Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - II.


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ospravedlnujem sa, ak budete tento prispevok citat 2krat, ale az teraz som zistil, ze uz je aj vlakno "Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - II.". Pisem to znova preto, ze moja skusenost sa moze niekomu hodit.

Vcera vecer ( stvrtok 29.06.2006) po spravach mi VT-cko na live CMS nezobralo dva SL, jeden na GBP a druhy na EUR.
Kym som sa spamatal tak to bolo takmer - 2 x 100 pips a to ma teda dost vyplasilo. Pre istotu som otoril opacne, teda Long pozicie a potom som poslal mail do CMS s log a fotom obrazovky. Takmer obratom prisiel od nich mail, ze to budu riesit.
Pozor, pri reklamovani vzdy musite poslat log, preto je potrebne ulozit si ho aspon pri vyhlasovani dolezitych sprav, kedy clovek nevie co sa s VT-ckom moze stat ...napr. vypadky spojenia ...
Cca po 5 minutach od zaslania mailu mi stratove pozicie so SL uzavreli na hodnotach ktore udaval SL, takze vsetko prebehlo OK.
V takomto pripade si vsak dajte pozor na jednu vec:
Pozicie Long, ktore som mal otorene v smere trendu a ktore som mal zaistene SL na +1 pips mi vsak zavreli tiez a to so ziskom prave 1 pips.
Keby som tam SL nemal, resp. keby som ho bol mal tesne pod aktualnou cenou tak by tieto ziskove pozicie boli uzavreli pravdepodobne s aktualnou hodnotou SL,resp s aktulnou cenou, t.j. so slusnym ziskom.
Takze v pripade ze mate uluzeny log, niet sa coho pri reklamovani obavat, vsetko ide u CMS tak ako ma, len treba
trocha porozmyslat pred podobnou reklamaciou, kde umiestmit SL ziskovych pozicii.

Miro

PS: Este jedna skusenost:
Ti z Vas ktori obchodujete vo VT aj v MT - pustite si obe platformy sucastne na monitoroch vedla seba.
Zistite zaujimavu vec - obcas sa stava, ze su tam oneskorenia jednej voci druhej a to hovorim o live !!!
Niekedy to trva sec. inokedy aj min. ( tie min. bolo nedavno oneskorene VT a spravilo mi to celkom slusny zisk,
kedze kurz na MT bol uz o 100 pips inde )
Vcera vecer som spozoroval oneskorenie cca 40 pips VT oproti MT, ktore trvalo par sec., ale som nereagoval
pre problem so SL a dnes vecer zas "primrzlo" MT cca 2 min a cca 15 - 20 pips ( skusil som len cvicne po 2
miniloty na EUR, GBP a CHF - vsetko zavrelo so ziskom).
Lahko zarobene "bubaky"...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Marek24

Nemozem s Tebou suhlasit, skusenosti s oneskorenim mam vylucne na "live". Upozornil som na to aj povodnom prispevku. Demo prakticky nepouzivam, len obcas, ked chcem nieco otestovat.

Posledne oneskorenia:
- stvrtok 29.06.2006 - vecer pri vyhlaseni urokovych sadzieb na USD - oneskorene bolo VT cca 40 pips na GBP, asi
2-3 sec - to je dostatok casu, aby si zareagoval, pokial ocakavas, ze sa nieco take moze stat
- vcera 30.06.2006 - oneskorene bolo MT - chcel som prave pozriet na vypis kedy a kolko to bolo, no a z IB prisiel
mail, ze mali pretazeny system pre aktualizaciu MT4. Hmmmm ... Zatial im to asi este "neslape". Nemam ulozeny
vypis, tak len dufam, ze z toho nebude nejaky "pruser"... MT-cko mi zatial "nelahlo", takze som sa "nepoistoval".
Bolo to vsak cca 15-20 pips a radove minuty na vsetkych 3 paroch ktore sledujem ( GBP, EUR, CHF) a plnenie
prikazov - vstupy, TP aj SL - islo bez problemov. Potom to chvilu bezalo normalne a cca o 18-tej vypadlo spojenie.

Faktom vsak je, ze tie oneskorenia su a su skutocne na "live", byvaju aj desiatky pips, 2x som spozoroval okolo 100 pips na GBP. Teraz si na to davam skutocna velky pozor. Upozornujem ze pripojenie aj PC mam dostatocne rychle a v tychto pripadoch mi to berie prikazy uplne normalne.
Samozrejme prejavuje sa to hlavne pri prudkom pohybe po spravach, aj to len niekedy, ale nepotesi Ta, ked nakupis a hned vies, ze skoncis v zisku ... Obcas sa to stane aj za normalnych okolnosti, cca tak do 10 pips ...

Nechcem Ta o tom presviedcat, chcem na to len upozornit, aby si to ostani mohli odsledovat ... Je len na nich ci to vyuziju.


Standby

Nechcem ti radit, sam som len zaciatocnik, ale ...ber to len ako moj skromny nazor:
Na deme VT som bol asi 1/2 roka a od 11.2005 idem live. Ked to hodnotim, tak demo je dobre na to, aby si sa naucil ovladat platfornu, pripadne na testy ... Ked som presiel na live, tak bolo vsetko inak a samozrejme, ze aj ja som "zaplatil skolne" ... Pritom som si myslel, ze som dostatocne "odolny" a ze to zvladnem.
MT-cko od IB ma tu obrovsku vyhodu pre zaciatocnikov ( teda aspon podla mna ), ze sa daju pouzivat mikroloty.
Pritom na zriadenie uctu potrebujes cca 3 dni a 500 USD, co by nemalo byt vela, ak to s obchodovanim myslis vazne.
Hlavne vyhody "IB mikro" vidim v nasledovnom:
- mas "ostre" data ( mozu sa lisit od tych na deme)
- spojenie by tiez malo byt o niecom 'inom" ako na deme
- obchodujes "real", teda tvoj pristup je podstatne ( zdoraznujem podstatne ) zodpovednejsi
- no a najpodstatnejsie, ak na zaciatok obchodujes mikroloty, tak pripadna strata, ktorej sa na zaciatku nevyhne
99,9999999999% traderov, nebude velka, nestratis sebavedomie, nezacnes sa bat ze Ti to "vycisti" ucet, budes
verit svojej strategii a nebudes robyt zbytocne chyby.
Je to fakt len moj nazor zaciatocnika a zariadit sa musis po svojom. Mna to na zaciatku live stalo cca -2000 USD na minilotoch ( vtedy sa este mikro nedalo ), teda 0,1 lotoch. V pripade 0,01 by to bolo len -200 USD, no a v MT od IB by sa dalo aj 0,001 -> teda -20 USD (ale to je uz asi extrem, vhodny len na uplny zaciatok).

Neprispievam sem casto, tak dufam ze prepacite dlzku prispevku ( nejak som sa rozpisal ) a ze to mozno niekomu aj pomoze.
Prajem vsetkym vela uspesnych obchodov.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja som minuly rok,niekedy v aprili sledoval VT na deme aj live zaroven.Demo sa casto oneskorovalo o 5-10 sekund,ale raz sa mi stalo,ze sa live oneskorovalo cca o 10 sekund za demom a trvalo to nejakych 5 minut!!!,kym sa to dostalo spet.Dodnes si to neviem vysvetlit a na VT uz nerobim,tak neviem,ci sa to este niekedy opakovalo.To len tak pre zaujimavost a potvrdenie prispevku Mikiho01,ze aj taketo "paranormalne javy" sa stavaju.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...