Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Joe Ross


beginner

Doporučené příspěvky

2Slaughter:
Takze jinak receno, kdyz vstoupim na hodnote 1600 a graf vystoupa az na hodnotu 1650 (nejvyssi high za dobu co jsem v obchodu), tak zkratka bude SL na hodnote 1625. Je to tak? Tak jsem to pochopil i predtim, ale jak rikam, prislo me to az moc konzervativni. Nebyl jsem si jist, jestli opravdu pocita tech 50% od vstupni hodnoty, ci od nejake posouvane hodnoty. Priklad: vstup 1600, aktualni SL na 1620, high na 1640.
Pokud budu brat jako druhou hodnotu pro vypocet striktne vstup, tak se SL nedelam nic.
Pokud od SL, tak bych ho mel posunout na 1630. Ale je pravda, ze tim bych nahanel zelvu(viz. www.kip.zcu.cz/kursy/svt/svt_www/2_soubory/2_3_10.html) :) Musel bych to posouvat v rozumnych casovych intervalech, jinak se timto dostanu az posledni hodnotu :)

No nic, to jen k mym myslenkovym pochodum. Diky za objasneni.

D.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

davidoff77:

Ozval som sa preto, že zrovna p. Rossa študujem. On klasicky používa 3 série kontraktov, 1. náklady+malý zisk, 2. sada navýšenie zisku (+-2x 1. sada), tak s 3. sadou čaká čo urobí trh. Dokonca sa nechá vyhodiť na DE, neberie 50% zisku z vrchlou, prípadne 2. sady. Ale keď vidí silu trhu, potom ide na 50% a ak je nárast veľký, potom na TSL používa prirodzené SR úrovne.
Ale na druhú stranu, zasa keď trh nejde podľa jeho predstáv, tak radšej vystúpi (nižšie low, 2 reverzné úsečky) a nečaká na SL. Snaží sa držať straty na minime, radšej vstúpi do trhu znova keď vystúpil (i keď by to nezasiahlo jeho SL). Hrozne sleduje straty a striktne dodržiava OP. Podľa jeho príkladov spraví i 3 vstupy, ako by čakal až ho zasiahne SL. Vyložene vidieť, že to má nasledované, nacvičené. Ja sa tak rýchlo neviem rozhodovať v počiatočných fázach obchodu.

Snáď stačí toľko, skúsenosti ešte nemám aby som mohol prakticky radiť.

Miro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím.Musím se po dlouhé době ohledně J.R na něco zeptat vychází to z mé nejistoty a chci zrovna na 5.min EUR : Když během čekání na řekněme 3 čárku po RH by mohlo dojít k pohybu ve směru RH jde o to,že došlo k opačnému trendu a support byl proražen mám podle směrnic JR v tomto případě tohle počítat jako 3 čárku po RH nebo se tímto ruší?...

16606

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2woodie:
Predem rikam, ze s JR nemas mnoho zkusenosti, ale i tak bych zkusil neco napsat.
K tomu prvnimu prispevku. Mas tam jako prvni oznaceny Rh aniz by se ti nejak zformoval 123Low. Pak se ale trh dostal do congestion (stridave carky). Mimochodem jedno podobne uz tam bylo okolo 7:45. tam kde mas 2.Rh si spis trh otestoval cenu pres kterou neprorazil ani drive, ani ted, takze bych tam cekal rezistenci. A pak trh sel dolu, ale ve stridavych carkach, v podstate moc nevedel co ma delat. Osobne bych ocekaval dalsi otestovani congestion nebo cestu dolu. Pokud by se trh nakonec vydal proti tomu dvojitemu vrcholu, tak bych se bal stop runningu a radsi bych si pockal na dalsi prorazeni nebo potvrzeni Rh.
Ten druhy graf je zbytecne obchodovat, trh jde do strany a nic rozumneho nedela. Je tam par moznosti scalpingu, ale to je asi tak vse.

Jak rikam, je to jen muj osobni pohled na trh, neberte jako dogma a rad si poslechnu jine nazory :)

D.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mam dotazy na spise drobne nuance obchodovani JR. Porad mam trosku nejasnosti definovani congestion po mericim baru.
1) Na jednu stranu mi vyplyva, ze pokud bar uzavre v rozmezi merici carky, tak je congestion (za predpokladu, ze to udelali 4 carky). Ale kdesi je zminka ze ikdyz bar uzavre mimo merici bar, tak se da pocitat, pokud vznikla pred korekci. Jak to tedy je?
2) Ross se zminuje ze vystoupi jakmile vidi dva reverzni bary nebo bar vytvarejici nizsi low v uptrendu nebo vyssi high v downtrendu. Pritom v jednom svem prikladu v knizce trading by the minute (lekce 11 filtering the trade) vesele zustava v obchodu i presto, ze usecky vesele klesaji, vytvareji nove low, dokonce je tam 5 reverznich baru a Ross je uplne v klidu. Jedine co me napadlo ze je trh v congestion, kdy po hoooodne dlouhem baru trh klesa dolu, ale porad ve jeho rozmezi. Nebo chapu neco spatne?
Vim, ze to jsou asi Rossovi nuance a mam si vytvorit vlastni, ale jsou to veci ktere me zarazily, tak se je snazim pochopit. Protoze uz podle toho kam dal svuj SL na to ma asi JR "koule", protoze ja bych pri takovem prubehu uz byl davno pryc a videt jak mi bary vytvareji lows pod low merici usecky bych asi tezko zkousaval :)
Kdyby mi k tomu dokazal neco rict co by mi na vec vice posvitilo budu rad.

Diky David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Davidoff77:
Jako většina začátečníků to bereš moc dogmaticky a považuješ vše co někdo řekne za "pravdu, nic než pravdu a k tomu nám dopomáhej bůh." Přitom ale zapomínáš na kontext a mícháš dohromady situace z daily grafu s intradenními příklady. To co platí na daily grafech nemusí zcela platit na nízkých timeframe a obráceně. V rámci timeframe 5 min. a nižších je totiž úplně jedno, kde má bar close. Důležité je hlavně to, v jakém kontextu se děje to, co v grafu vidíš.

Ať se daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Prosím někoho, kdo četl knihy od Joe Rosse o radu. Několikrát jsem si už přečetl volně dostupné materiály Zákon grafu a Trick Entry. Jeho myšlenky jsou velmi zajímavé a chtěl bych je více rozšířit. Které z knih přeložených do češtiny je vhodné k tomuto tématu přečíst? Díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Tak jsem nakonec objednal Tajemství profitních formací Ross Hook i Jak vydělávat denním obchodováním na burze. Dnes knihy dorazili. Po přečtení několika příspěvků zde na fóru o kvalitě provedení výtisků musím konstatovat, že jsem mile překvapen a není to tak hrozné, jak je někde uváděno.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...