Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

minimální příjem pro založení účtu


Doporučené příspěvky

strange, diky ja samozrejme nevim kdo pise prispevky, ale nechce se mi nekoho zbytecne popuzovat
k tvemu systemu- tak to mas pa system neboli price action tak to tedy uz rozumim tvemu bt protoze u pa je velice snadne pri bt se nejak podivat nebo tak trochu "svindlovat" nerikam ze svindlujes :) ale i ja jsem mel lecky nutkani ten ci jiny obchod do sveho bt nezapocitat protoze jsem si rekl to je prece jasne ze tohle nemuzu vzit vzdy se to uplne nedotika te nulove cary atd takze bych ti doporucil papertrading pro "adekvatni hodnoty" a momentum je dobry indikator ale je to oscilator a jako kazdy oscilator dava v chopu mnoho vstupnich paternu tak si dej na to pozor. K memu systemu pouzivam cci, dokonce finwin patern 0/v ktery ted objevuji, zatim jsem napsal jednoduchy alogoritmus pro aos (abych zjistil jak na tom dany patern je) a tohle mi nt ukazal: www.financnik.cz/forum/file.php?18,file=16400 s rrr=3,31 je to jeste zacatek tohle neni konecna verze a je to preci jen aos takze ten vstup a vystup.. neni zrovna nejlepsi jinak chci obchodovat fdax ty pojedes americke?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 50
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

wolf
bt asi mysils backtest ak som spravne pochopil. Poviem ti uprimne, ze ked som skoncil prvu cast backtestu, som hodil vysledky do MSA a hovorim si to nie je mozne. A tak som urobil backtest backtestingu. tj. aby som overil ci som skutocne system nepreoptimalizoval. Ja som uz prvy BT robil tak ze som nepozeral na pravo, ale vzdy som si postupne odkrival pravu stranu, ked som videl vstup, zapisal som hodnoty, zapisal do dennika a vtedy som postupne odkrival usecku po usecke atd atd. preto mi treva urobit backtest mesiaca skoro mesiac. Nepacila sa mi myslienka zeby som backtest robil tak zeby som si odkril cely graf a tak zaznacoval vstupy. Radsej som to robil dlhsie, poctivo a viem ze som to nepreoptimalizoval. Ale aj napriek tomuto postupu som urobil opat backtest backtestingu a vysledky ako som sa zmienil vyssie boli este lepsie, lebo za ten cas prveho BT som zapisoval viac udajov, viac vylepsoval a teda ked som robil Backtest backtestu tak som z trhu vedel vytazit este viac. Popri tom som robil aj paper na trhoch ES, TF a ropa a stale to frcalo :) takze som spokojny.
Akurat dnes rano som si zacal robit novy backtest ale uz povedal by som taky finalny. hodlam odtestovat obdobie od 01.04.2010 - 01.04.2011. Popri tom si len paperujem ked je obchodny cas a vzdy sa utvrdzujem v tom ze to proste funguje.

A ked skoncim ten backtest, tak potom pojdem na realny paper aspon 3 mesiace a potom podla vysledkov paper sa dam na live. Taze tak do roka by som cel ist live a potom zacne az realny obchodovanie, psychyka a to vsetko co k tomu patri. to pocitam ze budu dalsie mesiace, ked nie roky vyvoja a ucenia sa. Nikdy sa ale neponahlam, lebo podnikanie ma slusne zivy a proste trader ako vo vsetkom inom musis ist od zakladov a potom sa dostat na vrch tzv pyramidy.
Moja pyramida ma 5 poschodi, prve poschodie su zakaldy ktore som polozil minuly rok, toto obdobie do jjjuna polozim druhe poschodie atd. Ked zacnem live budem na 3 poschodi a 5 poschodie, vrchol bude znamena konzistentne zarabanie tak povediac bez rozmyslania a bezakychkolvek neistot.

Uz len je otazne ci dokazem takto system obchodovat aj v realy a preto sa sustredujem najviac na seba sameho ako psychyku a vnutorne zalezitosti ako popisuje vo velmi dobre knihe trading in the zone autor, ktoru ti mimochodom odporucam ak si ju este necital.

Lukas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Strange:
In the zone jsem bohuzel jeste necetl, ale mam uz neco naceteneho o psychice a urcite pred live hodne potrenuji i ji ale to je jeste daleko(prvni musim dostudovat.. pak bych si chtel taky zkusit neco podnikat a pak az budu mit 5000$ muzu live), ale musim ric ze jestli budes mit i live kolem 50% uspesnosti+ rrr kolem 6-5 tak si zavodou a to hodne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobrý den,

Omlouvám se jestli píšu do špatného vlákna, ale chtěl bych se zeptat, kdybych si založil u Interactive Brokers účet a poslal na něj 3000 dolarů (je mi 19 let - minimum pro ty kterým nebylo 21let), které na svých stránkách uvádějí jako minimum, zda-li budu mít možnost přikoupit si jejich živá data do Sierra chartu. Děkuji za odpověd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Johnyy: Ahoj, o sierru jsem se nikdy nezajimala, ale pokud ti povoli u IB ucet, muzes si vybrat data a mrknout na ceny u nich zde:
institutions.interactivebrokers.com/en/p.php?f=marketData&ib_entity=inst

A jak ctu tady, tak by to nemel byt problem:
www.sierrachart.com/index.php?l=doc/IB.php

Je spis otazka, jestli ti v tak mladem veku ucet u IB otevrou a jestli nedojedes na podkapitalizovani. Nechci moralizovat, verim, ze mas zde vsechny clanky prectene a vis, co delas :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...