :)? Pri put pozicich se citim mnohem lepe nez pri call pozicich, takze se mi lepe obchoduje smerem dolu nez smerem nahoru.

Mnoho velmi uspesnych traderu si naslo neco, v cem se citi jako ryba ve vode a dokazi toho velmi vyuzivat. Tzn. pouzivaji jednoduche nastroje, ale umi cist mezi radky. Nekdo ma tyto vlastnosti vrozene, nekdo si je musi vypestovat zkusenostmi.

Plati to pro jakoukoliv jinou cinnost. Porovnejte dva sportovce, kteri maji stejnou startovni caru, ale jen jeden vyhraje olympiadu. Porovnejte dva majitele maloobchodu, jeden roste a druhy sotva preziva. Nic neni otazka "podpultovych" informaci.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 329
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

To MiroslavCZ:
to fakt netusim :)
Cemu verim je, ze leta zkusenosti Vam prinesou schopnost lepe cist trh. Kdyz se podivate na nekolik bull trhu, kazdy ma jiny charakter. Kdyz si vybiram stocks, chci videt, co se delo doposud a dle toho si take vybiram. Pred tremi roky jsem o takovych vecech nemel ani paru a take to tak vypadalo na vysledcich. Obchodoval jsem trhy, ktere byly dle moji strategie neobchodovatelne. Osobne hledam hezky trendujici trh. Rozhodne se vyhybam trhum s mnoha gapy, skokovymi pohyby, extremne volatilnim trhum. Je to neco, so si kazdy musi nakoukat sam. To same plati pro futures. Vseobecne se tomuto tema rika market selection a je to pomerne dulezita vec. Kazdy trh ma svuj naturel dany mnoha faktory. Netroufam si na toto tema diskutovat do hloubky, protoze se v teto oblasti povazuji zatim za hodne velkeho zacatecnika.
Sam za sebe muzu rici, ze kdybych mel obchodovat kazdy signal na kazdem trhu, asi bych si nevydelal tolik, jako kdyz se soustredim jen na trhy s nejvetsim potencialem. Tzn. misto deseti pozic denne, ktere bych mohl otevrit, oteviram jen napr. jednu az dve, ale v trzich, kde vidim nejlepsi podminky. Tzn. napr. chci videt, ze trh trenduje, ze trenduje jiz nejakou dobu, ze dany trend ma solidni uhel, ze nastupuji na korekci, ktera neni prilis hluboka, ze muj vstupni signal vznikl v momente, kdy je nejvyssi pravdepodobnost obratu atd. Vsechny tyto veci lze definovat, ale vzdy bude zalezet na Vasem osobnim hodnoceni dane situace, ktere bude vzdy vychazet jen z Vasich zkusenosti [screen time].
Znovu opakuji, jsem v technto otazkach velky zacatecnik. Je mozne, ze je mnoho lidi jineho nazoru.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To MiroslavCZ:
jeste bych k uvedenemu dodal, ze prave tento market selection je resenim pro ty, kteri hledaji ruzne filtry atd. Misto mnoha ruznych filtru kolikrat staci otevit graf a vidite kde jste. Psal jsem to uz nekolikrat: procetl jsem si prispevky Tomase ve VIP vlakne a udelal jsem svuj nejlepsi intradenni system jen proto, ze obchoduji jen par vybranych signalu. Denne dostanu napr. 4-6 signalu a ja obchoduji jen dva, ktere maji nejvetsi potencial. Dva roky jsem hledal, jak signaly filtrovat a nakonec stacilo pockat, az bude trh tam, kde ma byt a ve fazi, v jake ma byt. Tj. napr. pro formaci
1-2-3 High chci videt, ze trh dostatecne trenduje up a nasledne vytvori tento signal a neobchodovat, jde-li trh do strany. Problem je, ze dostatecny trend up nekdy znamena 25 bodu a nekdy 60 bodu a posledni rozhodnuti musim udelat ja a nelze jej naprogramovat. Tedy misto studia a hledani mnoha ruznych filtru stacilo zlepsit market selection. Jak jednoduche :)

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Miroslavcz: Ono to mozne v podstate je... Pokud je opravdu mozne vydelavat se spravnym MM jen na hodech mince, tak ptoom cit jen muze zlepsit vysledek, ne? takze kdyz si clovek udela nejaky spolehlivy backtest, nebo jakkoliv vyrobi nejakou obchodovatelnou vyhodu s dobrym MM, tak by to rozhodne jit melo... Ale to je offtopic...

Zdravi a silu najdete v syru!!! (da se sejra obchodovat na burze? )

(stejne je to tu OT)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

honzin,

ale je. koukni na jejich fondy. jinak casopis Traders. tam jsou rozhovory, a tak vic. velmi zajimave je cislo o 30 obchodnicivh pod 30 let. to je pro me treba motivujici. cely ten casopis je spis neco ve stylu naseho Top Class + info ze svata burzy. je to takovy posh, ale zajimavy. pro nekoho do zacatku nedoporucuju, je to navykove co se tyka "staveni vzdusnych zamku". :-D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...
  • 4 týdny později...

Zdravím,

Abych řekl pravdu, tak o obchodování si mohu prozatím nechat jen zdát. Článek je přesto pro mne velice motivující. Ale i kdybych patřil mezi prvních milion obchodníků, tak se vůbec zlobit nebudu. Podstané je to, že jsem samouk a že si zkouším papírově obchodovat. (a daří se.)Jsem pevně rozhodnut tuto činnost provozovat, ale až budu připraven. Možná se to do tohoto fóra nehodí, ale přesto - Našel bych mezi Vámi přátele, kteří by mi trochu více otevřeli oči? Byť jen třeba linkem na nějaký web podobný tomuto. (viva la financnik.cz) Asi bude takových lidí jako já spousta, ale nejraději bych našel učitele. Byl bych dobrým žákem. Má-li někdo chuť, touhu, nebo jen volný čas pro to udělat dobrý skutek, tak tady jsem. Vím, že v dnešním světě se tyto věci asi nedějí, ale kdyby to neko chtěl změnit...

Předem jsem zavázán a přeji mnoho, mnoho úspěchů jak v osobním, tak i v byznys životě a to všem, bez rozdílu.

Pěkný den ! (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...