Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - II.


Sid

Doporučené příspěvky

herman

Na demo by som sa v tychto pripadoch moc nespoliehal. Predsa len data na deme mozu byt ine ...
Ale ked su oneskorenia na dvoch live platformach, tak je to tamer 100% ziskovy obchod. Zatial sa mi nestalo ze by som bol skoncil v strate, alebo na SL. Stat sa vsak moze vsetko, takze v tychto pripadoch pozivam najkratsi SL, aky mi dovoli platforma.

All
Este raz opakujem, nemam potrebu nikoho presviedcat, ani nikoho navadzat na taketo obchodovanie, len na to upozornit. Za posledne 2 mesiace sa mi takto podarilo cca 250 -300 pips x ??? minilotov ( denik si nevediem, hoci by som mal - takze neviem presne, na cele loty som este "nedorastol", oneskorenia boli rozne -> 10 - 100 pips ), hlavne VT - GBP. Je to fakt, ci uz tomu verite alebo nie ( je mi to jedno) a je to zrejme danne pretazenim systemu. Aj ked "na nove auto to nie je" ( hahaha ...), tak to potesi, nie ?

Ak chcete, odsledujte a nazor nech si urobi kazdy sam. Myslim, ze to stoji za to. Ved aj tak za PC-ckom vacsinou vsetci sedime 12 hodin denne ( teda ja urcite ). Kolega tiez len krutil hlavou, ked som ho na to upozornil a bal sa "nastupit" ked sa to opakovalo ... Nedoporucujem vsak pouzivat napr. VT-live a MT-demo, alebo naopak, mohlo by to byt zavadzajuce. Ked uz, tak obe platformy live.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

@ Miki01, @ all,

Zaujimavy tip. Naozaj je pravdepodobne ze dochadza medzi dealermi k casovemu posunu. Tak ma teraz napadlo toto. Niektori dealeri ponukaju zdarma API. Co ak casove oneskorenia medzi brokermi a ich aplikaciami plati aj pre signali cez API? Co je API asi vsetci vieme. Stacilo by urobit program ktory by sa cez api pripojil k dvom, trom, styrom kontam u roznych brokerov a porovnaval by kurzy. Akonahle by u jedneho nastal vyrazny skok o desat a viac pips, u ostatnych by sa zadal pokyn k obchodu. Urcite pouzitelne na skalpovanie pri fundamentoch. PC netreba ani sekunda aby zachytil rozdiel a dal pokyn k obchodom. To je len napad. Ma to podla mna dve potencionalne slabe miesta 1, dostatocne oneskorenia medzi jednotlivymi api sa nekonaju, 2 brokeri Ti zatrhnu skalpovanie. Ale mozno je to masina na prachy... A na toto ani netreba byt programator hviezda. CMS napr ma api zdarma, konto tu ma u nich kazdy druhy,vratane mna. Skusme najst dalsieho s api zdarma. Kapital na otvorenie konta mam. V prvej faze treba urobit program ktory sa na obe konta pripoji, bude sledovat rozdiely v kurzoch a pri vyznamnych rozdieloch 10 a viac pips bude kurzy spolu s CASOM zapisovat do jednoduchej databazy, trebars MySQL. Ak sa oneskorenie kona, potom treba zistit ako dlho trva kym sa vykona prikaz k obchodu cez API, atd,atd. Jednoducho mozno by z toho mohol byt zaujimavy projekt pre par ludi. Este o tom popremyslam, premyslajte aj Vy. V profile mam mail. Hlavne by sa zisiel kontakt na cloveka ktory obchoduje cez api.
Dute.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@ M.F.
Dealing Desk brokerov ktori vidia entry a stopky svojich klientov, nasledna manipulacia s cenami, to zas zavana podvodom mne. Toto je tvrdy biznis, hra sa kto z koho. Mozno to zabezpecene maju. Ale vsimni si pri fundamentoch VT versus MT(IBfx). MT je zivsie, skoky su mensie a rychlejsie, pri VT pomalsie a vecsie. Za pokus to stoji.
Dute.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nápad hezký ale nikoli původní. Tyto drobné rozdíly mezi jednotlivými brokery jsou už delší dobu používanou metodou obchodování. Říká se tomu arbitráž a kluci s velkými konty si na rozdílech třeba jen 1 - 2 pipsy slušně mastí kapsy. Už se to tady někde na finančníku ostatně rozebíralo. Má to nějaká úskalí, ale řešit se dá vlastně skoro všechno, ne...?
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Áno, tieto rozdiely tam sú a skutočne sa to dá využiť. A netreba ani patriť k tým "veľkým" hráčom. Ja som niečo podobné použil asi pred dvoma týždňami, keď IBFX malo nejaké problémy s volume a celkovo bolo MT u IBFX nejaké pomalé (viz vlákno o MT). Mal som pustené live MTčko u IBFX a demo zo StrategyBuildera. Ak mi môj systém dal signál na vstup, pomocou živšieho dema som si upresnil vstup do obchodu. Bolo to len pár pipsov a ešte k tomu bez záruky správnosti (keďže som použil porovnanie live a dema), ale zvýšilo to úspešnosť aj celkový zisk z obchodov.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@ Standby
predstav si ze chces obchodovat ale z nejakeho dovodu Ti nevyhovuje ani jedna obchodna platforma. Mozes si nechat urobit alebo sam urobit vlastny program na obchodovanie a platformu nepouzivat. Celkom urcite to bude specializovany program ktory sa na platformu nebude podobat a bude vediet robit iba to co potrebujes. Ten program moze byt naprogramovany v takom program. jazyku aky dany broker skrz API podporuje, napr C++,C#,java atd.. API je rozhranie, ktore obsahuje skupinu funkcii, prikazov cez ktore komunikuje Tvoj program a server brokera. Jedna API funkcia ktoru v programe urcite pouzijes Ta prihlasi na Tvoje konto u brokera. Dalsia napr. vrati aktualnu cenu,dalsia zada entry, dalsia umiestni stoploss, atd,atd. Ja som to spomenul v suvislosti, ze by bolo vyhodne mat JEDEN taky program, ktory sa skrze API pripoji ku kontam u viacerych brokerov, sleduje ich ceny v case, vyhodnocuje rozdiely v cenach a na zaklade tychto rozdielov vydava pokyny k obchodovaniu. Potom netreba hladiet na grafy v dvoch alebo viacerych platformach, vyhodnocovat odchylky a zadavat rucne prikazy. To mi pripada malo efektivne.
Ja napr. premyslam o skalpovani pri fundamentoch. Ono by sa aj z toho dalo nieco uchmatnut, ale mna osobne odradzuje uz aj zdlhavy sposob rucneho zadavania pokynu. Niekde musis nabehnut mysou, cez pravy button, vybrat volbu v roletovom menu, dalej potvrdit parametre orderu a nakoniec sa Ta este raz opyta ci vsetko suhlasi. Preco je zadanie orderu take zdlhave? To vsetko je zbytocne zdrzanie a strata pipsov najprv pri vstupe a potom pri uzavreti obchodu. A je to jednoznacne preto, lebo to niekomu vyhovuje. A obchodnik to rozhodne nie je, aj ked tvrdit budu ze tym ochranuju klientov. Nech mi nikto nevravi ze je taky problem pridat do platformy moznost si na vlastnu zodpovednost v options nastavit konkretny typ orderu na jednu klavesu, resp. klavesovu skratku. A cez API by to nebol problem. Relativne jednoduchy program s grafom, staci bez indikatorov, ktory bude robit len to, ze umozni dopredu nastavit parametre ako objem obchodu, mozny sklz a pod. a na stlacenie jednej klavesy kupi,inej preda, inej uzatvori obchody. Chce to ale vediet trochu programovat alebo si na to niekoho zohnat, najat.
Dute.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V MT není problém na jedno kliknutí myší zadat obchod za market. Je to pář řádku v MQL a nejlépe uložené jako skript. Dokonce se divám, že v Alpari takový skript je už od brokera, jen má navíc jedno vyskakovací okno "Opravdu chceš udělat ten obchod" - stačí otevřít zdrojový kód a MessageBox smazat :-).

Ale souhlasím, že API nabízí víc možností. A některé platformy zase daleko méně.

Snad kromě porovnávání cen x brokerů a snad i rychlejšího kódu mne však nenapadá, co by přes API v céčku šlo a v MT nešlo. Krom toho, MT umí importovat dll knihovny :-)

zdraví
Golf

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Dute:

Ve VT je volba zrušení potvrzení, ale to je jediné urychlení, ale musíš si dávat bacha, abys to nespletl. Woodie má platformu, která mu na jeden klik nakoupí za market se zadaným SL i PT.

Nicméně tato diskuse spíše patří do jiného vlákna.

To all:
Bude někdo z vás obchodovati v pátek i kanadskou nezaměstnanost?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Len par poznamok ... ospravedlnujem sa ze to pisem do tohto vlakna ...
Oneskorenia som si urcite nevsimol len ja, chcel som Vas na to len upozornit a zda sa , ze Vas to celkom zaujalo.
Co sa tyka nazoru, ze to zavana podvodom -> podla mna nie, ved brooker nemusi poskytnut plnenie prikazu, resp. plnenie moze byt za inu cenu. Takze realizovat obchod za lepsiu cenu, je len moja sikovnost ...
Dalsia vec, ked nedoje k plneniu "entry', tak je to potom co ? Ved sa to neda ani reklamovat a to aj napriek tomu, ze je to v"log" !!!
Teraz mam napr. problem s MT od IBFX ( zda sa ze nie som sam), zisk z piatku je "fuc" a je tam stav uctu zo stvrtku vecera. Som velmi zvedavy ako to IBFX poriesi ... Prave im posielam "teply" mail.

Este jedem postreh -> niekedy sa aj 1/2 dna stava ze rozdiel v cene ( Bid a teda aj Ask) je na tom istom pare medzi VT a MT 3-4pips ... Toto zrejme myslel namodro ako arbitraz.

Ak presuniete tuto debatu na ine vlakno, napiste prosim kam, aby som to nemusel hladat .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...