Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triviální dotazy


Doporučené příspěvky

Ďakujem za odpovede, zatial čo tak zisťujem tak sa obchodujú skor americké burzy alebo máte aj nejaký dobrý typ na komodity obchodované v európe vhodne pre začiatočníkov?
Aktuálne sa zoznamujem s e-mini Russell 2000, e-mini S&P500 a emini Nasdaq ale tieto sa obchodujú v Amerike.

Aj keď je fakt že americká burza má jednu výhodu a to že možem obchodovať na večer po práci ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hugos: To je pravda, já svoje zisky zatím neutrácím, takže spotřební měnu neřeším ;)

Michal: Pokud chceš obchodovat intradenně, pro US trhy doporučuji levnější mini-Nasdaq nebo Dow Jones, pro Evropu dopoledne našeho času je super FGBL - malý stop loss a dělá krásné trendy v rámci dne (aspoň tak to bylo minulý rok). Na Finančníku jsou tu o tom príma články, tak pohledej. Pokud máš hotovosti nazbyt, pak bych ti pro oťukávání s trhy spíš doporučil dlouhodobější spekulace, třeba komoditní spready nebo akcie. Intraday je docela fuška, hlavně hned na začátek si naložíš zbytečně moc, ale je to lákavé z hlediska minimálního vkladu a vidiny velkého zhodnocení, které většinou nepřichází ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hmm asi si teda nechám aj nejaké eurá do budúcna na potencialne “europske” komodity. Ono je určite že pozičné obchodovanie je menej náročné časovo ale jak si vlastne uviedol tak finančne náročnejšie (peniaze teda nie že by zrovna prebývali :) ) a myslím si že intradenné obchodovanie by ma na začiatok viac naučilo vďaka vyššej frekvencii sledovania živého trhu ... aj keď moj (zatial predpokladaný) odhad je obchodovať popri zamestnaní intradenne vo večerných hodinách, v posledných cca dvoch hodinách burzy by mala byť aj voltalita dobrá :)

Díval som sa a napr ten Dow Jones má denné volume štatistiky nejaké slabé, nie je to až moc pomalé resp. rizikové?
Na ten FGBL ešte mrknem, som v práci takže s mierou :))

Tu porovnanie Volume:

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Nevíte někdo prosím, za jakých okolností je možné mít současné long i short kontrakt futures? Přemýšlíme o použití vice obchodních systémů, v různých timeframech. Ke snížení rizika. Ale to sebou logicky nese někdy i opačné pozice. Dík za odpověď.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Na jednom účtu to půjde těžko :) Pokud jeden systém je na daném symbolu long a druhý jde short, pak se long pozice vyruší nebo sníží o počet kontraktů druhého systému, případně se překlopí do shorta, pokud je těch kontraktů short více než long u prvního systému. Je to pro vaše systémy a řízení pozic problém?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Dobrý den, zakoupil a prostudoval jsem si Webinář E-mini 2 , vše mám vcelku ucelené, zprovoznil jsem si Ninju, natahal historická data a chtěl se pustit do backtestu. Ovšem problém je v tom, že mám zřejmě špatně nastavený indikátor AutoRetracement (který by měl znázorňovat 50% rtcmnt). Jelikož je 50% rtcmnt velmi důležitá úroveň, tak bych se chtěl zeptat , jakým dalším indikátorem se dá zobrazit, popřípadě jak nastavit AutoRetracement? Nastavoval jsem ho přesně podle pokynů na Workshopu backtestování Finančník.cz. Děkuji mnohokrát komukoliv ochotnému

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,

jiz nekolik mesicu obchoduji akcoe a nyni bych se rad presunul na futures.
Chtel bych zacit s kukurici a kdyz se podivam na tradingview.com, ktery jsem si oblibil jiz pro akcie, vidim kurz 417', zatimco na svuj uctu u FIO vidim 4,16125. Na strankach CME Group jsem se dozvedel, ze hodnota ticku je 1/8 centu (1.25$ na kontrakt), ale jsem trochu zmateny z ruzneho zapisu ceny.
Muze mi prosim nekdo poradit, jak zjistim kolik vlastne zaplatim a jaka je paka? Jsem v teto oblasti naprosty zacatecnik a rad bych se to naucil od nekoho, kdo jiz nejake zkusenosti ma.
Predem dekuji za odpoved.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím SJi,
doporučuju přečíst si články a diskuze k Futures.
Rozdíl kurzu bude způsobený posunutím desetinné čárky a pak ještě je potřeba porovnávat stejné kontraktní měsíce mezi sebou.
Zablokuje se ze začátku pouze margin, zaplatí se (zisk/ztráta) pak až při uzavření obchodu.
Futures mají narozdíl od akcií expirační dobu, na to pozor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj RadH,

dekuji za odpoved. Jiz drive jsem jsem cetl vsemozne clanky o fungovani futures (FDN, LDN, ...), precetl jsem i obe knihy od Tomase a Petra a nyni jsem si znovu prosel vsechny clanky, zde na financnikovi.
Avsak po par mesicech na akciich jsem zjistil, ze vlastne poradne nevim, jak nyni v praxi zrealizovat obchod na futures.
Kdyz si napr. vezmeme zariovy mini-kontrakt na kukurici XCU5
- 1.000 buslu
- 1 tick 1,25$
- cena 4,25
Kolik zaplatim margin? Potrebuji vedet jeste neco?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Margin závisí na tvém obchodníkovi, na jeho stránkách by měl být margin pro kukuřici uveden. Budou tam nejspíš 2 hodnoty, ta větší je při obchodování přes noc. Ta menší když se obchod uzavře ještě tentýž den.
Doporučuju zobchodovat nejprve na demu, jde vidět o kolik se pohne zisk/ztráta při pohybu ceny kukuřice. Já to tak dělám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...