Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

minimální příjem pro založení účtu


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 50
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Začít s 4000 euro na DAXu je dle mého názoru finanční sebevražda. Z osobní zkušenosti bych doporučoval účet minimálně 4x vyšší, ale pokud nemáš ještě žádné live zkušenosti a nezažil jsi, jak místo tebe obchodují emoce, tak bych se do DAXu vůbec nepouštěl a začal bych se učit na NQ nebo YM (případně FESX pokud chceš obchodovat dopoledne). DAX je podle mě královská disciplína mezi obchodováním indexů a nevidím důvod, proč začít sbírat první live zkušenosti zrovna na něm.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Wolf

Vsetko je mozne, zalezi len na tom, ako mas zmaknuty trading. Ja som ho zacal obchodovat schvalne s uctom 3000 dolarov, nemozne??? Nie, bolo to pred cca 3 mesiacmi a ucet konzistentne navysujem, ale POZOR, mam velmi robusny system s win cca 80%!!! Len hovorim, ze to mozne je, zalezi na systeme, max. drowdowne. tvojej hlave atd....

Nech sa dari!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mydlo SK
tesime ze konecne nekoho poznavam co obchoduje fdax... myslim ze moje konecna faze os bude spise na RRR s mensi procentualni uspesnoti ale od toho jsem na fdaxu, zkousim cci indikator+emy ale to ted spise hledam, muzu vedet co pouzivate Vy? tady mam jeden patern hrube naprogramovy se skoro stupidnim vystupem..
www.financnik.cz/forum/read.php?18,20769,185280#msg-185280
muzeme pokracovat tady zdali chcete.(je tam i screen zatim "beta paternu")

Link to comment
Sdílet pomocí služby

wolf

Netrapil by som sa win pokial je k tomu dobre postaveny RRR a funguje to, treba skusit, ale na DAXE skutocne velmi opatrne a za ziadnu cenu sa nesnazit ziskat stratene peniaze spat, ak to nepojde!!! Kukol som na to, aj napriek malemu win to vyzera velmi dobre, len je otazne, ci to tak pojde aj z dlhodobeho hladiska! Lebo tam bol jeden mesiac velmi dobry, neviem ci januar, alebo februrar...treba to nechat bezat za dlhsie obdobie, zbytocne to neunahlit-netlacit na pilu a ak to pojde dlhodobejsie, treba to skusit v live!. Davam do vlakna EUREX moj pondelkovy obchod, ktory bol aj jedninym mojim v tomto tyzdni(nakolko este nejdem full time a bol to zaroven aj jediny den, kedy som sa k tomu dostal, zacinam full 11 aprila), aby si videl ake indikatory pouzivam a tiez, aby si bol pripraveny aj na to, co sa ti moze stat na tomto trhu, deju sa tam fakt divne veci, je to velmi agresivny trh, len si treba zachovat chladnu hlavu a okamzite reagovat na vzniknutu, necakanu situaciu!

Nech sa dari a informuj!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Wolf
Vem si svoje bactasty a testy z paperu. Podívej se na equity křivku, tam zjistíš max DD, ten si vynásob svým koeficientem já používám 1.5 přičti margin a jsi na výši účtu, kterej potřebuješ k obchodování. Jakmile projedeš částku, kterou jsi měl dopředu určenou zastavíš obchodování a zjistíš co jsi udělal špatně. V tomto případě asi to, že jsi začal obchodovat FDAX kvůli vidině penízků, místo aby jsi začal na FESXU kde jsou řádově nižší výdělky, ale také stráty o což zde na začátku běží především. Kontrolovat stráty, být defensivní a zůstat v téhle hře tak dlouho aby jsi zjistil vo čem to obchodování vlastně je bez toho, že si způsobíš bloky, díky kterým třeba nakonec nebudeš muset ani už být schopen obchodovat. Bohužel na začátku každý utíká, aby už byl z tý blbý práce pryč, nebo aby všem ukázal jakej je borec, nebo z tisíce dalších důvodů, ale zde platí asi víc než kdekoliv jinde spěchej pomalu.
Nakonec, ale je to tvůj účet, tvoje prachy a tvoje hlava.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ked mozem povedat za seba z backtestingu a ciastocneho paper, tak celkom zivy mi pride trh ES. Na nom som skusal svoj obchodny plan prvykrat a prisiel mi dost rychly a zivy A niekedy je aj dost volatilny co ale nehodnotim zle. Stoploss ktory som na tom trhu pouzil nebol vacsi ako 7 ticky co je 87,50 USD. Dokonca celkom dobre vysledky to davalo aj ked bol risk len 4 ticky. Cize podla mna (opravte ma ak sa mylim) je to celkom vhodny trh na zaciatok. Rozmyslal som aj nad NQ ale pohyb 5 USD na jeden tick mi pride dost nizky. Niekto to ale moze preferovat. FDAX sice nepoznam, ale za seba moozem odporucat ES na zaciatok. Myslim si ze je to prijatelne vzhladom na risk a zisk. Teda aspon pre mna. posielam obrazok z MSA aby si videl ze aj na ES sa daju dosiahnut pekne vysledky. - frekvencia obchodov je 3 denne maximalne - obdobie jedneho mesiaca. - pocet kontraktov 1 - a najdolezitejsi udaj, neriskovane viac ako 87,50 USD na jeden obchod. Lukas

15761

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Strange:
no myslim ze jste asi nejlepsi trader jakeho jsem kdy videl mit win=63% a rrr=5,9 a podle me je problem ES ve vysokem poctu volume, tzv obchoduji zde velice dobri traderi a firmy ci jine instituce s mnoha lotama a nebojte se ze nemaji lepsi strategii nez vy jejich obraty jsou obrovske, a myslim ze bojovat proti nim nema smysl, na fdaxu dopoledni seance je dynamicka ale tolik obchodu jako na es se na nem nekona

Link to comment
Sdílet pomocí služby

wolf,
to bol vysledok prveho backtestu, ked som robil potom spatny backtest backtestu, tak som mal este lepsie vysledky o 10 tisic USD viac, lebo som zrazu videl viac obchodnych prilezitosti.
A ci som najlepsi to neviem, ale rad by som bol, lebo s 90 percentami vsetkych zarabanych penazi co sa mi podari zarobit tradingom by som chcel pomahat detickom ktore nemali tolko stastia ako mi a narodili sa chorucke.
Taze cim viac zarobim tym lepsie. a o to mi ide.

At sa dari.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

wolf, sice neviem kolko mas rokov, ja mam 27 ale nemusis mi vykat.
Som rad ze zmyslas podobne ako ja, ze peniazmi z tradingu pomahat aj inym a tak obohacovat svoj zivot nie len po materialnej stranke ale aj duchovnej.

Moja strategia neje ziadne tajomstvo. minule sa ma niekto pytal a odpovedal som ze strategia to je na zakalde LL, LH, atd. ale konecne som nasiel ten clanok, ktory ma podnietil k tvorbe mojej strategie a tak ho tu dam priamo.

www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/struktura-trhu1.html

Moj obchodny plan vychadza z tohoto, akurat ze to mam modifikovane o "180 stupnov" a prisposobene efektivnejsim vysledkom a takmer (po nedavnej studii, takmer nulovym riskom)

Robim rad veci jednoducho a az banalne, nepouzivam ziadne indikatory, mam len otvoreny graf a v nom zobrazenie candle stick a dole volume. nic viac. Aj ked rozmyslal som nad indikatorom momentum ktory mi ukaze ze je chop. To aktualne testujem. ale myslim si ze ho zapojim do systemu.

A ty wolf z coho vychadzas? na com mas postavenu strategiu ak to neje tajne.
Lukas

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...