Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

12 statečných


tomnes

Doporučené příspěvky

Co je psáno zde ve „12 statečných“ je většinou o psychologii, o přístupu k tomuto byznysu či životu vůbec. Těch statečných je o moc víc než zmíněných 12ks. Někomu zde stačí k obživě pár desítek minut denně, pro někoho rachota na plných 8hod a více a stále (i roky) bez kýženého efektu.
Léto na krku, spojené někdy i s poklidným povalováním se se dá mimo jiné využít i k nenásilným úvahám jak konečně na to, aby to stálo za to.
Nedovolím si komukoliv cokoliv radit, ALE ZKUSTE BÝT STATEČNÝ HNED TEĎ I VY:
-čtěte, studujte, školte se. Myslím žádný jiný byznys než tento vám ale nedá šanci TEĎ HNED a ZDARMA si jej zkusit přesně tak jak probíhá v reále (pomíjím vliv fiktivních/skutečných peněz na psychiku)
-Zkuste HNED TEĎ v rámci papertradingu klidně i ten zdánlivě nejprimitivnější systém který vás napadne a o kterém si myslíte že k zisku snad ani nemůže vést. Návod jak si udělat na webu cvičné portfolio najdete i zde.
-Stanovte si jasná pravidla ManyMenežmentu. Úvahy ve stylu „kurnik vždyť už se to přece musí otočit“ okamžitě rušit!
-Nejlépe denně po dobu X týdnů/měsíců si najděte 20-30min času s jasným cílem kam chcete postoupit dál.
-Nekomplikujte si tento obchod víc než je, zkuste si jej naopak ZJEDNODUŠIT jak jen to jde- i časově. To není magořina na píchačky a pod šéfem na povel!
-Nikde před úplnými laiky SE NECHLUBTE co děláte, zkoušíte. Pokud se potřebujete svěřit či zeptat pak pouze těch, co dělají to co vy-i jejich názory, rady si ale velmi dobře přeberte. Věci neznalí umí nahlodat váhavé, brát jim čas, chuť i šťávu.
-Nepolevujte, ono opravdu může jít i o obživu a zcela jinou kvalitu života než jaký dosud znáte. (A to nemluvím jen o hmotě, jež denně musíme nastrkat do žaludku, či do které dáváme ty špinavé ponožky)

A něco snad i pro odvážné ženy:
Ty totiž, mám silný pocit, mají jinak a lépe než my, ředitelé kosmosu, vyvinutý smysl pro využití času. Žena pobere najednou víc informací než muský. Příroda ji to naučila (a my taky..). Díky čemu a proč nebudu komentovat. Myslím že zmiňovaných tří, a navíc nočních (i kdyby) hodin tomuto věnovaných není ani třeba. Na co chlap potřebuje den, na to schopné a šikovné ženské stačí zlomek času, protože ví že dál musí vykonat ty špinavé ponožky, nakrmit stádo hladovců vč.domácí zvěře, omést občas pavučiny aby pánům tvorstva nevisely do polívky atd atd atd.
Takže ani ženské neváhejte a ZKUSTE TO, NENÍ DŮVOD SE BÁT, MÁTE NA TO!

Všem statečným tento zbytečný příspěvek a úspěch přeje
miciko

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 329
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

to miciko
po každém papertradingu dojde ale na lámání chleba. I člověk s papírově produktivním systémem může neuspět. Tam je podle mě jádro pudla, ustát ten adrenalin a všechny emoce na live. pro mě osobně je to jediná věc, které se bojím, protože na demu jsem jasně v plusu. Teorie se od praxe často velmi liší....bohužel. Já se teď snažím získat jistotu a uvěřit svému systému (jinak nemá cenu lézt na live)...a je to pro mě mnohem těžší než ho bylo vymyslet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,
dekuji vsem za odpovedi!!!

To Euforos:
Tuto moji odpoved prosim berte jako muj pristup a pokud Vam neco da, tim lepe. Nad Vasi otazkou jsem se take dosti dlouho trapil. Me v tomto velmi pomohlo pravidlo vyse risku na jeden obchod. Vim, ze vsude se pise, ze by trader mel riskovat jen urcitou sumu na kazdy trade. Rekneme 2-5% na trade. Problem je, ze 5% Vam po deseti ztratovych obchodech udela 50% ztratu na ucet. Kdyz prechazite z papiru na real, casto se stane, ze trader potrebuje bud urcity pocet obchodu, aby zjistil, ze ma spatnou strategii, kterou pri realnem tradingu nedokaze aplikovat, nebo potrebuje urcity pocet obchodu, aby se uklidnil a byl schopen zacit pravidelne dodrzovat zakladni pravidla sveho systemu. At tak a nebo tak, potrebujete byt schopen ustat serii obchodu u nichz nevite, jaky bude finalni vysledek. Na zaklade urcite serie provedenych obchodu, budete schopen vyhodnotit Vase obchodovani a urcit, jak pokracovat dale.

Jeden ze znamych obchodniku doporucuje vsem obchodnikum dodrzovat pravidlo risku na obchod, ktere zni "gas tank rule". Tj. riskujte tolik, jako kdyz tankujete benzin do sveho auta [v USA tankujete prumerne kolem 20 - 40 USD na nadrz, zalezi na autu]. Tento zpusob risku na obchod budete brat jako kdyz pribrzdite u pumpy a natankujete za 20 USD, coz nepocitate, neresite, proste date dvacku a jedete dal.

Tot i muj nazor na risk per trade, ktery jsem ziskal u Eldera. Riskujte tolik, aby Vas nebolela serie nekolika ztrat za sebou. Pokud riskujete na trade 5% a prijdete o 10 obchodu, jste o polovinu uctu lehci, coz neni moc prijemne. Budete-li riskovat 0.5% Vaseho uctu na trade, ztrata 10-20 obchodu bude cinit maximalne 10% Vaseho uctu. Tj. obchodujete-li pozicne a mate ucet 5,000 USD, musite riskovat cca 5% uctu na trade, aby jste byl schopen zacit tradovat nejmene narocne komodity. Mate-li ucet 5,000 USD a jdete obchodovat intradenne, staci riskovat prumerne 100 USD na trade, coz je 2% uctu. Chcete-li snizit velikost risku, je nutne obchodovat nizsi timeframe, rekneme 2 min timeframe, aby jste se dostal na napr. 50 USD risk per trade. Samozrejme, musi take uvedenemu timeframe vyhovovat Vase strategie.

Samozrejme, vse musi odpovidat Vasi povaze, Vasemu nazoru na obchodovani, Vasi fylozofii obchodovani. Vim, ze penize a pretizene ucty jsou casto duvodem, proc obchodnici konci se svym tradingem po serii neprijemnych ztrat. Kdyz jsem zacinal s YM trhem, sel jsem do minusu cca 1,300 USD. Neptejte se, kolik jsem udelal spatnych obchodu. Co me zachranilo od prazdneho uctu byl fakt, ze jsem obchodoval strategie, ktere nevyzadovali velky risk v navaznosti na muj ucet. Takto jsem mohl udelat mnoho obchodu, jit do minusu a nemit hruzu z kazdeho dalsiho obchodu.

Rad bych Vam poradil jinou cestu jak neprodelat penize pri prechodu na realne obchodovani, bohuzel sam za sebe jinou neznam. Zatim jsem ani jinou moznou ochranu necetl. Jedine co znam je riskujte tolik, kolik si muzete dovolit, aby jste zustal na burze i po serii ztrat. Je mozne, ze po 20 obchodech zjistite, ze mate spatnou strategii, nebo se chytnete a zacnete delat i profitove obchody. Riskujete-li 5% uctu, muzete ztratit treba dva accounty, pokud si to muzete dovolit. I presto jsou Vase moznosti nejak limitovane, protoze vite, ze mate napr. 10,000 USD nebo 15,000 USD ktere muzete investovat. Tzn. i kdyz mate napr. 10,000 USD, 5% Vam po deseti obchodech ubere 50% uctu.

Znovu opakuji, risk na obchod musi vychazet z Vasi fylozofie tradingu. Me osobne pomaha drzet risk na obchod pod 2%. Samozrejme svemu pristupu musim mnohe prizpusobit. Prave risk na obchod je schopen vyresit pocatecni [a nejen pocatecni] problemy pri tradingu. Diky pravidlu, ktere dodrzuji jsem jeste dnes u tradingu:-)

Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Server Financnik je server Tradery traderum. A tento clanok 12 Statocnych je super. Tesim sa na pokracovanie a viac informacii o traderovi menom "DAN ZANGER". On ma zaujal naviac, pretoze tiez si v tej spleti TA a AOS neviem vybrat a skusal som uz dost vela veci. Mam ale ten pocit, ze v jednoduchosti je krasa. Naviac sa mi dari z Pivotmi na intradenom obchodovani. U mna je problem z disciplinou. Ked postupujem pekne pomali a mazem stratu za stratou, pridu lebsie data a tak ideme do pozicie a z vecim balikom penazi nak zmazem stratu a mam aj zisk a ono sa mi to vypomsti. Na deme som uz vyskusal pri VTcku FX miniloty aj loty. A za urcity cas som zistil: Menej je niekedy viac.
Co ma clovek stoho, ked si povedme, krok za krokom pol mesiaca zhodnocuje ucet a potom spravi, taku blbost, ze da veci obnos penazi a cela predchadzajuca praca vyde nazmar. Preto pisem, ze tento clanok a nasledna diskusia otom prisiel pre mna v spravnu dobu. Nepotrebujem mat rocne 10-50 mil $. Naco? Ked si to clovek prepocita, staci mu 1000 $ mesacne a za rok je 12 000$. Ved je to na pomeri CZ/SK uplne perfektne. A este mate moznost kim si poslete peniaze na ucet pockat na vyhodnejsi kurz. :D))
Teda racej si precitam clanok o 12 statocnych a budem rad, ked tu bude onich viac informacii, ako citat si o 12 000 000 loooserov, od ktorych sa nemam co naucit. Na svete je dost ludi ktory zarabaju $$$$$ a robia prednasky zadarmo a od nich sa treba ucit a duplikovat ich. Nieje hamba spravit to iste co uz XY ludi pred vami a zaradit sa tak medzi nich. Blbost je podla mna nespravit to. Aspon to skusit. Vytrvalost, disciplina, trpezlivost a trebarz aj klapky na oci a do usi vatu a ist si svojom cestou a dosiahnut stanoveny ciel.
Teda mozte sem dat aj Top 100ku a date trebarz meno, vek a comu sa venuje, ako ste to urobili teraz a ostatne info si najdeme aj sami na nete cez google.
Too Libic Skvely clanok predchdzajuci. Dik zase ma napadlo nieco nove. :) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911: spravna otazka by mela znit, kdo se tradingem uzivi :) ja osobne jsem v plusu, ale zatim se tradingem neuzivim. Nemam dostatecny kapital, takze ho buduji. Zaroven se tim ucim obchodovat vetsi pozice. Mohl bych teoretiky vzit vic penez a dat je do trhu s tim, ze kdyz budu mit vetsi kapital, uzivi me to, ale soudim, ze na to zatim nejsem pripraveny. Radeji obchoduju zatim mensi castky a snazim se zvladnout svou metodu. Obchoduju ji naostro zatim ctvrty mesic a jeste mne obcas trh necim prekvapi (nemluve jak se obcas prekvapim sam ;))). Takze v tuto chvili vydelavam - ale na uziveni to neni. Na druhe strane - za 3 mesice jsem zdvojnasobil kapital, a to je take hezky vysledek :) Takze - jde to, ale ne hned. Je to vyvoj, kdo si mysli, ze za dva mesice od precteni manualu bude v pohode vydelavat - spis ne, stoji to mnohem vic prace. Ja take nevim, jak dlouho mi bude trvat, nez se tim zacnu skutecne zivit, ale mam zpracovany plan, co a jak dal v pripade dilciho neuspechu (tj. dojdou penize na provoz zivota :)), a rozhodne to nehodlam vzdat.
Doporucil bych vsem pristupovat k tradingu jako ke kazdemu obchodu - definovat si, kolik do toho dam, jak dlouho mi muze trvat, nez budu muset najit jiny zdroj prijmu, kdyby to nevyslo, atd. Proste pouzivat stoploss nejen na kazdy obchod, ale i na celkovy pristup k byznysu. Vedet, kolik me ktera legrace bude stat uz predem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja neviem, zatial som na deme a tu sa snazim ucit, ked som disciplinovany, tak mi to aj ide a ked experimentujem, tak slusne nicim svoj demo ucet. Je dolezite, aby som si na deme vyskusal vsetko a tu na financniku je dost postupou napisnych ako nato. Zatial som nenasiel ten svoj iba hladam. Uspech inych ma nikdy neubijal, skor nutil premyslat, tak ide to, vydim ze to ide a prehodnocoval som svoju situaciu, co robim zle? Cim viac informacii clovek ma tim lebsie. Aj ked priznavam, ze je toho tu na financniku popisane dost a niekedy je problem daco co som vedel ze niekde tu bolo popisane najst. Je tu aj wiki a aj tu su dobre informacie. Zisiel by sa asi chat, kde by sme vydeli navzajom kdo je prihlaseny a mohli by sme diskutovat o trhu. Asi by bol vhodny jeden pre komodity a druhy pre forex. Nak sa to tu traderom nepletie. Treba si uvedomit, ze asi nik znas nema 10 a viac rocne skusenosti stimto biznisom a nie sme v USA, kde burza ma vyse 100 rokov, ale v Cesko - Slovensku a tu je to podla mojho skromneho nazoru este v plienkach. Tak kolky sa zivia tradrom? Komodity? Forex? Asi nik nenapise kolko mu to moze cca hodit rocne. Urcite to nebude suma ako u 12 statocnych ale si myslim, na nase pomeri v CR a SR urcite slusna ciastka. Aj tak si myslim, ze to bude trvat u kazdeho (individulne) urcity cas, aby sa tim mohol zivit a cas ukaze sam, kdo ostane kdo pojde dalej. Teda 12 statocnych je motivujuci clanok pre mna a aj v TV ked napriklad na niektorych stanickch ukazuju ako si ziju rozny milionary, tak si clovek povie, oni ano? Tak preco nie ja? Vela razi clovek zkopne ale dolezitejsie je zodvihnut sa a ist dalej. Samozrejme po analyze, co robim, ako to robim a teda co treba zmenit aby som tu chybu nespravil znova.
Poucit sa na chybach inych atd atd. Je toho vela. Naviac ma motivuje, ked povedzme ostatny nadavaju a mne sa daco podari, alebo naopak ja nieco skeciam a klesam na duchu a SID tam sekne obrazok, ktory ukazuje kolko v ten den zarobil. Vtedy si poviem a vydis ide to. Uvedomujem si, ze on je uz o dost dalej, le aj to ze chce ako aj ostatny tradery pomoct dalsim. Nikde neni napisane, ze sa to mne podari, ale neni ani napisane, ze sa to nepodari. Vsetko ma svoje plusi aj minusi a rizika, Zamestnanie, Podnikanie, Trader a ine (profesionalny hraci) atd. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ICE
abych pravdu řek, taky jsem hodně počítal, kolik se dá asi tak vydělávat a přiznám se, že se mi z toho trochu zamotala hlava-což není dobře. Je dobré stát nohama na zemi. Ale když si to zpočteš dejme tomu na forexe: 500pips měsíčně (což se dá a řek bych že lidi jako SID dokážou mnohem víc) je při 1lotových pozicích 5000USD čili dejme tomu nějakých 100 000KČ měsíčně a takový plat nemá ani poslanec.... Ono i úspěch je záhul na psychiku a teď si vem, že na tenhle model aplikuješ position sizing.... to jsou za měsíc astronomické částky. Dokáže se s tím normální obyčejný člověk vůbec vyrovnat?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...