Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Joe Ross


beginner

Doporučené příspěvky

All:
Tak koukám, že se nám diskuse pěkně rozjela. Pravdu mají jako obvykle všichni, každý ze svého úhlu pohledu. Měny se samozřejmě obchodovat dají i v krátkých časových rámcích, jen podle mne existují tzv. čitelnější trhy. SR fungují všude ve všech trzích a timeframe.
Freemanův screen je jen dalším důkazem, jak jsou daily grafy důležité i pro intradenní obchodníky. Já jsem to tu již zmiňoval mnohokrát, že vycházím z SR a přestože odchoduji krátké časové rámce, moje analýza začíná na weekly grafu, pokračuje přes daily grafy a postupuje stále níž až po vstupní patterny na 1 min., nebo i RB několik ticků.

Ať se daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JiM36,
lepsie by som to nenapisal :), vystihol si to presne (tu). Jedine co som sa snazil povedat je, ze na kratsie casove ramce je treba mat uz nieco za sebou, lebo rozhodovat sa v priebehu minut nie je nic pre zaciatocnikov. Je lakave zarobit za hodinku napr. 300 dolarov, ale realita byva taka ze za tu druhu odovzdame trhu 600 lebo prichadza signal za signalom a malokto ich filtruje tak ako ty na viacerych TF a vybera si len tie s najvecsou pravdepodobnostou. Ja osobne som na to v zaciatkoch poriadne doplatil a preto sa snazim poradit i dalsim. Nie som sice Gold member, ale na trhoch mam uz cosi zasebou a pohorel som prave na indexoch a nizkych TF.
A aby som nebol uplne mimo toto vlakno, tak doplnim, ze od Rossa som precital 4 knihy niekolko krat a nejaku dobu som sa snazil jeho system testovat, ale nemal som v to uplnu istotu, podla vsetkeho som to neuchopil uplne najlepsie a postupne som od toho upustil i ked jeho nazory na trading sa mi stale pacia a k jeho kniham sa rad vraciam.
Zelam vsetko dobre.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JiM 36 Na vyšších tim. fr. na forexu vidím, jak trh respektuje S/R úrovně, ale problém je v tom, že mé načasovaní na nižším tim. fr. do obchodu je špatné a potřebuji buď nepřiměřený SL nebo vstupuji na víckrát. Jestli si chvilku najdeš, budu rád za jakékoliv postřehy k 6E. Jinak přidám dnešek, jak jsem to viděl na TF: Směr trhu jsem určil z tim. fr. 15 min. - z mého přiloženého screenu si lze povšimnout, že trh udělal 4 swings k silné S/R, navíc v premarketu silný up a protitrendová formace 123 s Rh, je možné očekávat korekci alespoň k EMA. 1.ob.:2.proražení TR, SL umístěn před prorážecí minutovou úsečkou, po dosažení 1.PT posun nad spodní hranu TR (bál jsem se zpětného nákupu ), 1.PT s RRR 1:1, 2.PT k high předchozího dne. 2.ob.: 3. proražení TR, 1.PT dosažen, následná korekce mě s polovinou pozice vyhodila na SL, který jsem posouval po high min. úseček. 3.ob.:Jak trh dorazil na open čekal jsem korekci k high předchozího dne. Vstoupil jsem na 123 a Rh, 1.PT Ok, pak SL, dalo se čekat, že se trh odrazí, měl jsem jít hned na BE. Základní chyba bylo to, že jsem tam vůbec lezl, měl jsem počkat až se trh trochu zotaví z toho pádu. 4.Ob.: tady už to bylo OK, škoda toho 2.PT. Poznámka: Možná jsem měl vstupovat o úsečku později, ale já tomu longu věřil, když cena tak pěkně respektovala open. Obchod, který stál za povšimnutí byl v 16:16 short jako TTE Rh nebo druhé proražení TR na tom trojitém supportu, který se utvořil z min. úseček přímo na spodní hraně TR ( toto Tr není znázorněné). Nebral jsem to z důvodu dlouhého prorážecího baru. PS: EUR/USD nestojí za řeč

17090

17091

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gloom:
Koukám že jsi vsadil na korekci k 50% RTCM předchozího pohybu, což ovšem v dnešní neklidné době nepovažuji za příliš moudré. Přijde mi, že trochu zapomínáš na heslo JR obchoduj co vidíš, ne co si myslíš. Já sice z počátku taky věřil v long k SR na 694,6-695,1, ale podle vývoje jsem to po fundamentu otočil na short. Zkus si taky otestovat použití 15M grafu bez premarketu, funguje podle mne mnohem lépe. V premarketu se +/- zvýrazní S/R z tohoto nastavení, ale na to mi stačí premarket na 3M.
Pokusím se tedy včerejšek a tvé obchody trochu okomentovat z mého pohledu.
1 obchod jsem vzal na 123 na open a včerejším low long 686,70, 1 PT před SR z 15M 687,6 a 2 PT před SR na 689,50 , kde bylo i předvčerejší low a celkově poměrně silná SR. Další část pozice na TSL na 686,9.

Tvůj 1. obchod OK, taky jsem jej vzal, ovšem já měl 2 PT na jistotu opět u vrcholu předchozího swingu, a oné SR.

Ovšem tím, že se nevytvořilo nové Hi a proražením 123 na 3M v 15:52 se můj pohled na long mění, čekám na fundament a další vývoj.

Tudíž tvůj 2 obchod - na 3M žádnou TR nevidím, je to příliš široké, maximálně na 1M, ale před jejím proražením byl onen zpětný pohyb více než do 50% TR, což je silný filtr. Navíc sám sis namaloval na 3M, že jde již o 4 Rh po 123 v rámci timeframe, což bývá tak maximum možného a dá se očekávat zvrat, nebo minimálně pozastavení trhu.
Do toho se blíží fundament, pro mně jasná situace, čekám co bude.

Tvůj 3 obchod - celkem OK z tvého pohledu, já už čekám spíše vytvoření 123 Hi.

123 skutečně přišlo, selhal již 4 pokus o long, tudíž jdu short na 123 na 688,2 s 1 PT na 687,6 a 2 PT 686,8.

Tvůj 4 vstup - tady nejdu long ani náhodou, je to proti předchozímu 123 na 3 M, spíše se dá očekávat flip, což se potvrdilo a jdu tedy opět short na 687,50.

Ať se daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to JiM36

RTCM 50% jsem věřil hodně, proto tak vzdálené 2. PT a tolik vstupů. Přesně jak pišeš:
,,Přijde mi, že trochu zapomínáš na heslo JR obchoduj co vidíš, ne co si myslíš"
to jsem si řekl, když jsem se na to zpětně podíval. Podvědomě jsem to tak trochu tušil, že se tomu longu moc nechce, proto, každým další vstupem, jsem rychleji posouval na BE. Můj poslední vstup je toho důkazem, také jsem čekal flip, ale přesto jsem to zkusil, ale nízký 1. PT a rychle posunutí na BE+1 mě zachránilo. Byl to chybný vstup, jak jsem již řekl, čekal jsem flip a přesto jsem do toho lezl...

Používat 15 min. graf bez premarketu mě nenapadlo. Mám na tom, že funguje lepé, hledat něco konkrétního nebo je to myšleno komplexně? Budu sledovat a porovnávat, uvidím.

Tvůj první obchod: Kdyby tam nebylo to open a low, byl by to pro tebe platný signál? Jen mě zaráží, že na 3 min. grafu to bylo 3. nebo dokonce 4. Rh v takovém pěkném trendu. Čekal bych nějaké narušení, prudké up nebo výraznější korekci (té korekce jsem se bál, proto jsem to nebral) a také to bylo po open, tak jsem si říkal, že budou jiné prilezitosti.

Můj 2. obchod: ten DT a 123 high mě měl varovat, navic již 4 rh, vstup daleko od EMA, dostal jsem, co jsem si zasloužil..


Dnešek: Na tf 15 min. jsem očekával TR. Jakmile v 15.15 se nevytvořilo nové Low na tf 3 min., vedel jsem, že budu hledat signály long s nízkým 2.PT (jak jsem již řekl, očekával jsem TR). Po prudkém vystoupání ceny na 654 do supply zony na tf 15 min., jsem hledal formaci 123 high a změnu trendu.
Poslední obchod jsem měl v 17.00 short na rh, byl jsem vyhozen na SL posouvanem po high 3 min. usecek.
Mohu poprosit o koment tohoto posledního obchodu, kde byla chyba?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravim traderov, chcel by som sa spytat ohladom nejasnosti okolo congestion. Zacal som ho studovat a priznam sa. Uz ho vidim uplne vsade. To znamena ze meracia ciarka ( podla ktorej sa meria congestion) moze by kazda ciarka v grafe? Ved to by bol pomaly cely den kazdy den len congestion. Ako to filtrujete? Na 2 min charte je skoro stale eby som sa riadil podla toho, ze ak 4 a viac useciek otvori alebo uzavrie v rozpati meracej sviecky.
Dakujem velmi pekne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dynosWCH:
Zahuštěné oblasti samozřejmě existují i v rámci nízkých časových rámců, ale zapomeň při jejich určování na měřící čárky. Pokud chceš obchodovat ID zahuštěné oblasti, drž se spíše SR úrovní, u nichž se CG vyskytují. Já osobně samotné CG neobchoduji, protože za jejich vytvořením vždy stojí nějaký "vyšší princip" :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Zdravim,

V knihe "Jak vydělávat denním obchodováním na burze" popisuje Ross metodu obchodování BO zhlukov na
hodinových grafoch pre menovy par EUR/USD. Knihu mam cele som to presiel niekolkokrat.
Zaujima ma ci to niekto z vas realne obchoduje a ci to este "funguje", kedze to zacinam backtestovat, rad by som vidiel ze to funguje a ze praca nebude zbytocna...
Presiel som viacere vlakna tu na financnikovi ale nikde som v diskusii nenasiel o tom zmienku. Je to tu niekde rozoberane, nema niekto link?

Dakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...