Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triviální dotazy


Doporučené příspěvky

2 Romario:

Ne na 100%. Vzdycky se neco muze po....kazit. Nezda se mi ze by si do toho nejak moc videl, a nevim proc chces porad vypinat pc, ale jestli mas nastaveny i PT, tak SL a PT musi byt OCO prikazy, kdy navic lze tuto vazbu tuto i rucne zrusit, pak se ti treba vyplni PT, ale SL ti zustane atd. Doporucuji nastudovat problematiku zadavani prikazu na burze a hlavne co podporuje a nepodporuje tvuj broker.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 Rob99

pc chci vypínat z toho důvodu, že mám obchodní seance od 15.30-17.00h a od 19-22h. Po páté hodině, to v práci balím a musím se dostat autem domů, tak 20min, proto to vypnutí pc. OCO prikazy se urcite hodi, protoze pokud budu v pozici automaticky zadavam PT a SL, Pokud je tedy zadam OCO, tak se automaticky zrusi ten druhy po exekuci kterehokoli z nich. Toto jsem bohuzel jeste u brokera nezjistoval (zda to podporuje), protoze live mam zatim daleko a zaměstnávali mě jiné věci kolem trejdingu...

diky a měj se.R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 Romario :

Rozumim, nicmene jak rikas... mas do live jeste daleko, takze ted bych tyhle veci zatim neresil. Muze se klidne stat, ze sam prijdes na to, ze je lepsi obchodovat pohyb v prvni casti dne, pak pozici zavrit, v klidu dojet domu a tam eventuelne obchodovat odpoledni cast. A nebo ze obchodovani v praci vynechas uplne, protoze to nepujde z duvodu soustredeni atd. a budes obchodovat v klidu jen vecer... uvidis sam.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak poznat správný vstup do rozjetého trendu. Na 15 min. grafu jsem určila bearish trend, ale promeškala jsem začátek. Jak mohu poznat, jestli trend bude pokračovat, kdy správně vstoupit do rozjetého trendu, který indikátor použít v tomto případě??? Na obrázkuje IBEX (5min.graf) s indikátory W%R a RSI, které byly stále pod dolní hranicí. Normálně bych čekala až se indikátor dostane nahoru a poté protne odshora dolů horní hranici a zároveň svíčka trendovou čáru a až poté bych otevírala pozici. Už si nevím rady :S

12777

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bonny:

jak správně vstoupit do rozjetého trendu, jak poznat, jestli bude trend pokračovat, jaký indikátor použít???

--na tyhle otázky vám neodpoví 100% nikdo a pokud budete hledat nějaký zaručený extra způsob, který se pokaždé trefí na 100%, pak vás to maximálně přivede do blázince..nic není dokonalé a jde spíš o to, co vám bude sedět, s čím se vám bude dobře pracovat, na jakém indikátoru budete dobře vidět situaci v trhu atd...

skutečně nehledejte nic zázračného, co vás dostane do každého trendu..někdy je trend tak utržený (rychlý a prudký), že vás do něj nedostane žádný indikátor a třeba i málokterý price action patern..jde o to, abyste vydělávala, ne abyste zachytila každý trend a nejlépe od začátku až do konce (častá frustrace, které se musíte zbavit)...

co se týče vašeho screenu, tak tam by se dalo říct, že vám hlavně W%R pobláznila ta obrovská červená svíce označená čárou - to se stává často na časových timeframe..o něco líp by to zvládly asi alternativní timeframe, které by (podle nastavení) místo jedné velké svíce vykreslily třeba 5 svíček, tj. indikátor by třeba tak moc neskočil..ale opět - nikdy to nebude 100%..

jinak poznat třeba u RSI, jestli je trend u konce, nebo se minimálně chystá k výraznější korekci, či pohybu do strany, můžete tak, že se indikátor delší dobu pohybuje v přeprodané/překoupené oblasti a dosahuje extrémních hodnot..

co se týče vstupů, tak tam musíte hledat sama, která metoda, paterny vám sedí..

je ještě spousta rad a tipů, které k tomuhle jdou říct, ale to nejde takhle v diskusi - člověk by se upsal k smrti..chce to studovat studovat studovat, trénovat trénovat trénovat...

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bonny:

dodatek: "Normálně bych čekala až se indikátor dostane nahoru a poté protne odshora dolů horní hranici a zároveň svíčka trendovou čáru a až poté bych otevírala pozici." ----pokud vám to takhle funguje, tak není co řešit..jak jsem psal výše - je potřeba se zbavit té frustrace z toho, že vám sem tam uteče třeba opravdu krásný trend...jediné, na čem záleží je, aby byl systém profitabilní a cítila jste se s ním dobře...

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Bonny,
ach z jednoho obchodu si nic nedelej, vzdy si rekni: zitra je taky obchodni den.
Me se treba nelibila jedna svicka jinak na 100% vstupu a tak jsem nevstoupil, a nejak me to nevzrusuje, mohl jsem sice videlat, kdybych vstoupil 400 USD, ale NA CO.
Zitra, pozitri atd....taky se da obchodovat...
Bud v pohode, divej se na grafy, vychutnavej si jejich pohyby, splin s nima..a postumen casu uvidis, ze v tom najdes jiste poteseni a vasen.
MfG

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Bonny:

obchodníci trendových strategií ti napíšou že nikdy..obchodníci protitrendových nebo obojetných strategií ti napíšou že ano:) jde o styl..pokud jde o mě, tak obecně kdybych v takovém trhu nastupoval protitrendově, tak v místech, kde se trh láme zpět do uptrendu, bych už byl zporavidla z obchodu venku..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

[bold] dEdEsVk: [/bold]
nejde o to, která platforma je nejlepší, ale která ti sedne. Je třeba to odzkoušet. Já se ve fázi učení tradingu seznamuji s Ninja Trader a Gecko TNT.

[bold] Bony: [/bold]
tyhle myslenky jsem mel ze zacatku (kdyz jsem se zacal seznamovat s obchodovanim) taky. Cim vice se o tradingu dozvidam, tim mene se snazim resit vstupy a ktery indikator muze byt nejlepsi.

Dnes jsem precetl par kapitol z knihy [ital]"Jak se stat Intradenim financnikem" [/ital] a mohu ti rict, ze to stoji za precteni! Prvnich 5 kapitol neni o tom, jak zacit vydelavat penize (i ja jsem predpokladal, ze to tam bude), ale o tom jaky by mel Trader byt a jake navyky by si mel osvojit.
Osobne dospivam k nazoru, ze prvnich 5 kapitol je nejdulezitejsi casti knihy. Bez pochopeni techto 5 kapitol nemuze nikdy Trader traderem byt a dobre fungovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsetkych,
obchodujem relativne v malom-intraday, drzim sa urcitych pravidiel,mal by som par trivialnych otazok,
1. castokrat nestiham opisat open,low,high,close v dany den, daju sa niekde zistit ceny aj spatne den az tyzden dozadu?
2.obchodujem na broco, ale rad by som zmenil platformu,ktora by mi dala viac moznosti a mohol by som jej viac doverovat ako broco trading-ake su odporucania pri cca 1000euro vklade vhodne pre intradenne obchodovanie s rychlou exekuciou?
3. Broco ma vyhodilo z obchodu pod nastavenym S/L a neviem preco,stratil som pritom peniaze, kontrakt na danu komoditu koncil az o cca tyzden, oni sa vyjadrili ze sa to uzavrelo za "trhovu cenu" aj ked este oficialne nebol uzavreny kontrakt
4. na broco su jednotlive kontrakty pod roznymi menami sino, suno pritom ide o striebro len s roznym terminom, ako najdem napr. down jones atd
5. Ako si vypocitat cenu, ked je moznost nakupovat iba loty pre jednotlive komodity
Dakujem za odpoved

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Almak:
1. Myslíte historické grafy? Jako o několik příspěvků výše?
2. Tomu se věnuje celá sekce na těchto fórech, snadno ji naleznete.
3. Prostudujte si obchodování futures a co je to stop loss. Pokud jste měl nastaven stop loss příkaz a cena jej protla, vaše pozice byla zlikvidována, aby nedošlo k ještě větší ztrátě. Expirační datum s tím nemá nic společného. To byste ale měl vědět dříve, než začnete obchodovat!
4. Dow Jones s mini-sized loty má symbol YM, obchoduje se na (E)CBOT. Najdete je buďto ve vaší platformě, nebo přímo v seznamu produkdů jednotlivých burz.
5. Cena komodity nesouvisí s velikostí lotu. Například pro zmíněný YM existuje standardní varianta INDU. YM má multiplier (velikost lotu) 5, INDU 10. Jejich tržní cena, je ale v zásadě stejná. Rozdíl spočívá v marginu, který je pro INDU dvojnásobný. Co vás asi zajímá není cena, ale váš zisk/ztráta při změně ceny. Jako u všech finančních derivátů je dán rozdílem cen * multiplier.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...