Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triviální dotazy


Doporučené příspěvky

Ahoj. Ja som svoj backtest práve dokončil. Urobil som ho na NASDAQ 100 1 rok dozadu. Bolo v ňom cez 355 obchodov. V podstate ide o to, aby ste vstupoval do obchodov napríklad na základe FinWin patternov a jednoducho si napísal MAE a MFE. Potom som tieto výsledky zanalyzoval a vyšlo mi, že na NASDAQ 100 bude môj SL 4 plné body a PT 8 plných bodov /pre LONG/. Ide v podstate o to, aby ste zistili kde môžete postaviť svoj SL a PT tak, aby korešpondoval s vašim rizikovým kapitálom. Teda aby ste neriskovali viac ako 2 - 3%. Ja som to takto spravil a výsledky vyzerajú solídne. Teraz to testujem na demo účte. Zatiaľ to vychádza. Takto som to celé pochopil a spravil ja. Dúfam že som pomohol :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji velice za odpovědi a zkušenosti. Ještě bych měl snad už opravdu poslední dotaz...pochopil jsem, že základ tradera tkví v precizní evidenci. Používám na to program OneNote, zatím pro čistě teoretické poznatky a myšlenky. Má smysl si už od prvního "hrubého" backtestu vést screenshoty jednotlivých obchodních dní? Za rok testování to bude opravdu masa obrázků. Nemáte nějaké tipy, či svoje vlastní zkušenosti jak si vést takovou evidenci aby se v tom člověk neztratil? Zda selektovat screenshoty podle patternů? Podle výsledků obchodů, podle situace ve které byl trh nebo ukládat den po dni obchodní seanci za obchodní seancí? Doufám, že je můj dotaz dostatečně srozumitelný a i tentokrát na něj zde najdu odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Prusy25: to záleží od toho čo chceš od backtestu a systému ako moc do hĺbky chceš zájsť a ešte aj od tvojho chápania (fotografická pamäť a podobne). Pokiaľ ideš ešte iba BACKTEST aby si vedel pomer win/loss a podobne a nie paper, a vieš že tie obrázky potrebovať nebudeš (možno len pár, kým sa to v tvojej hlave nezautomatizuje) tak by to bolo zbytočné. Nájdu sa ľudia čo si aj patterny rozdeľujú a selektujú na všetko možne. Proste podľa potrieb :)
Inač k mase obrázkov... počítaj s tým že sa fotky zo senacií (či už live/paper/market replay) sa budú pohybovať v stovkách až tisíckach :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Ahoj,
mám takový dotaz ohledně marginu a nikde jsem nenašel uspokojivou odpověď tak se obracím na Vás...

dejme tomu, že mám účet $7,000 u TS.
trh TF má initial margin $4,730 a daily margin je $4,300.

Chápu to správně, že pokud vystupuju nejpozději na konci dne, tak mám k dispozici (7000 - 4730) = 2270 dolarů, které můžu použít na stop loss/ztráty?

A pokud bych přišel o oněch 2270 dolarů, tak by mi zůstalo těch 4730 dolarů, se kterými bych už nemohl obchodovat TF, je to tak?

Moc děkuji za odpověď,
Láďa



Link to comment
Sdílet pomocí služby

to zacatecnik123:
Je to tak za předpokladu, že to broker zavře přesně na ztrátě rovnající se "výchozí stav účtu - margin" (daily margin, nepletu-li se).
Když se trh začne hýbat pořádně rychle, teoreticky bude problém s plněním a tvůj účet u brokera skončí v mínusu. Pak budeš muset ještě doplácet. To je sice extrémní varianta, na druhou stranu třeba se to stane právě následující středu :-)
Co tím chci říci - margin zdaleka neznamená to, že na výši marginu v nejhorším případě skončí tvůj účet. V nejhorším případě skončíš bez účtu a ještě s dluhy :-)

A samozřejmě nebudeš-li mít ani Initial Margin na nějaké futko, opci, akcii, novou pozici už ti broker nedovolí otevřít.

T.S.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zacatecnik123:

Ještě bych to doplnil. Mezi zavřením pozice a ztrátou ve výši takové, že se dostaneš na hranici marginu bys ještě dostal od svého brokera "Margin Call"!

Co se týše skutečnosti - do takové situace by ses vůbec neměl dostat, protože bys měl mít v platformě natavený SL a ten určitě nebude více než $2k!!! Pokud nebudeš mít SL zadaný, jakýkoliv další dotaz je zbytečný.

foglik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za odpověď tom_czr a foglik.
Chtěl bych si právě ujasnit ty extrémní případy.

Takže mám na začátku 7000.
SL dám 2270 (vím, že přeháním, ale je to příklad).
Trh se pohne proti a obchod skončí díky špatnému plnění ve ztrátě 3000 a dostanu margin call od brokera.
Takže stav mého účtu je 4000 mínus pár dolarů za margin call ... je to tak? Nebo se účet zruší úplně a ještě něco budu doplácet?

Díky,
Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zacatecnik123:

Ano, je to jak píšeš. Zbyde ti rozdíl mezi stavem účtu před vstupem do obchodu a rozdílem vstupní-výstupní cena plus poplatky.

Účet ti nezruší, to by bylo fakt moc:) Margin = záloha, tzn. margin si neponechá broker, ale u otevřeného obchodu je blokován na účtu, tzn. s těmito prostředky nemůžeš v danou chvíli disponovat, takže ani je "spotřebovat" na ztrátu.

Pokud budeš mít na účtu méně než Initial Margin, nepovolí ti broker ani otevřít obchod, ale samozřejmě na účtu musíš mít více než je margin, to asi chápeš.

foglik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravim Vas, vcera som nakupila akcie ticker DM-www.marketwatch.com/investing/Stock/dm
Neskor za 1h prisla sprava ze dnes prejde na mimoburzovy trh OTC. Chcem sa opytat akcia sa vyrazne prepadne pod svoju cenu pri prechode na OTC?
Respektive ak je tu niekde clanok co sa s akciami deje po presune na OTC. Neviem takuto situaciu som zazila 1x
Takze dnes na premarkete mala by som predat aj so stratou ktora je 0,06c alebo si ju nechat nadalej? Dakujem.

28.1.2014-BUY 20K/0.28

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...