Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

12 statečných


tomnes

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 329
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Dobrý den Tome,

líbí se mi Váš příspěvek pod čarou s textem "chceš li uspět musíš myslet jinak". To je velká pravda. Před několika lety jsem začal číst knihy od spisovatele který kdysi (cca 1870) dávno v Americe s tímto učením přišel. Nebo abych to upřesnil začal o tom veřejně psát. To v Americe způsobilo obrovský BOOM v myšlení. Spoustu lidí na základě cíleného myšlení a obrazotvornosti vytvořilo svou vlastní realitu.Osobně jsem si to vyzkoušel a stále se přesvědčuji jak myšlenka je štětec,obrazotvornost paleta barev a bůh malíř toho nejkrásnějšího obrazu. Ve skutečnosti bůh je stětcem,barvami i malířem. Zjistil jsem že když toto člověk pravidelně cvičí, denně, realita jeho myšlenky se vytváří podstatně rychleji než na začátku. Tím chci říct že kolikrát přijde tak nečekaně a rychle jako blesk..... Proto samoždřejmně o komoditách přemýšlím pozitivně protože každý si své profity v komoditách vytváří bází svých myšlenek. Ztrátový obchodníci nevěří, mají pochybnosti a strach. Je jen na nás samotných zdali vyděláme 20mil. USD z 5000 za 2roky obchodování. Trhy jsou živé tak jako vše kolem, mají svobodu kterým směrem jdou jako pes na procházce s pánem. Pán mnohokrát nutí psa jít svým směrem ale v trzích je lepší být s nimi "kámoš" a držet se jich za ruku aby tě vytáhly do kopce nebo svezli z kopce.
Věřím že toto všechno už víte.
S pozdravem
Lukáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny.

Chtěl bych touto formou poděkovat za přiblížení OS Dana Zangera. Ta jednoduchost jeho OS mi pomohla osvobodit se částečně z mého poněkud dogmatického pohledu na indikátory, které používám v obchodování. Trošku jem studoval odkaz s patterny a jejich praktické použití rozšířilo můj účet za 2 dny o cca 2.000 USD.
Děkuji. A obdivuji a vážím si těch traderů, kteří úspšěně a live obchodují a tráví svůj čas příspěvky na tento web.
Ještě jednou děkuji jeho tvůrcům a všem ostatním.
Axel. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jeste mala poznamka k pribehum uspesnych. Urcite jsou velkou motivaci k pokracovani v obchodovani a dekuji timto autorum (Tomasovi) za to, ze planuji predstavit podrobneji vsech 12....
-------------
Vim, ze nadpis byl „12 statečných aneb kolik si můžete v tradingu vydělat“.......ale u jednotlivych zivotnich pribehu (jako D.Zangera) mi trochu chybi jestli ma manzelku (jednu? dve? tri?,...postupne, soubezne :-)) a take samostatne a slusne vychovane deti...
-------------
Mozna me ukamenujete, asi budu divny (na servru o vydelavani penez), ale rad bych si zebricek uspesnych upravil jeste podle jinych parametru, nez je USD/rok.

Hezky den vsem

Pavel

P.S.: Kdyztak me ukamenujte...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to pm.mail:
kamenovat Vás určitě nebudu ale promiňte, tento byznys je fakt o vydělávání peněz na burze vč.tohoto fora myslím a ne o komentování soukromí kohokoliv.
Ten řebříček dle Vašich hledisek si budete muset udělat sám, či se účastnit fór přes manželky a děti jinde. Jsem rád že toto forum jím není a doufám ani dál nebude.
Řada úspěšných lidí o svém soukromí vůbec nemluví, a asi velmi dobře ví proč.
A propo: snad nejbohatší čech, jeden z majitelů skupiny PPF Petr Kellner, bývá i dnes v novinách na fotce tipuji tak 20 staré, z doby snad studií. O svém soukromí zásadně nemluví, novinářům rozhovory nedává, neukazuje se nikde.
Proč je pouze jeho věc, ale myslím že těm co umí zůstat schovaní a po publicitě netouží od jisté doby velmi dobře rozumím. A v Česku tuplem.
miciko

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Pánové vše se točí v kruhu , špatné střídá dobré a dobré zase výborné a potom už nic než zase špatné -dobré -lepší a zase špatné . Život je přesně o tom samém všichni Tradingujeme životem . Tady řešíme že ztráty přicházejí a zase odcházejí , v životě je to přesně tak a nikdo o tom nijak zvláště nepřemýšlí tak berte zisky a ztráty že jsou , budou a když zrovna nejsou tak přijdou .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím tradery,
po několika měsících mám opět chvilku si přečíst Vaše příspěvky.
S mírným odstupem času pozoruji stejný obraz -> je tu stále spousty lidí, kteří nekompromisně ;-) tlačí ostatní dopředu.
Abych neodbíhal od tématu.
Představit 12 statečných je záležitost na tomto serveru vlastně téměř nutná. Musíme přeci vidět špičku hory, abychom věděli kam se dá došplhat. V jiných "médiích" může článek působit až bulvárně. Ale zde je jeho účel naprosto jasný. Když chci být úspěšný, musím se nechat inspirovat úspěchem druhých, obzvláště ve svém oboru. Nejsem rozhodně závistivý člověk, ale to co jim asi všichni můžeme závidět, je úžasná síla, vůle, vytrvalost. Příkladem je zmiňovaných 6 let, několika z nás to přišlo poměrně hodně. Ale mrkněme se jak dlouho jsme třeba studovali ? Jak dlouho jsme u svého zaměstnavatele ? Jak dlouho jsme rozjížděli svůj podnik ? Jak dlouho jsme sportovali, než jsme začali mít úspěch ? 4-6 let je vlastně průměrný čas....
Někoho můžou příběhy nejlepších opravdu nadzvednout. ..Vždyt je to nereálné.. Je to vůbec pravda ?.. To jsou mimozemšťané... To je jen reklama...
Každý z nás vlastně žije v jiné realitě ( přesněji s jiným vnímání reality ) a může mu tohle být cizí až nepříjemné. Neměli bychom to jednoduše odsuzovat.
Výhodou pro nás je, že svoji REALITU lze ZMĚNIT. To je vlasně to nejtěžší a trvá to nejdéle. Ale je to možné ! A hlavně, záleží to jen na nás.

Přeji hodně úspěchů Všem.

Mim

"Máte právo na úspěch"



[bold] [/bold] [bold] [/bold] [bold] [/bold] [bold] [/bold] [bold] [/bold] [bold] [/bold] :) :) [ital] [/ital]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mim,

skvělý příspěvek! Pochopil jste velmi přesně podstatu článku i seriálu.

Jinak k tomu soukormí - spíše jde o to, že skutečně moc informací nenajdete. Pokud nějaké najdu, rád je přidám. Co vím, tak Dan Zanger žádné děti nemá. Jiní zmínění obchodníci ano. Někteří si drží první manželství, někteří jsou 3x rozvedení. Někteří mají děti, jiní nikoliv. Je to jako v jakémkoliv jiném businessu. Třeba Woodie má 4 vnoučata, manželku, syna, dceru. Jeho asistent Tony má 2 děti. Neil, což je obchodník, který přijel s Woodiem, není ženatý - je to totiž velký workoholik, který je členem pitu a nikdy neobchoduje méně jak 100 kontraktů. Takže asi tak.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

a dodám:
někomu stačí vylézt na kopec 123 m.n.m. a má OK pocit jaký je geroj, jiný jde po 5té na 8484 m.n.m., omrzne, přijde o prsty a skoro o život (Messner) a OK taky.(mj-ten spadl na vlastním hradě když lezl přes zeď poté co nechal doma snad klíče a doničil se víc než na těch 8888m.n.m.) Každý hledá vzory, lokomotivy, co táhnou nebo tlačí. Někdo jede na vlastní páru hned, jiný potřebuje roztlačit, ještě přiložit do kotle či dolít vodu a plivnout nakonec do dlaní (či na PC)
Donekonečna budu ale říkat:
ZKUSTE TO. Stojí to za to, nechat toho můžete vždy, tak jak jste už nechali kdečeho, kdekoho. Dělejte ale vše pro to, abyste mohli poračovat i zítra v jízdě, nenechte se vyhodit z vagonu! Jízda burzou může být jízda jinam a jinak než jste si kdy vůbec pomysleli.
miciko

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To miciko:

Tak toto som skutočne potreboval! Veľakrát si ani neuvedomujeme pri čítaní fóra, prispievaní a "listovaní", koľkým ľudom a v akej miere príspevky tu prezentované dokážu pomôcť! A preto aspoň krátko zareagujem:...Dělejte ale vše pro to, abyste mohli poračovat i zítra v jízdě, nenechte se vyhodit z vagonu!... Táto veta mi pomohla tak, ako za posledné dva týždne máločo! Práve som vo fáze tradingu, kedy sa mi tvorí môj zatiaľ najväčší DD v live obchodovaní, a až teraz prichádzam svojej psychike skutočne "na chuť"!!! :S Podstatné však je, že vďaka svojej stratégii a predovšetkým MM a position sizingu nebude problém naplniť to, čo ste v citovanej vete spomínali: Budem môcť pokračovať v jazde a nenechám sa vyhodiť z vlaku, pokiaľ sám nebudem chcieť. A ja nechcem!!! Takže teraz sa už nebojím: Je to úplne prirodzené, že sú fázy, kedy sa darí menej a ja jednou z nich prechádzam. Dôležitejšie však je, že môj účet to ešte dlho dokáže ustáť.

Takže teraz sa môžem pokojne venovať tradingu. Veď viem, že jazda ďalej pokračuje a ja sa veziem tiež. Ešte raz dík.

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: miciko,

hezké příspěvky, všechny, co jste do fóra uvedl. A rovněž díky za pošťouchnutí, rozhodně to ocení každý, kdo trochu váhá se vstupem do live. pravdou je to, že skutečné trhy se chovají podstatně jinak, než papetrading a pro někoho to bude možná zklamání, ale každopádně ten pocit svobody jednoznačně stojí za to.
Sám jsem tu svobodu?? zažil, když jsem dvakrát hledal práci a byl doma, odpovídal na maily a psal na agentury. Měli jsme něco našetřené, takže krize nebyla a já si to mohl užít.
Čím jsem starší, tím více se mi příčí poslouchat pokyny nadřízených, které jsou leckdy nesmyslné, nebo být svázaný firemními nařízeními.
Sestra byla na prezentaci Woodyho obchodování, tam se setkala s několika tradery, kteří již obchodují. Jezdí po světě s notebookem a jsou v pohodě. Takový způsob života nemůže žádný jiný nahradit a každopádně stojí alespoň za pokus. Mnoho lidí ve fóru zmiňovalo, že měli firmy, které rozprodali, člověk může mít nemovitost na pronájem, ale vždy bude mít svázané ruce, pocit odpovědnosti k sobě, k zaměstnancům. V trzích má zodpovědnost akorát k sobě. Toto je opravdová SVOBODA.
hodně úspěšných obchodů přeje hrabal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

K dnešnímu článku:
Velmi výnosné pro správce fondu, ale celkově se mi jejich výsledky z pohledu těch, kteří tam vložili kapitál nezdají jako zas až tak velký zázrak. Např. Stanley Druckenmiller - uvádí se, že spravuje celkem 6 miliard a příjem fondu je 150-200 milionů USD, tedy 2,5 -3%. Z toho jim 30-50% sebere pro sebe a klienti dostanou 1,25 - 2% zisku. Takže nic moc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...