Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triviální dotazy


Doporučené příspěvky

  • 2 týdny později...

Zdravím, jsem totální laik v oblasti ID tradingu, šíleně mě to nadchlo, mám přečtený manuál, prošlé články o intraday a dvakrát přečtenou knihu od autorů finančníku: Jak se stát intradenním finančníkem (a určitě ne naposled). Mám představu o tom, co chci obchodovat, na jakém tf, jaké patterny atd. tím pádem bych chtěl začít "očuchávat" grafy a na nic nějak moc nečekat a pustit se do backtestu, zkoušet sestavit nějakej plán a nějakým způsobem se do toho ponořit. Jelikož sem našel články o výběru SW a napojení na nějaký historický data, které byli už starší (možná jsem hledal špatně :)), tak bych se chtěl zeptat, jaká je aktuálně nejlepší varianta na backtest, popřípadě pozdější paper. Nejlépe co nejlevnější, bohužel nejbližší dva měsíce nebudu disponovat částkou minimálně 5k $ na fundaci účtu u IB, tak abych získal historická data zdarma.. a cca dva měsíce čekat na to, abych mohl něco zbacktestovat a někam se aspoň trošku pohnout mi přijde jako mrhání časem :) , ikdyž mám objednanou další literaturu a článků je tady mraky, tak jen číst a číst mi moc nevyhovuje, když toho čtu moc, tak spíš ty postřehy mizí, než abych je vstřebával.. Předem děkuji za jakoukoliv radu/poznámku a přeji hezký zbytek večera.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

prosimvas mam ted opravdu zacatecnicky dotaz, nikde jsem nenasel zatim odpoved. zajima me reverz pozice, nevim, co to vlsatne je a jak se to pocita. me to castokrat hodi signal na short kdyz jsem long a opacne. zatim jenom testuju a vubec nevim jak to mam pocitat. kdyz dam vstup a za chvili mam reverz kupr. v otevrene ztrate 10 ticku tak mam pocitat jakoze 10 ticku ztrata? nebo ten reverz je proste jen jakoby otevreni nove pozice (tedy jen poplatek komise brokerovi). nevim jestli to vysvetluju srozumitelne, ale potreboval bych se v tom nejak zorientovat. diky vsem kdoz mi pomohou..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no_one:

na jednom účtu a trhu nemůžete mít otevřenou long i short pozici zároveň..tj. reverzem se zpravidla myslí uzavření jedné pozice a okamžité otevření nové opačné pozice..jak to počítat to už je individuální...někdo např. reverzy vůbec nezohledňuje, pokud má otevřenou opačnou pozici...je dobré toto např. posuzovat dle struktury trhu, z vyššího timeframe (celkový yměr trhu), protože mechanicky může např. indikátor dávat spoustu protichůdných signálů...

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bartolomej:
je potřeba si vybrat
1. v čem se budou zobrazovat grafy a
2. kde brát data
(3. a poté přes koho obchodovat, ale to už není backtest)

Začal bych asi na demu od sierry pro úplně první pokusy.

Pak je třeba se rozhodnout, jestli to bude čistě FinWin, nebo spíše FIMS (na začátek je asi snadnější získat základní dovednosti ve FinWin, a k FIMS pak případně přejít už s určitým pochopením trhů, sebe sama apod. ..). Samozřejmě je možný i úplně jiný, nebo dokonce vlastní systém, ale to už asi není hlavní téma tohoto webu a pro úplný začátek to taky není ideální.

Na FIMS je Sierra asi ideální řešení (pro zobrazování grafů) napřed demo, pak za měsíční poplatek, má historická data (viz články na finančníku), nebo placená ticková data. V Sieře lze bez potíží obchodovat simulovaně.

na grafy pro FinWin vyhovuje Ninja v základu bez poplatku, jak je to aktuálně s demo verzí je potřeba se podívat na jejich stránky. Jak s daty do Ninji bez brokera nevím, já měl od začátku IB.

Tyto platformy jsou na Finančníku dostatečně popsány a probrány v diskuzi, zejména u Sierry je k nalezení spousta konkrétních rad k ovládání platformy , co se týče Ninji tak nevím, protože to nesleduji.

Pro obchodování je pak např. ověřené spojení IB a Sierra Chart, ale chápu, že založení účtu u IB je už větší obstrukce na osahání trhů. Ale k přechodu na live obchodování pak je potřeba zohlednit nejen nutnost vstupního kapitálu, ale taky jeho spolehlivost, držení stoplossů mimo můj domácí počítač na jejich servru apod., ale opět jsou zde na to na finančníku podrobnější články, v této fázi to asi nemá smysl ještě dohledávat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

BladePikachu Wrote:
-------------------------------------------------------
> Zdravim, pracujem na backteste a zistil som že keď
> ukončím jeden kontraktný mesiac a začnem druhý tak
> ceny na seba priamo nenadväzujú, prikladam screen
> kde sa nachadza koniec jedneho kontraktneho
> mesiaca a začiatok druheho. Je to chyba v dátach
> alebo je to normálne?

Je to zcela normalni, kazdy kontraktni mesic ma jinou cenu, nektere platformy to umi navazovat automaticky, nekdy se to musi delat rucne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, obchoduji systém FinWin v platformě NT 7. Chtěl bych se zeptat, jestli je možné abych při zobrazovaní grafu a hlavně CCI Histogramu viděl vyznačené linie (+- 100, 200), které jsem si barevně označil PŘED "plots". Jelikož mi ty sloupce, označující hodnotu CCI překrývají mou vyznačené linie a nejsou tak dobře identifikovatelné. Pro lepší prezentaci svého problému, přikládám obrázek.

27203

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...