Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

12 statečných


tomnes

Doporučené příspěvky

Pavle,

to jsou velmi správně položené otázky. I já si je neustále kladu a stále na ně dostávám stejnou odpověď: ti, kteří to dokázali, měli 2 základní vlastnosti:

1) vytrvalost
2) skutečnou touhu svůj cíl dokázat.

Myslím, že cokoliv dalšího - talent, předpoklady z dětství, atd. už nesehrály takovou roli. SKutenčně neustále studuji příběhy úspěšných a neustále dostávám stejné zjištění - prostě si šli vytrvale za svým, nehleděli nalevo napravo, nenechali se ničíma nikým rozházet. Z každé chyby se ihned dokázali poučit a jít dál, moudřejší a chytřejší. Zní to jako klišé, ale skutečn to tak je. V jiných branžích jsem poznal nadrpůměrně talentované jedince, kteří to nikam nedotáhli. Pak jsem ale poznal i průměrně talentované jedince, kteří měli ale opravdu silnou vůli a dnes jsou často tam, kde vždy toužili být. Problém je v tom, že každá cesta je plná překážek. Většina lidí skončí už u druhé nebo u třetí. Nezávisle na talentu. A to je to, co dělí úspěšné od neúspěšných. Úspěšní se překážek nebojí, nenechají se jimi rozhodit a postupem času je vlastně začne překonávání všech drobných překážek i svým způsobem bavit. Nakonec dojdou do cíle, aniž by věděli jak.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 329
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Dobry den,
ja bych jen dodal, ze to co odpovida tomas pavlovi je si myslim u vetsina znama vec. Pouze je v nas neco co to blokuje a to je prave styl naseho mysleni. Mnohdy narazi kazdy z nas na vec, kterou rekl ze udela jinak a presto ji udela stejne. neco tam vzadu v te hlave se proste spravne nesepne :D
jako prvni vec bych spis bral co ma tomas ve svem podpisu - Chces-li upset, musis myslet jinak. Mnoho veci se tim pakzjednodusi. Alespon z meho pohledu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Možná bych to ještě trochu updatoval do podoby: "Chceš-li uspět, odnauč se myslet jako většina." Obecně-populární názory se obecně-populárně považují za "správné", avšak obecně-populární většina má svojí pevnou pracovní dobu, hypotéky, úvěry a běžný plat. Pokud většina lidí není bohatá, pak je logické, že něco v obecně-populárním myšlení blokuje naše možnosti jít dál, než ostatní. Proto se člověk v prvé řadě nesmí bát být "kontratian" a počítat s tím, že masou lidí s obecně-populárními názory bude často "kamenován", označován za blázna, hazadréra, neadekvátně riskujícího jedince. Obecně-populární většina se svými obecně-populárními názory však sotva kdy zbohatne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Musel jsem take reagovat pote, co jsem jednim hltem jsem slupnul vsechny predchozi reakce. Opravdu moc si vazim vsech osobnich setkani s lidmi z tohoto serveru a myslenek, ktere zde probehnou. Sam jsem obcas mirne sokovan, co se se mnou deje, ohlednu li se rok zpet ve srovnani s poslednimi 5 lety zivota. Konecne to nyni nabralo ty spravne otacky a vim, ze jdu spravnou cestou. I kdyz prozivam radu zklamani a nepricetnosti(trh je kralem), vim ze to dalsi den bude zase v pohode. Vlastne neexistuje jina moznost, nez ze se to proste jednou naucim.

Ivete vzkazuji, ze Joe to mozna myslel s tim troubou tak, ze neni nad trhem treba moc spekulovat, ale naprosto nekompromisne delat to, co mam v planu do posledniho puntiku, a neimprovizovat! Myslim, ze se Iveto naprosto zbytecne obavas, casem se to vse vykrystalizuje.

Preji hezky vikend
Mecini

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Vás, Iveto
Můžete prosím upřesnit, kde jsou ty rohy, co se u nich poflakují hejna milionářů?
Na oplátku Vám klidně můžu vyprávět o luxování vysavačem zn. Vodník, o vaření běžném a vaření víkendovém (pro zhruba 20-35 lidí), o dvou puberťácích a jejich úžasných nápadech a o ještě úžasnějších nápadech jejich kamarádů – naposledy přijeli i hasiči, o děsně praštěném obrovském psovi, o rozestavěném domě, o zahradě velké 1 hektar , o účtování do naprostého vyčerpání, o uléhání do postele ve 4 ráno, o manželovi, který je v práci 14 hodin denně, o jeho 4 párech ponožek a 4 špinavých košilích denně a zejména pak o tom opakovaně vyluxovaném účtu. Nechci tady pány zavzdušňovat podobnými malichernostmi, tak se ozvěte na můj e-mail. Rozhodně Vám stoupne sebevědomí, až Vám povím, jak oslnivý byl můj nástup do obchodování. Myslím, že Američani se z toho dosud nevzpamatovali. (Já taky ne). Ještě budete ráda, že Váš vztah s komoditami je pouze platonický.
Tak se ozvěte, Věrka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Naprosty souhlas s Tomasem. Vetsina se diva na to co nechape s neduverou a mysli si, ze komodity jsou nesmirne rizikove zalezitosti. Opak je pravdou. Nevim o zadnem bezpecnejsim podnikani, nevim o zadnem podnikani kde se da zacit s tak malym kapitalem a mit moznost takoveho rustu. A to par let jiz podnikam ;-)
Jen u komodit si muzete simulovat a trenovat sve obchody, jen u komodit si kontrolujete sve pripadne ztraty. Komodity muzete delat v papucich z domu, nepotrebujete kancelar, vyrovni prostory, zamestnance, drahe stroje a zarizeni, mit zvladnutou celou trasu od vyroby pres distribuci az po marketign. A co je pro mne nejdulezitejsi. Nemusite mit zamestnance nebo spolupracovniky. (zamestnanci nadrizene ;-) Protoze nejhorsi prace je prace s lidmi.
Na druhou stranu se nemate na co vymlouvat, na koho hodit sve pripadne neuspechy.
A poznamka nakonec: Neduvera k obchodovani na burze nesouvisi s IQ. Rodina od me zeny ma" prumerne" IQ 150 a pod pojmem "vydelavani penez" si predstavuji chozeni do zamestnani..... Vsichni jsou VS, spousty titulu, navic opravdu bajecni a skromni lide ale co se tyka "money managementu" tak jsou na urovni 10letych deti ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím traderov

u nás su voľby zajtra takže to bude ďaľšia skúška ohňom. Aj u nás je veľa ľudí ktorý nedajú dopustiť "na starého dobrého bolševika" až mi je z toho zle. Ale nachajme sa prekvapiť. ......... to len tak na okraj prečo to teraz nieje vhodne zverejňovať top 12 CZ a SR...

jaro 87

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Petr
Já vim, že to není možné, bych taky nechtěl zveřejňovat svoje příjmy z obchodů ( kdyby byly, protože zatim frčím jen na demu). škoda. docela by mě ten žebříček zajímal (to víš, jsem člověk zvědavý), ne s výdělkama, ale jen pořadník např. 1.Sid, 2.tommes,3. petr,4. dzink....:). Přeju vám to a obdivuju vás, že si dokážete takhle vydělat na živobytí. Není to tak lehké, jak mi to na první pohled připadalo:). Ale držím se, učím se a věřím...
Dobrý je, že aspoň na demu mi to zatím jde v plusových hodnotách a že se vám snad chlapáci jednou vyrovnám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsechny,
zajimave prispevky. Je tu hodne dotazu na zpusob mysleni. Trosku si myslim, ze lide hledaji nejakou jinou cestu, jen aby nemysleli jako ostatni. Jak Tomas napsal, tak take plati, nemyslete jako ostatni, na druhou stranu, nesnazte se hledat nejakou zarucene originalni cestu. Ja sam verim, ze originalita je jen a pouze v kazdem z nas.
Clovek by mel nejdrive poznat, co je jeho skutecny vlastni, osobni cil. Je dobre se uzamknout od okoli a premyslet sam o sobe, o svych cilech, o svych prednostech, o svych schopnostech, o tom, co kazdy chce sam za sebe a nasledne jit dle vlastni cesty a dle vlastnich zivotnich predstav.
Jaromir Jagr je jen jeden na svete a nikdo jiny uz nemuze byt Jaromir Jagr. Doufat, ze jednoho dne budu Jaromir Jagr je nerealne. Nejen v NHL se prohani desitky dalsich hracu, kteri sice nevydelavaji jako Jaromir Jagr, avsak porad maji hvezdne platy a kteri jsou zcela odlisni nez je Jaromir Jagr. Gretzky nema robustni postavu typu Jaromira Jagra a presto dokazal neco, co by mu v zacatcich nikdo nikdy neveril. I ten nejhorsi hrac v NHL ma lepsi plat nez prumerny cesky manager. Takze, proc vzdavat karieru hokejisty jen proto, ze nemam robustni postavu typu Jaromira Jagra??
Existuje jedna vec, ktera deli prumerne od nadprumernych, a to je vlastni chytrost. Nadprumerni, i kdyz nedosahli spickoveho vzdelani, umi pouzivat vlastni chytrost. Znaji sve moznosti a vedi, jaky risk si mohou dovolit, jaky risk jsou schopni unest. Vedi, koho nasledovat, kdo jim muze neco predat a kdo je tzv. durch. Vedi, s kym pracovat a s kym ne. Nadprumerni maji schopnost a umi pouzivat sve vlastni hodnoty, svoji vlastni logiku mysleni.
Pak existuje druha vec, ktera deli nadprumerne od prumernych, a tu uz popsal Tomas, jedna se o vytrvalost az do morku kosti. Jak se rika, co me nezabije, to me posili. Takze, pokud me studium obchodovani na burze nezabije, musi me posilit:-) Nemusim byt Linda Raschke nebo Joe Ross. Staci, kdyz si vydelam tolik, ze nebudu muset premyslet, kde si dnes dam nejlevnejsi obed. Jeden z market wizards napsal: Nesnazte se na burze zbohatnout, snazte se na burze udrzet. Jen tak muzete zbohatnout.
No a treti vec uz take Tomas popsal: Touha neco dosahnout. Z meho pohledu neni dobre rici si, hmm, chtel bych byt milionar a fakt toho chci dosahnout. Skutecne muzu mit touhu toto dosahnout, avsak ten cil je hrozne daleko. Myslim si, ze je lepsi rici si: v cem jsem dobry?? Umim delat velke obchody nebo kazdy den par malych intradennich obchodu? Co mi vyhovuje vice? Chci drzet pozici mesice nebo minuty? Jaky risk jsem schopen snaset? Unesu neomezeny risk drzenim pozice pres noc? Unesu risk par bodu pri intradennim obchodu? Najdete sve schopnosti, sve prednosti a sve skutecne vlastnosti. Pote stanovte svuj cil. Cil muze byt, ze chci vydelavat penize vlastnim tradingem. Druhy cil muze byt, ze chci ovladat svuj trading na jednicku. A treti cil muze byt, ze chci dosahnout absolutni financni svobody. Proc se snazit byt milionar, kdyz muzu byt multimilionar a nebo, proc se snazit byt milionar, kdyz mohu zit i z desetitisicu dolaru rocne. Snazte se dosahnout cile, ktery je postaveny na Vasich vlastnich hodnotach, ne na hodnotach verejnosti. Cile, ktere jsou postaveny na vlastnich hodnotach jsou vetsim motorem nez cile stanovene nebo uznavane nekym jinym. Nebojte se zmenit nebo prehodnotit sve cile. Cil neni dogma a muze byt kdykoliv upraven dle poznani sama sebe.
Neco malo ke spinavym ponozkam:-) Bohuzel, kazdy musime prekonat sve vlastni prekazky:-)) Myslim si, ze i spatna zkusenost z tradingu s Vas dela tradera. Takze, reknete si dnes vecer, ze uz jste trader. Reknete si, ze vite, co mate delat, aby jste neztratila penize. Kdyz vite, ze uz jste trader, ted a prave ted, nebudete tlacit na snahu stat se traderem, ale pujdete pomalu, krok za krokem, tak jak jde trader, aby neprisel o penize. Ja sam vim, ze jsem trader a vim, ze jsem dobry trader. Takze se nesnazim dokazat si klikanim, ze jsem trader, protoze si to dokazovat nemusim. Mym ukolem je chranit svuj kapital pred spatnym jednanim, ktere dela verejnost. Kdyz si uvedomite, ze jste trader, skutecny a dobry trader, budete take tak jednat. Nemusite hned zitra delat profitove obchody, protoze znamkou dobreho tradera je peclivost, rozvaha, inteligence. Kazdy dobry trader zna sve moznosti a vi, kdy muze prijmout risk a v jake vysi. Kazdy dobry trader se neustale vzdelava. Vy jste ve fazi vzdelavani, coz dela kazdy dobry trader na celem svete po celou jeho karieru. Neexistuje hranice, ktera by rekla, tak a ted uz jsi trader, nebo az udelas to ci ono, budes trader. Vase zkusenosti s Vas delaji tradera a tim, ze se tradingu aktivne venujete, se z Vas stava hodne dobry trader. Vite o trzich mnohem vice nez Vase okoli, vite, jak mate pracovat s riskem, coz Vase okoli nevi. Takze klidne budte traderem a myslete jako dobry trader, protoze jste dobry trader, ktery rozumi sve praci.

Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...