Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - II.


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To nieil:

> Pre emerging krosy sa môže 1:25 zdať veľa, ale žiadny skúsený obchodník nevyužíva ani tak vysokú maržu. Potrebujú ju iba tí, ktorí držia pozície v strate.

1) Všeobecně: Proč mám pocit, že když někdo drží ztrátové pozice, tak brán jako EXOTICKÉ ZVÍŘE???? Někteří jste s prominutím jako ovce, klapky na oči, základní poučka "bez SL ani ránu" a jedeme (nic ve zlým ;-). Mrkněte se na ztrátové pozice z dlouhodobějšího hlediska a zjistíte, že to je relativní... Asi jako vesmír a lidský život. Dnes jsem na JPY těžce v mínusu, ale když se to vrátí na úroveň před řekněme 2-ma měsíci, jsem milionář... Stačí, aby se to vrátilo na úroveň před týdnem a jsem taky v suchu. Prostě je to nějaká (víceméně) sinusovka, je to jen otázka periody. Doufám, že je tady místo i pro poziční a bezstoplossové obchodníky...? ;-)

2) Konkrétně: Nemáš pravdu, viz dřívější příspěvky, spread na EUR/CZK řekněme 50 pips, takže jsem nakoupil, jsem -50 pips, teď to skočilo o 25 nahoru, jsem tedy "jen" -2.500 Kč na lotu v mínusu a musím to uzavřít, protože mi margin klesne na víkendovou polovinu. V pondělí to znovu otevřu za stejný kurz a znovu jsem -50 pips. Nemyslím si, že toto se dá označit "držením ztrátové pozice".

Ale abych nebyl úplně off-topic: Myslíte si, že CZK ješte dnes nějak výrazněji oslabí? Mám 3 hodiny na uzavření nějakých pozic a pátrám, co bude nejmenší zlo. Případně mi pomůže ještě oslabení USD :)

Díky, Kubrt

Link to comment
Sdílet pomocí služby

SID ci nekdo zkuseny:

Muzete prosim popsat konkretne jeden napr. dnesni obchod? Vcetne postupu pri zadavani SL?
Zadavate SL ihned pri objednavce? ... vzdy to jde do minusu a muze to do nej docela vyznamne vystrelit behem minuty, coz se behem par dalsich srovna do smeru, ktery jsme tusili... nevyhazuje vam to v takovem pripade SL? resp. kolik ho davate?

Diky,

Radovan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

R55,Kubrt - "exoty" bych spíše nazval ty dobrodruhy, co na forexu stále backtestují, optimalizují a optimalizují - a pak aplikují SL 10-30 pipsů za vstupem s tím, jak jsou klidní - že je pravděpodobnost na jejich straně. Dlouhodobě nikoliv, na to je potřeba spíše znalosti momentální nálady trhu.
Kdo rozumí ekonomice (vč. fundamentů), ten se na forexu nemusí nutně ztratit. A rozuměním fundamentům nemyslím stavění entry na obě strany (s pochybně a neselektivně umístěným SL).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to ICE

jasně, SKK (ne SVK ;-)) tam je, dokonce JEN 35 pips na EUR/SKK a 29 pips na USD/SKK - to je ale BINEC, proc na CZK maji vyssi spready??? - zjistil jsem to az ted !!!

SKK se drží docela dobře, dnes v 10:30 z 37,45 dolů na 37,18 a hned zase zpět - (to samé o 10 min poté) - co p.Fico vypustil z úst v 10:30? Nynější kurz: 37,541. Dnes oslabuje celý region, jen CZK tomu docela vzdoruje. Dnešní trhák: HUF z 269 na 279 (aneb posuňte si des.čárku o jedno místo a 26,90 na 27,90 - TAKHLE kdyby se CZK pohla, jsem za vodou !!!!)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Images

do abych se přiznal, wodie s těmi vstupy moc společného neměl, jen když jsem hledal wodie paterny na daily timeframe tak jsem si všiml že většina párů s librou byla v extremu a když jsem viděl že poslední svíce neodpovídá trendu šel jsem do toho. Tuto metodu jsem používal když jsem obchodoval daily vegas, neklamná známka že se něco děje je když se to děje na několika provázaných párech současně. Ale když se podívám na EUR/GBP tak tam byl ghost, na GBP/JPY byl nepovedený ghost, moc malé jedno z ramen, a GBP/CHF nebylo nic, ovšem všimni si na všech třech párech toho výnosného ZLR 1.8.2006 na dením timeframe s CCI 20. Prostě chce si to jen večer v 10 si udělat trochu času, jenže víš jak to chodí, času prostě málo. Dneska jsem žádnou pozici neotevřel, protože můj pracovník si zabouchl ve firemním autě klíčky na zakázce, takže jsem zabil celé odpoledne. Příští týden bude docela málo zpráv takže to vidím na wodieho, TA, a SR hranice. Před víkendem jsem všechno uzavřel. V současnosti se docela potýkám s problémem že pokud obchoduji miniloty, tak se mi daří a je to ok, ale jak tam bouchnu celej lot, tak si snad říkám to ani nemůžu bejt já že jsem zase spáchal takovou hovadinu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: lisakus
chlape nekoukáš mi přes rameno? Právě jsi popsal i mojí situaci. A nejhorší vstup je když chci experimentovat s mini lotem a bez vyplnění množství to odbouchnu a pak čučím, že tam jsem za plnej lot. A samozřejmě experiment nemá šanci na úspěch. Ale jinak dobrý.
Zdeněk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...