Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

12 statečných


tomnes

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 329
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

To kde si vycital? Nejlepší Danův obchodní den čítá jednodenní zisk 5,2 milionu USD.
Z 10,775 USD do 42 milionů USD za 23 měsíců.
To co tam bolo pisane, to boli rocne zisky.
Ale aj tak si myslim, ze ak clovek vydrzi a dosiahne povedzme pociatocny Danovych 10,775 USD a to uz podla mna moze mat clovek dobru techniku a aj skusenosti, tak potom moze zlomit rekor a spravi to skor a dosiahnut 42 milionů USD za menej 23 měsíců. Sorry za ceskoslovencinu, ale nechcelo sa mi to pisat, tak som to prekopiroval a doplnil svojim komentarom. :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mě na tomto článku o Zangerovi zaujalo možná to co mnohé ne a to 6 let dřiny na rozpoznání pár paternů a správných reakcí na ně. Tohle je pro mě ta hlavní myšlenka. Ostatní je pouze nástavba, která přijde na řadu až poté, co člověk dokáže přežít se svým účtem. 6let je hodně. Nemá na to každej obětovat 6 let života koukáním do grafů s nejasným výsledkem. Zauvažujte o tom před tím, než se necháte unést představami, co si koupíte za vytraderované milióny. Většina z nás jsou nadšenci, kteří vydrží rok, dva, tři a odevzdají své peníze těm, kteří jsou vytrvalejší a lepší.
Možná se to mnohým podaří dřív než za 6 let, jsou jiné možnosti, programy, než když začínal Zanger.
Jsme natolik vytrvalí, abychom přišli o peníze, roky se koukali do grafů bez jasné vyhlídky kdy se to zlomí, rozhádali si rodinu a bůh ví co ještě?
Školné zaplatí asi každý. Někoho to položí, někoho vyburcuje. Školné jsem zaplatil já, mnozí další z tohoto serveru a vy ostatní je zaplatíte taky.
Nevím jestli je to dostatečně zdůrazňováno pro ty nováčky co sem přijdou a hned si vysní vzdušné zámky. Trading je určitě jeden z nejtěžších bussinessů co existuje. Dokážete být lepší, rychlejší, pohotovější, svědomitější, vytrvalejší... než 80 lidí ze sta ve vašem okolí?
Položte si napřed tuto otázku a pokud si po pravdě odpovíte, že ne, zapomeňte na trading a ušetřete si peníze o které byste jistě přišli.
On se ten článek jmenuje určitě výstižně 12 STATEČNÝCH.
Těším se na dalšího.
PETr

P.S. Troška pesimismu taky nezaškodí :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dzinku, to si zrovna nemyslím, že je rozdíl v čase studia, pokud nestuduješ paterny live, což si nedokážu představit v pozičním obchodování. Ten studia poměr je přece stejný: 365 čárek v grafu v pozičním je stejný jak 365 čárek v ID obchodování. Jen je nutný vzít delší časový období.
PETr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Neviděl bych to zas tak černě, ale souhlasím, že je to nejtěžší business co jsem poznal a je potřeba na to upozornit. Na druhou stranu je ale potřeba vzít v úvahu dnešní možnosti (např. tento server). Tady se dozvíte prakticky vše. Je problém, že každý si stejně musí vše vyzkoušet, jak malé dítě a spálí se. Ale předem už ví, že je to tak špatně a nechá toho dříve, než dojde k velkým ztrátám a snaží se srovnat. Ono něco vědět a přesvědčit mozek, aby se tím taky podvědomě řídil a vzal to za samozřejmost, jsou dvě naprosto odlišné věci. Já jsem začal obchodovat prakticky hned live a neudělal jsem díru v účtu ani 1000 babek. Ale od začátku jsem dodržel RRR (až na první dny, kdy se mi potila ruka na myši a klepaly prsty), nikdy se mi nestalo, abych nezadal SL a měl jsem pravidlo, že nikdy nepřestanu obchodovat ve ztrátě. Vyčlenil jsem sumu, kterou hodlám ztratit a hotovo. Vždycky přišly obchody, který mi srovnaly účet - je to docela logický. Pokud bych vždy ztratil 500 babek a nechal toho, pak se vrátil a zas trefil ztrátovou sérii, už jsem 3x bez účtu.
Naučit se obchodovat s jedním kontraktem, pokud se člověk chová rozumně, není zas taková finanční tragedie i když člověk dělá chyby. Je potřeba u toho vydržet, ale výsledky se dostaví myslím dříve. Tradink člověka postupně formuje a sám ho nutí jinak myslet, přizpůsobovat se trhu, podřizovat ztrátám, atd. Já jsem původně ani nechtěl nic měnit na svém postoji, připadalo mi vše, co se tady psalo až ujetý, ale stejně se to nakonec samo dostaví.
Pokud jde o nosiče peněz pro ty schopné, myslím, že většinou jsou to lidé, kteří o tradingu nevědí vůbec nic a obchodují na doporučení, nebo za ně obchoduje někdo jiný. Vím o lidech, kteří mají prachy a touto formou nakrmili burzu neuvěřitelnými částkami. Když vidím, jak všichni „profíci“ uklidňují investory, kteří už mají na jednom obchodu DD 50% účtu, že se to zase otočí, tak je mi vše jasné. Navíc se tento fenomén neustále rozmáhá, takže peněz bude dost z tohoto zdroje. Pokud si peníze člověk prodělává sám, je daaaaaleko opatrnější a většinou nedovolí, aby se to tak zvrhlo a radši studuje a vylepšuje skóre.
Můj názor je, že pokud se tomuto businessu věnuje člověk opravdu seriózně a hodlá se tím živit, tak za dva roky musí dokázat mírně vydělávat. Na peníze by se mělo v začátku zapomenout. Ty opravdu dlouho nepřijdou :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> Trading člověka postupně formuje a sám ho nutí jinak myslet, přizpůsobovat se trhu, podřizovat ztrátám, atd. Já jsem původně ani nechtěl nic měnit na svém postoji, připadalo mi vše, co se tady psalo až ujetý, ale stejně se to nakonec samo dostaví.

Bolijo, mluvis mi z duse.

Je to trosku offtopic, ale dnes na obede byly v restauraci na stole serazeny peprenky v poradi mensi-vetsi-mensi. Kdyz prozradim, ze prvni, co mi projelo hlavou bylo "head-and-shoulders", tak všichni zasvěcení vědí ;). Cloveka to deformuje...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Budme optimiste....obetovat 6 let zivota pozorovanim grafu nikdo asi nemusi. Doba je ted jina, funguje internet, vsechno je rychlejsi....takze i postup v tradingu muze byt rychlejsi. Ale je to vyhoda pro vsechny...takze i ostatni obchodnici muzou byt "rychleji lepsi". Ve vysledku je to stejne...:-)) Neni treba si vybirat dobu nebo premyslet nad tim, jestli driv to bylo tezsi. Me se ta sance byt za 6 let zkusenejsi, moudrejsi a mozna (pri pracovitosti a trpelivosti) i bohatsi urcite libi.
-------------
Jak byla zminovana zmena mysleni "na tradera" - to zatim neumim. Uvazovat o tom jako hlavnim zdroji prijmu. Zatim to vnimam spise jako pocitacovou hru s cilem zvysovat cislo, ktere se jmenuje stav uctu.
-------------
Jeste jeden poznatek (mozna nekomu pomuze, i kdyz jsem zacatecnik): Trenuji obchodovani Forexu na live uctu - miniloty. Tedy mam kombinaci live + demo....Samozrejme jsem mel jistou dobu (cca pul roku) jen demo, ale psychologicky mi to nesedelo....odpovednost za ztratu tam neni a adrenalin uspechu take chybi....na live je to skutecne jine. I reakce pri fundamentech mi pripadaji jine (spis teda "nereakce"). Clovek si pak jinak pamatuje svoje chyby....a investice 1000 USD, kterou doporucuju jako minimum pro miniloty, je podle mne srovnatelna s investici vlastniho casu - ten ma prece nekdy vetsi cenu nez jsou penize (to vam urcite potvrdi manzelka, pri vysvetlovani, proc zase sedis u tech blbych grafu). Je to jako trenovat plavani na suchu a ve vode....tim, ze vlezete do vody se jeste nikdo neutopil....neni potreba z vysokeho mustku skocit do hluboke vody, jak to delaji ti nejlepsi....ale myslim, ze je lepsi vnimat ten "pocit" mokra (= napeti z obchodu).....a pomalu zkouset plavat. :-)) Ale drzet se na melcine ! Trading je urcite extremne rizikovy a "tezky byznys", jak uz nekdo napsal...
--------------
A nezapomenme si taky zajit zaplavat na koupak....letosni leto nemusi trvat dlouho.....zato Forex tu bude porad.......treba nam zpusob jakym jsme se sami naucili plavat pomuze priblizit zpusob, jakym se naucit obchodovat (kazdy jsme jiny). :-))

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Občas si dovolím být "mimo dav", tak i teď:
Burza že je nejtěžší byznys? To snad ne! Kdo zkusil třeba poctivě podnikat v ČR,počínaje založením firmy, po kolotoč jak vyrobit-nabídnout-prodat-účtovat-vymáhat-platit-shánět schopné lidi-řešit denně 965 problémů té výroby i problémy těch schopných i neschopných lidí, kdo zažil že vyrobí, prodá, fakturuje, sám má zaplatit ale prachy furt nikde, kdo zažil jak dlužník si z vás dělá šoufle a je vysmátý, kdo zažil co jsou české soudy kdo.......tak pro toho je burza, jedno jaká, procházka růžovou zahradou, kde je přece vše tak jasné....pravidla, nakládání se škvárou vlastní i půjčenou. Dostát závazkům z pozice vyplývající musí každý, velký i malý, kamarádšoft či partaje se tu nepočítají. Jste nic, číslo účtu na soupisce u brokera. Jste Někdo, když se vám daří a máte zisk. Sám před sebou, těm ostatním je to šumafuk stejně jako vaše prodělky či totální krach. Tak kde je chyba?
Neznám nic lepšího , jednoduššího, pohodovějšího než je burza. Kdo má opačný názor jeho věc, Pámbu zaplať za burzu: relax, piánko, pohoda, obživa s klidnou hlavou.
Howgh.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Vas Miciko,
netvrdim, ze trading je kaficko, ale mate pravdu, ze ve srovnani s mnoha jinymi aktivitami je mnohem pristupnejsi, minimalne z duvodu, ktere jste vyjmenoval vyse.
Nekteri lide uvadi, ze doba, kterou musi vlozit do studia je prilis velka. Mam-li byt uprimny, neznam cloveka, ktery by dokazal podnikat v jakemkoliv oboru, ve kterem nema zadne zkusenosti, nebo praxi, nebo ukoncene studium a pokud se to nekomu povedlo, pak je velkou vyjimkou. Kazdy podnikatel ma za sebou urcitou praxi ci zkusenosti v danem oboru, na zaklade kterych otevrel v danem oboru sve podnikani. Stejne tak zamestnanecke pomery. Velmi mnoho zamestnavatelu vyzaduje u noveho zamestnance urcitou praxi, resp. chce-li zamestnanec vyssi plat, je nutne, aby prokazal odpovidajici praxi. Kdyz chci byt programator, musim umet programovat a to se nenaucim za tyden.
Prave tato praxe, zkusenosti nebo studium je presne to, co musi projit kazdy obchodnik, tj. studovat svuj obor. Tak to funguje, kdyz se chci zivit oborem, se kterym nemam zadne zkusenosti.

Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...