Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triviální dotazy


Doporučené příspěvky

Demo urcite vyzkousi, ale nejdrive bych si to rad poradne ujasnil.
Margin uz jsem objevil (puvodne jsem ho prehlednul v tabulce), je 242.
Rozumim tomu spravne tak, ze hodnota kontrolovaneho kontraktu je treba u mini 1.000 * 4.25 dolaru?
Tedy pri rustu ceny z 4.25 na 4.34 (dnesni kurz) rozdil 0.9*1000 $ ?
Dekuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

:-) Jasne, udelal jsem z toho vetsi paku. Nicmene i tech cca 100$ za den se mi zda docela hodne pri martinu 242$. V takovem pripade by bylo treba pozicni obchodovani na urovni tydny velmi obtizne. Nebo je to jinak? Vim, ze se toho musim jeste spoustu dozvedet, prestoze to vypada (a nejspise i je) jednoduse.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak ci onak, rad bych se o tom dozvedel vice a vyslechnul si poznamky od nekoho se zkusenosti.
Uvazujme treba konkretni priklad zmineneho mini na kukurici.
XCU5
- cena 4.34
- margin 242
- velikost 1000
- tick 1/8 centu

Pokud tomu rozumim spravne po zaplaceni 242$ budu kontrolovat kontrakt v celkove hodnote 4.34*1000.
Zmena na 4.4 bude znamenat zisk 0.06*1000 v pripade long nebo stejnou ztratu v short.
V pripade pozicniho drzeni a presahnuti ztraty 242 budu pozadan o zaplaceni dalsi castky nebo mi bude kontrakt ukoncen a ztratu uhradi broker.
Je to tak spravne?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj,Chci se zeptat jestli mohu obchodovat intradeně s akciemi nebo jen s fut.?Nyní dělám pozičně akcie (us) u fia.Jak dlouho asi trvá naučit se trading?Doporučíte mi brokera.Dělám akcie pozičně ,ale rád bych začal dělat futures ,forex, intradenní nebo denní.Zkusil jsem degiro,ale maj opce a fut-jen eurex.Data se platí.Akcii nenajdeš by symbol.
Ty vaše workshop pořád jedou?
Děkuju

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak na tohle bych se pokusil odpoveded.
Intradenne lze obchodovat cokoliv, je to pouze otazka kapitalu. Futures maji to vyhodu, ze se obchoduji s pakou, tzn. ze zaplatis urcitou zalohu (margin) a poté kontrolujes kontrakt treba s 10ti nasobonou hodnotou, takze snadneji pokryjes komise a vystavujes se vyssim ziskum/ztratam (proto se hodi i pro obchodovani na nizsi casove urovni).
Nejlepsi je discount broker InteractiveBrokers a TradeStation, ktery ma i svou vlastni obchodni platformu. Popularni je take NinjaTrader, ktery nabizi svuj software zdarma, ale pokud mas svuj kapital pod 10.000$, tak jako ja, v podstate jedinou volbou je FIO, ktere nevyzaduje minimalni limit.

Doufam, ze jsem pomohl!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den!

Nevím, kam přesně dotaz vložit, tak se omlouvám, pokud je na nepatřičném místě.
Rád bych se zeptal na etický rozměr obchodování. Nezpůsobuje spekulace na burzách navyšování cen za komodity a nepřímo třeba i nedostupnost komodit v chudých regionech?

Nemám představu o důsledcích tohoto obchodování, ale dost by mě zajímal fundovaný pohled.

Děkuji!

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

AHoj, jen menší dotaz: jak vidíte obchodní systémy založené čistě na PA. Dají se zbacktestovat, dá se na ně spolehnout, když PA je celkem velmi subjektivní narozdíl od různých překročení určitých mezi v indikátorech? Dá se založit čistě Obchodní plán na PA? zbacktestovat, zpapertradovat ...? Díky za názor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...