Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

12 statečných


tomnes

Doporučené příspěvky

Zdravim vsechny

Pro me je clanek motivujici tak jako kazdy clanek o uspesnych lidesch,

Co chci ale napsat, je to, kdyz uz jsme u te MOTIVACE (ktera je pro mnohe jiste dulezita), ze jsem
narazil take na dobry zdroj a tim je

: Nejneobycejnejsi tajemstvi od Earla Nightingale

jedna se o praktickou zalezitost v podobe audio nahravky a da se to obednat nekde na internetu.
Autor 'otec motivatoru" vytvoril tuto nahravku v roce 1956 a verim ze se za tu dobu moc nezmenilo.
Me osoben se libi a verim ze muze motivovat i ostatni.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 329
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Jsem v komoditách naprostý NOVIC a zatím "Čínský" pozorovatel. Rád čtu tyto stránky. Učím se a pozoruji reakce zde účastněných. Tento motivační článek se mi líbil!
Samozřejmě, stejně jako v podnikání, v akciích tak i zde jsou Ti kteří vydělávají - a protože nejde o perpetum mobile - i Ti kteří prodělávají. To přeci vědí všichni, kteří tyto stránky navštěvují. To může v budoucnu potkat i mne. Říkám si ale, horší by bylo to nezkusit také. V akciích už jsem si ověřil, že "nenažranost" a panika jsou mí nepřátelé. Přeji Vám všem mnoho pěkných tipů zakončených úspěchem. A abych nezapoměl, velmi děkuji za tyto stránky tvůrcům. OK den.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj priatelia!
K tomuto vláknu som sa dostal až dnes ponevač viac papertradujem ako čítam príspevky. Spočiatku prvé dve strany mali mať názov "sevige vytáča traderov". Až sa čudujem ako ste sa nechali nachytať a rozpísali ste sa na sevigovu tému. Trochu mi to pripomína Sida a jeho huncúctvo v príspevkoch o objavení grálu na forexe - tiež sa našli taký čo to zobrali vážne.

Pokial ide o môj názor na článok: je presne taký aký potrebuje pravý trader čítať - ako všetci vieme za trhmi je psychológia a ako sa spieva v jednej pesničke: "bojuj ohňom proti ohňu" aj na psychológiu musíte vyzrieť psychológiou v tomto prípade pozitívnou motiváciou podvedomia, - že to ide (a dá sa vyhrať) a snažiť sa ešte viac. Možno niekto sa motivuje aj takto: 12 000 000 prehrávajúcich - SUPER tak tam musia byť aj výhercovia prečo nie ja? Proti gustu žiaden ....

Pokial ide o mňa do tridciatky 100% nezbohatnem, ale ide len o moje slobodné rozhodnutie fundovať účet ročnými úsporami a ...., alebo prísť dobrovolne pri plnom vedomí a svedomí o ne - FUJ dúfam, že nie!

Tomáš super článok snažte sa každý týždeň o jeden taký!

S pozdravom svetu mier a traderom milióny - Štefan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny,
postrádám nějakou šikovnou dámu milionářku. Chlapů milionářů, které doma nějaká dobrá duše konejší, když přijdou ztráty, je na každým rohu plno....Ale pro svou osobní motivaci bych ráda četla (osobní setkání asi nehrozí) o nějaké ženě, která nejen opakovaně vyluxovala účet, aby se pak stala nakonec úspěšnou bohatou spekulantkou, ale také opakovaně vyluxovala celý dům, hledala manželovi ponožky, vařila teplá jídla, oprášila knihovnu a vyjmenovaná slova po "b" kvůli dětem, atd........ Obávám se po roce stráveném v platonickém vztahu s komoditami, že budu buď muset oželet komodity, nebo doma oželí servis, protože věnovat komoditám cca 3 hodiny nočně je málo... Vážně by mě zajímala cesta k úspěchu a otázka psychiky v tradingu nejen u mužů, ale jak se s životem potýká nějaká úspěšná žena, tedy skutečně žena, ne mužatka. Nemám potřebu se nějak emancipačně vymezovat, ale pravda je, že okolnosti, které v tomto businessu provází ženu se částečně liší od okolností, kterým čelí muž. I když přijít unavený z práce a mít zodpovědnost, jak uživím děti a (případně) těhotnou manželku, to vydá za několik teplých jídel... Takže shrnuto, asi jsme na jedné lodi, nebo na dvou, ale podobných, a mě by zajímala ta loď s ženskou posádkou... Pokud by byl článek rozšířen o něco takového, byla bych moc ráda. Co se motivace týče, článek je fajn, rozhodně proti němu nic nemám, ale osobně mě nejvíc motivuje, když na setkání potkám lidi, kteří doopravdy obchodují a mám možnost dozvědět se, jak řeší konkrétní situace a že je opravdu možné tímto způsobem vydělávat, popřípadě i prodělávat a jak s tím vším zacházejí...
Ještě dodatek k diskusi o vzdělání: Být vzdělaný a spekulovat na burze se nemusí nutně vylučovat. (I když Joe Ross říká, že pro spekulace na burze je lepší, když jste trochu jednodušší, ale nevím, nevím, jestli ti nejlepší spekulanti jsou zrovna nevzdělanci). Vzdělání je v civilizované společnosti tradičně velmi ceněno a osobně bych jím nepohrdala. Peníze jeden den máte, druhý den třeba ne. Ale co máte v hlavě (a v srdci), to vám nikdo nevezme. Mnoho lidí chce zbohatnout a zaplatit svým dětem dobré školy a nepochybuji, že mezi ně patří i velmi bohatí spekulanti. Jak je ceněno vzdělání v Čechách je ovšem jiná káva...o školství ani nemluvě.
To Jirizz: "Earla" znám a mám, taky se mi líbí.
Přeji všem hezké dny, dobré obchody, Iveta.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Iveto,

potěším vás :-) Byl jsem jedním čtenářem upozorněn, že Margie Teller není muž, ale žena, takže mezi 12ti statečnými skutečně jedna žena vévodí :-)
Jinak souhlasím s tím, že postupem času začne komoditní obchodování požadovat více a více času.... V určitém bodě se to ale zlomí a už naopak budete moci obchodovat méně a méně a přesto vydělávat více a více :-)
Takže hodně zdaru a trpělivosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomáši díky, těším se na jednotlivé "biografie" konkrétních obchodníků, speciálně tedy Margie. Pár ženských jmen jsem na netu ve vrcholovém tradingu zaregistrovala, ale nevím, jaký životní příběh se za těmi jmény skrývá a to mě zajímá nejvíc i motivuje. Taky díky za COT článek. Držím se spreadů- Rosse - COTu, ale zatím stále platonicky.
Iveta

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Hidalgo,
Linda Raschke dokazala take velmi mnoho. Neznam jeji pribeh do detailu, nevim, nakolik je muzatka:-)) a nevim, jestli musela prat ponozky v dobe, kdy s tradingem zacinala:-)) Vim, ze v pocatku sveho tradingu se ji podarilo najit "partnera na parketu", ktery ji za podil ze zisku financne pomohl. Tyto penize, i pres pocatecni uspech, projela a jeste se navic zadluzila. Nasledne se ji podarilo najit dalsiho "partnera na parketu", ktery ji, take za podil na zisku, financne pomohl. Ze vsech dluhu se dostala a vybudovala si dobrou karieru, kterou nasledne zastavila jeji tragicka nehoda. Rozhodla se pokracovat ve sve ceste a presunula se z parketu domu, kde si otevrela svoji kancelar. Musela znovu prekonat mnoho prekazek, projit si nove zkusenosti a nakonec nemusim ani psat, jak jeji kariera dopadla. Patri mezi market wizards. Rohodne stoji zato inspirovat se jeji cestou a nevzdavat se. Mnozi top traderi skutecne studovali leta, nez zacali vydelavat tradingem na zivot. Malymi krucky se muzete propracovat k velkym vysledkum. Osobne Vam uspech preji a dobre si vzpominam na Vas prvni prispevek, na ktery jsem Vam odepsal, ze jestli to ma na tomto serveru nekdo tezke, pak jste to prave Vy.

Preji Vam mnoho uspechu a rozhodne se drzte sve cesty!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím vás Libici,
tedy klobouk dolů před Lindou. To je dobré číst, kdykoli se člověk začne litovat, to pak zjistíte, že není proč. To je tedy motivace jak hrom, stačí jen těch pár řádek, co jste o ní napsal. Myslím, že jste tu kdesi zmiňoval, co všechno zvládá vaše partnerka, včetně tradingu, o tom jsem tehdy také dlouho přemýšlela. Jsou různé etapy a různé úkoly v životě, pořád doufám, že vše nakonec zvládnu se ztrátami pouze finančními...
Přeji vše dobré, Iveta

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Hidalgo,
jak se rika, nic se nesmi uspechat. Verim, ze kdyz jde clovek vlastni cestou a soustredi se na pritomnost a plneni ukolu krok za krokem, pak zvladne mnoho prekazek. Soustredeni se na cil muze mit spatne dusledky, je-li ten cil moc veliky nebo moc daleko. Je dobre mit cil, to je jasne, avsak je dulezite jit pres mala, kazdodenni viteztvi. Trading urcite neni Vas jediny cil nebo priorita. Verim, ze mate i jine zivotni cile, ktere Vas mohou tesit.
Trading je celozivotni studium a poznavani, takze vrele doporucuji nesoustredit se na konkretni cil ve smyslu "az budu trader tak.." nebo "uz abych mohl tradovat...". Vase zkusenosti z tradingu se budou neustale rozvijet, rozrustat, vyvyjet. At uz na zaklade zmeny trhu, nebo treba zmeny velikosti Vaseho uctu, zmeny prostredi, kde tradujete atd. Je dobre uvedomit si, ze i kdyz momentalne netrejdujete, presto zvysujete sve znalosti, zkusenosti, poznatky, ktere postupne zvysuji Vasi sebeduveru. Tzn. neustale dosahujete zlepseni, coz je velky uspech. Merte se a srovnavejte jen sama se sebou a verte mi, ze na konci kazdeho tydne uvidite zlepseni. I male zlepseni je velky uspech.

Preji Vam velmi mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Krásný a velmi výstižný příspěvek!

Musím sám za sebe říci, že to co mě baví a těší na tradingu nejvíce nejsou výdělky, ale neustálé malé pokroky a krůčky vpřed. Velmi mě baví najít si v tradingu nějaký skutečně drobý cíl - např. jak efektivně obchodovat trhy jako ten dnešní - a na takový cíl se jako na jediný plnně soustředit třeba i měsíc. Každý mikro-posun mě pak nesírně těší a dává energii do dalších a dalších kroků. Ke všemu, co jsem se doposud naučil v obchodování, jsem se dopracoval po velmi malých a drobných krůčcích. Navíc jsem se na takové malé, jednotlivé krůčky musel soustředit skutečně vždy jednotlivě. Není možné umět hned vše a najednou.
Mnoho co jsem se naučil v tradingu mně dokonce pomohlo v "běžném" životě. Například naučit se dávat si mikro-cíle a naučit se na jednu jedinou dannou věc soustředit veškerou pozornost a koncentraci mě posouvá v oblastech, kde bych to nikde nečekal. Tak třeba - jsem velmi "antisportovně" založený. Sportování mě nikdy nebavilo, ale spíše jsem měl k němu blok ze středoškolsých dob, kdy jsme byli nuceni cvičit a hrát stupidní míčové hry proti své vůli (na mojí individualitu to bylo příliš...) Nakonec jsem se ale rozhodnul i tuto sféru "překonat". Začátky byly hrozné - netušil jsem, jak jsem na tom zle. V parku jsem uběhnul pouze 1/2 kola kolem celého parku a v bazénu (100m) uplaval pouze 5 bazénů! Postupně jsem ale nasměřoval na tyto aktivity soustředěnost a po krůčkách přidával. Dnes uběhnu 2 kola v parku a uplavu 10 bazénů, za 2 měsíce to třeba bude zase dvojnásobek..... Taková věc mě nesmírně těší a pro takové věci mě baví trading nejvíce. Prostě překonávat drobné cíle a vlastní možnosti a hranice. Pokud to člověk dělá vytrvale a dlouhodobě, profity přijdou samy od sebe, ani jeden neví jak.....
Jak píše Libic, malé zlepšení je velký úspěch. Osobně vím, že je jednodušší udělat desítky mikro-zlepšení, než jedno "mega" zlepšení. Těch 10 mikro-zlepšení však často spolu vytvoří krok vpřed, že se člověk nestačí divit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Iveto,

osobně bych Vám chtěl říci abyste to nevzdávala a neklesala na mysli. Pro mě jste velikou ispirací právě proto, že to máte určitě těžší než já. I přes to jak málo času máte dokážete pomáhat ostatním. Toto na Vás obdivuji, to každý nedovede.

Vzpomeňte na "malé cíle" nebo kaizen. V poslední době jsem na toto nějak pozapomněl a vedlo to jen k tomu, že jsem se zase musel vrátit o pár kroku zpět. Už po několikáté. Jakékoliv urychlování procesu učení nikam nevede. Prosím, nedělejte stejnou chybu jako já a nesnažte se postupovat rychleji než to jde. Je úplně jedno, že to jde pomaleji než třeba ostatním. Neděláme to pro ně, ale pro sebe.

Iveto za sebe Vám přeji hodně trpělivosti, vytrvalosti a síly do dalších bojů s komoditami.

Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Postup po malych kruccich a radost z dilcich uspechu je urcite spravna cesta, ale docela by mne zajimalo v souvislosti s zivotnimi pribehy obchodniku, jestli se da vypozorovat nejaka charakteristika (asi povahova), ktera je temto lidem spolecna. Neco z jejich “pristupu k zivotu”, vztahu k penezum,..... Napr. i v detstvi a dospivani. A naopak jestli treba nejaka vlastnost zaklada na neuspech...
-----------------------------------------
Muj nazor je, ze vetsina spickove uspesnych lidi ve sve profesi se da prirovnat k umelcum.....chce to roky treninku, hodne rizika, odvahu, stesti....Ale zakladem je, ze trefili presne tu oblast, ke ktere maji od prirody nejlepsi predpoklady - jakmile zvladnou techniku, to umeni prichazi samo.....
-----------------------------------------
Pokud by byl meril J.Jagr 160 cm, mel slabe kosti a rychle se zadychal, tak i kdyby se motivoval zebrickem 12 nejvice vydelavajicich hokejistu sveta (to bude takovy nejaky podobny...:-)), trenoval kazdy den, investoval do vybaveni, tak uspesny nebude. To mu kazdy zkuseny trener rekne na zacatku a doporuci mu treba sachy....
------------
Da se neco podobneho stanovit tady? Postupne asi chapu, ktere vlastnosti to jsou, ale rad bych si o tom precetl i v "zivotopisech uspesnych".

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Iveto
Pokaždé, když se člověk rozhodne za něčím v životě jít začne časem ztrácet něco z toho co doposud měl. Dělám již sedmý rok bojové umění, i když poslední dobou to dost flákám. Za tu dobu co se tam mezi těmi lidmi pohybuji jsem měl možnost vidět jak cesta kterou jsi zvolily zcela změnila jejich životy. Někdy je to velmi tvrdé, protože se vám dokonce "podaří" ztratit i někoho blízkého. Ne proto že jej chcete opustit, ale proto, že vaše cesty se rozejdou. Mnoho lidí tam muselo obětovat i některá svoje velká přání tomu aby mohli studovat budó. Co je však na tom nejkrásnější je fakt, že ti kteří vytrvali se dokázali velmi daleko posunout jako lidé.
Já sám jsem 10 let hledal cestu a směr, kterým mám v životě jít. Několikrát jsem se marně pokoušel dostat na školu. Snažil jsem se jít směrem, který jak se ukázalo nebyl ten správný. Po několika letech točení na místě, vzestupů a padů jsem nakonec objevil to co hledám a paradox byl, že to bylo vedle mě!
Z vašich příspěvků tuším, že to nemáte asi snadné, ale věřte mě že má smysl vytrvat. Na tento web jsem narazil loni v listopadu. Od té doby jsem udělal pár krůčků a dnes se pomaličku připravuji na intradenní obchodování. Z naivní představy, kterou jsem před vánocemi měl, kdy jsem si myslel jak budu za rok někde jinde jsem se pomalu, ale za to jistě vyléčil. Dnes vidím, že to je o poctivé práci na sobě a poctivém studiu. Naučil jsem se a to díky chytrým knihám, že není důležité co dělám, ale jak to dělám. Je obrovský rozdíl mezi dělat správné věci a věci správně. Trvalo mě několik let než jsem se naučil koncentrovat tak, že se dnes dokáži soustředit na to co chci a kdy chci, i když se v tom stále cvičím. To nejtěžšší co však dnes a denně podstupuji je má snaha měnit mé zaběhnuté stereotypy pohledu na život, mé myšlení. Teď vím, že pokud nezměním tohle, tak nemám moc velké šance na této parketě uspět.
Vytrvejte a dělejte neptatrné krůčky každý den. Jak psal Tomáš. Věřte mě, že časem když se podíváte zpět, tak uvidíte cestu kterou jste ušla. A není nic krásnějšího jak pocit uvědomění, kdy cítím celou svou bytostí, že jsem se někam posunul.
Nějak moc jsem se rozepsal, ale snad vám to aspoň trošku pomůže. Přeji vám hodně sil a odvahy vytrvat.
Hezký den (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...