Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triviální dotazy


Doporučené příspěvky

  • 1 month later...

- letní čas v USA začíná druhou neděli v březnu, hodiny si posouvají z 1:00 na 2:00(AM), v roce 2014 tedy 9. března 2014
- zimní čas začíná v USA první neděli v listopadu s posunem ze 2:00 na 1:00(AM), letos tedy 2. listopadu 2014

na rozdíl od nás

- letní čas v ČR začíná vždy poslední neděli v březnu, kdy si hodiny posuneme ráno z 2:00 na 3:00
- zimní čas začíná poslední neděli v říjnu, to si hodiny posuneme ze 3:00 na 2:00

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
v článku "On-line kurz intradenního obchodování e-mini trhů" zde na Finančníku se píše: "Cena on-line kurzu s licencí pro jednu osobu je 4400 Kč včetně DPH".
Jsem úplný začátečník, ale o kurz bych měl určitě časem po získání více informací zájem. Rád bych se zeptal, co je to ta "licence" a k čemu opravňuje?
Předem děkuji za odpověď.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Fico - obecně, obchodovat můžete to, co máte zaplacené real time. NASDAQ se obchoduje na CME, takže musíte mít zaplacená data pro CME. Nejjednodušší, jak zjistit, jestli můžete něco obchodovat je prostě zadat příkaz daleko od aktuální ceny, např. buy limit několik desítek bodů pod aktuální cenou a uvidíte :)

Medveď Míša - tick na TF je 10USD, pokud si nebudete u nějakého symbolu jistý, tak najdete patřičné info přímo na stránkách burzy, u TF např.: www.theice.com/products/86

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honza K. Napsal:
-------------------------------------------------------
> Fico - obecně, obchodovat můžete to, co máte
> zaplacené real time. NASDAQ se obchoduje na CME,
> takže musíte mít zaplacená data pro CME.
> Nejjednodušší, jak zjistit, jestli můžete něco
> obchodovat je prostě zadat příkaz daleko od
> aktuální ceny, např. buy limit několik desítek
> bodů pod aktuální cenou a uvidíte
>
> Medveď Míša - tick na TF je 10USD, pokud si
> nebudete u nějakého symbolu jistý, tak najdete
> patřičné info přímo na stránkách burzy, u TF
> např.: www.theice.com/products/86
>


Ďakujem pekne, tá stránka obsahuje kopu ďalších užitočných informácií :) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

potřeboval bych pro diplomku stáhnout historická data od ISM a Markit (respektive HSBC). ISM jsem našel včetně jednotlivých komponent PMI.

Když ale hledám například HSBC PMI pro Českou republiku, tak najdu nanejvýš pdf bez jednotlivých kompoment. Je to někde ke stažení jako data ISM nebo je to všechno placené (našel jsem například Thompson Reuters Datastream).

Díky moc!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 6 months later...

Ahojte, chcem sa spýtať, som úplne na začiatku ale viem že do budúcna chcem obchodovať s komoditami :) , aktuálne si vytváram prvú stratégiu a chystám sa na papertrading. Aktuálne ale riešim v tomto čase (trochu nepodstatnú) vec a to v akej mene sa najčastejšie obchoduje? Sú to doláre alebo eurá? Je pre začiatočníka lepšie obchodovať európske burzy v eurách alebo americké v dolároch?

Ide o to že v najbližších dňoch mám obdržať vyššiu sumu a to v českých korunách (žijem v Čechách) ale bola by možnosť tieto dostať aj v eurách. A ak by som eurá pre obchodovanie využil tak by som ušetril na zmene kurzu spať v Kč na € :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nejlepší bude mít účet v té měně, v jaké budeš realizovat většinu svých obchodů. Chceš obchodovat US trhy - účet v dolarech, pokud evropské trhy - účet v eurech. Případně můžeš vést účet ve více měnách, pak se ale zeptej brokera, jestli si účtuje za vedlejší měny nějaké poplatky. Já osobně mám účet v dolarech a když sem tam udělám obchod v eurech na evropských trzích, po ukončení obchodu převedu zisk (či ztrátu) zpět na dolary. Mimochodem teď není úplně nejvhodnější doba na nákup eur/dolarů ;) ale kdo ví, kdy bude.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

krejzic Napsal:
-------------------------------------------------------
> Nejlepší bude mít účet v té měně, v jaké budeš
> realizovat většinu svých obchodů. . . .

To záleží na tom, čemu dáváš přednost. Držet peníze v měně, ve které obchoduju mi pomůže mít stále stejně pro obchodování například kvůli marginu. Jiná strategie je držet peníze v měně, kterou spotřebovávám - například CZK nebo EUR. Tak se nestane, že se změní množství peněz, které chci utratit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...