Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Joe Ross


beginner

Doporučené příspěvky

mně absolutně stačilo, když mi knížka, která je zasazená do ultra měkké vazby (jestli se tomu vazba dá říct), došla v obyčejné obálce (ano, nebyla ani bublinková) s tolika oslíma rohama, kolik je v celé knížce stránek....informace se z toho načerpat dají, i kdyby to došlo na toaletním papíru, to je jasné..pokud se ale bavíme o kvalitě, tak tohle bych nazval spíš nekvalitou..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak to se asi polepšili. Kniha je sice měkká vazba, ale řekl bych, že srovnatelná třeba s vazbou od Grady. Jinak obě dvě knížky přišly v jedné obálce, ale takové té igelitové s vnitřní bublinkovou vystýlkou. Rohy poničené nejsou. Kdyby mě to dorazilo jako majkllovi tak bych asi taky viděl rudě :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já ji kupoval už dávno, třeba to dneska vypadá zase jinak. Reklamovat jsem to nechtěl, protože na jejich fóru si na kvalitu stěžovalo spousta lidí a spíš jsem měl obavu že by mi poslali ještě horší kus. Je to sice trochu nepohodlné listovat a hledat, nicméně obsah tím nijak neutrpěl.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já jsem si před léty kupoval od Rosse "Ross Hook" za 150 USD. Bylo to kolem Vánoc, u nás na Valašsku skoro půl metru sněhu. Zabalené to bylo O.K., ale zaslané obyčejným balíkem a protože se do schránky kniha nevešla, postavila ji pošťačka na zem za vrata. Jen se štěstím jsem ji tam večer pod závějí objevil - nicméně vzhledem k jakštakš solidnímu zabalení nenavlhla.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

JiM 36

Ahoj, chtěl bych se tě zeptat, jestli máš stále stejný názor, že tvá strategie obchodovaní, je stejně úspěšná na EUR/USD (6E) jako na TF. Z mého pohledu je 6E oproti TF naprosto nečitelný, budu-li obchodovat průrazy. Z toho, co jsem vypozoroval, tak na TFku je nejčastěji jeden falešný průraz, ale pak se trh pěkně rozjede (tedy alespoň na 1. PT), ale na na trhu 6E je počet falešných průrazů různý a zpravidla se jedna pouze o 2 až 3 ticky a to není ani pro můj 1. PT. Hned po vstupu se trh 6E otáčí proti mě a to se mi na TFku nestává! Na trhu 6E mi připadají více úspěšné strategie na základě supply/demand s limitním vstupem na korekci.

Jestli máš ve svém PC nějaké screeny s rozborem trhu 6E, mohu tě poprosit o umístění a případný koment, jak by jsi upravil SL a PT oproti trhu TF.

Jen doplnění, že zajímavých výsledků jsem také dosáhl na ropě. Potřebuji zde větší SL, ale jak říká PavelK, na ropě se musí využít jeho potenciálu, a poté jsem schopný dosáhnou pěkných profitů s dobrým RRR.

Pomalu začínám přemýšlet, že se na EUR/USD vykašlu, je to pro mě těžký trh a zabývám se s ním už dlouho a výsledky ne až tak dobré.

PS:Forexem se zabývám z důvodu možnosti obchodovat s nižšími pozicemi, jiné výhody zde nevidím-je to pro mě naprostý chaos^2 :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gloom:
Měnové trhy jsou obecně mnohem méně čitelné než komodity a indexy, protože podléhají nejvíce druhům fudnamentálních vlivů, včetně politických, což je značný problém zejména v krátkých časových rámcích. Nějaký politik někde něco plácne a hned je všechno jinak. Také velcí hráči nakupují či prodávají velké objemy měn často i z jiných než obchodních důvodů.
Proto je tam více falešných průrazů a proto je taky neobchoduju, takže screeny nemohu posloužit. Ale pokud budu mít čas, podívám se během týdne na 6E a uvidíme.
Obecně si ale stále myslím, že systém funguje i tam, jen je třeba víc koukat na filtry a zejména S/R. To koresponduje se supply/demand, neboť to je také vysloveně otázka SR. Tam si ale nemyslím, že limit vstup je ta nejlepší volba. Limit je dobrá alternativa pouze ve vybraných případech. Několik jsem jich popsal v poslední době ve vlákně Aktuální dění na trzích.
Ať se daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gloom, JiM36: pisete, ze menove trhy su omnoho menej citelne, pripadne ze je to naprosty chaos. Ja osobne tento vas nazor nezdielam a nerad by som tu posobil ako nejaky paranoik a prehnany zastanca forexu. Ale kazdy trh ma svoje specifika a treba ich respektovat. Uz som to tu niekolko krat spomenul, obchodovat na menach 1min TF, je podla mna zufalstvo, ale ak si prepnete graf na denny, hned to cele dostava iny rozmer. Funguju tu S/R urovne i PA system, len je treba mat oci otvorene. A len mala poznamka, fundamenty sledujem len zbezne a skor sa zameriavam na PA. Len na ukazku tu davam graf EUR/USD na ktorom je vidiet, ze i tieto trhy maju svoj rytmus a nie je v nich nic naprosto chaoticke. Daju sa obchodovat, len si treba vediet na ten spravny obchod pockat.

17084

Link to comment
Sdílet pomocí služby

freeman11 :

Obchodovať sa dá na FX aj na 1min TF, ale nič to nemení na tom, že má JIM36 pravdu. Máš tam pekný graf, ale zober si taký eurofrank 6 septembra. :) Na FX je TA,PA zložitejšia a na krátkych TF sa ťažko zaobídeš bez znalostí fundamentov, vyhlasovania. Až ich ignoruješ, možeš byť potom prekvapený...A on upozorňuje hlavne na krátke časové rámce..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Truncus,

ten pekny graf je standardny graf EUR/USD a je to graf za zhruba pol roka. To znamena ze to nie je nejaky specialny vyber. Takych grafov ti tu mozem dat niekolko. Ja som pochopil co pise JiM, ale zaroven som uviedol, ze neexistuje len 1 min TF a i na menach sa da obchodovat, ale na vecsich TF. A to je cele, nikoho nepresviedcam ani nenutim takto obchodovat a JiMovi jeho nazor neberiem. A ver ze tie fundamenty mi zatial nechybaju a pritom zarabam i napriek tvojim argumentom a "nedotknutelnym pravdam". Tak preco by som mal obchodovat na pidi TF?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

freeman11 :

tak na fóre može napísať každý, že zarába... :) Až nechápeš, aká je výhoda obchodovania na krátkych TF oproti vyšším ("Tak preco by som mal obchodovat na pidi TF?") a ani, čo som chcel svojim príspevkom naznačiť, tak ti to ťažko vysvetlím. Ja už pár rokov live obchodujem na FX na krátkych TF aj dlhších.Hlavná výhoda krátkych TF je viac dobrých príležitostí, vynikajúce RRR, nevýhoda je časová náročnosť a koncentrácia.Dlhé TF dávajú menej príležitostí s dobrým RRR, ( i keď sa vyskytnú tiež výborné možnosti, len nie každý deň) lebo tam nutne musíš použiť vyšší SL.Výhoda je, že tomu venuješ menej času. Až však máš trh, ktorý je volatilnejší a riskantnejší voči iným trhom na krátkych TF, bude sa to prejavovať aj na vyšších TF i keď nie vždy na každom obchode.To som sa snažil napísať a dal som príklad.A tiež možem dať takých príkladoch aj na daily kopec...

"A ver ze tie fundamenty mi zatial nechybaju a pritom zarabam i napriek tvojim argumentom a "nedotknutelnym pravdam".
Nepísal som nič o nedotknutelných pravdách, len subjektívny názor, takže mi nepodsúvaj niečo iné...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Truncus,

ak som sa ta dotkol, tak to ma mrzi, memal som to v plane. Ale ked citam ako je forex neprehladny, chaoticky a ako sa na nom neda obchodovat, tak ja za seba mozem povedat ze s tym nesuhlasim ( suhlasim s tym jedine pri obchodovani na min TF). Zadalsie, i na dennom TF mozem obchodovat so SL napr. 100 dolarov, takze ani to nie je pre mna argument preco neist na denny graf. Ja nikomu nebranim obchodovat 1 min TF, ale ja tak obchodovat nebudem. A moj nazor je, ze by tak nemala obchodovat vecsina zacinajucich obchodnikov lebo im to pomoze si udrzat svoj ucet a zostat v plnom psychickom zdravi. A mas pravdu, na denom grafe je samozrejme menej prilezitosti, ale preco si nepockat na ten pravy obchod? A ak sledujes viac parov, tak tych prilezitosti v priebehu tyzdna je niekolko a potom uz sa z toho da zit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...