Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - II.


Sid

Doporučené příspěvky

Richie Napsal:
-------------------------------------------------------
> Neví někdo co se kde stalo že všechny měny
> oslabují vůči jenu???


asi někdo jako já usoudil že jen je atraktivnější než se zdá, ovšem s tím rozdílem že já držím pozici short yen už několik dnů, na libře 250 pips na/ minilot. to byl vtip, nevím co se děje ale líbí se mit to. PT mám nastavený na 216.80 ale asi plán nedodržím a pozice uzavřu dříve, nechce se mi je držet přez víkend.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

No vida, Saxo se taky probudilo na CZK:

FX-Hot Picks: The CZK can hardly be called an "Emerging market-cross" nowadays, but still, it get its wounds. EM-market is in bearish mood for the moment and together with the weaker Retail Sales this morning and the technical picture of a bottom visualizing below 28,00, put on longs might be a good idea. We will therefore buy at 28.104, stop offer 27.95. Preliminary target is 28.40.

Těší mě že mám nakoupeno 4 loty kolem 28.050 - snad jim předpověď vyjde, i 28.30 by bylo krásných a zajistilo by mi spokojený víkend ;-)))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lisakus:
Zdravím chlape, koukám, že jsi se do toho pozičního obchodování pěkně opřel.... :-)
Že by WCCI na daily a weekly grafech, podpořeny ještě nějakým tím důležitějším fundamentem s celkovou náladou trhu...?
SID:
Jinak bravo SIde, ten tip je inspirativní nejen pro začátečníky... Já už si pár takových tabulek dělám, jen s tím rozdílem, že místo čtverečkovaného papíru si tykám s Excelem... :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sorry za offtopic: To radekter:

Musíš najít brokera, který ji má v portfoliu. Např. SAXOBANK. Spread nic moc (obecně, nejen na EEC), ale v případě větších pohybů se to dá zúročit. Jenže u SAXO leverage na EEC měny jen 1:50 a víkend jen 1:25 !!! (což mě pěkně štve, protože asi budu muset uzavřít nějaké pozice, neb jsem nyní přes 50% margin). Už se poohlížím po IBFX na majors, SAXO nechám asi jen na na "exotiku" (má všechny EEC i severské měny - jsou to Dánové, takže jejich komentáře na SEK nebo NOK jsou "v obraze" a už mi taky pár korunek vydělaly, když jsem se jich držel.)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak jsem v noci zkusil GBP/JPY... musim rici, ze z meho pohledu zmatek bez pravidel na vyvoj kurzu vuci USD, coz jsem povazoval za dominantni ukazatel...

Ma s timhle parem nekdo dobrou az tradicne dobrou zkusenost? :-)
Sel jsem potom spat, tak me to vykplo na nejakych +50, pricemz to jeste chvili predtim bylo na cca -300.
Pokud bych si nedal limitni cenu, dockal bych se behem jedine hodiny 85 pipsove nadilky! :-) Blazinec!

Radovan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Súhlasím, že leverage na Saxe nie je najvyšší. V zásade, je čokoľvek nad 1:100 absolutnou zbytočnosťou. Ale to, čo hovoríš o tých pákových efektoch je pravda. Pre emerging krosy sa môže 1:25 zdať veľa, ale žiadny skúsený obchodník nevyužíva ani tak vysokú maržu. Potrebujú ju iba tí, ktorí držia pozície v strate. Sami v Saxe hovoria, že pri takej marže žijú klienti aspoň dlhšie..... ale to je na zhodnotenia každého jedného. Ináč, ja mám SaxoTrader mini a tam je všeobecny leverage 1:100.

Ale celkom by ma zujímalo čo myslíš tými vysokými spreadmi na majors? A kto je vlastne IBFX? 2 bodové pipsy na EURUSD a USDJPY dáva aj pár rokerov ako aj MetaTrader, ale nepoznám nikoho okrem Saxa kto by ich streamoval ako živé ceny. Na rekotáciach na MT som prerobil majland a to, že platím v saxe 3 pipsy na EURUSD mi absolutne neprekáža, keďže vždy dostanem na čo kliknem a vo všeobecnosti je to určite lacnejšie obchodovanie ako na MT. Ale ak máš niekoho kto streamuje 2 pipsy a nedáva rekotácie, rád sa na to pozriem. V zásade však 1 pip na vyše nerozhoduje o úspešnosti obchodu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...