Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triviální dotazy


Doporučené příspěvky

Zdravím,
mám dotaz ohledně kontraktního měsíce. Konečně jsem začal s backtestem. Používám k tomu Ninjatrader 7, pomocí nějž jsem si stáhnul historická data trhu NQ. Stahoval jsem je někdy v listopadu a v prosinci. Podařilo se mi stáhnout data zpětně až do 1.6.2010, dál už mi to nějak nešlo, asi to nejde víc než půl roku zpátky. Ale trápí mě jiná věc, kterou jsem si bohužel uvědomil až po určité době backtestování. Stahoval jsem kontraktní měsíc prosinec 2010. Vzhledem k tomu, že kontraktní měsíce u NQ jsou vždy březen, červen, září a prosinec, tak mi není jasné, jestli data stažená za dobu září a dříve nejsou nějak zkreslená (když jsem celou dobu stahoval ten kontraktní měsíc 12-10). Zatím jsem ještě u backtestu června a i když je to kontraktní měsíc 12-10, tak grafy i výsledky backtestu vypadají velmi pěkně. Měl bych přesto pro jistotu stáhnout data pro příslušné kontraktní měsíce a začít backtest zase od začátku?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gumved:

nevím to na 100%, ale z toho, co píšete, je možné, že má NT data v záloze napevno z obchodovaných kontraktních měsíců (ikdyž nevím na co by tam pak byla kolonka pro výběr kontr. měsíce)..každopádně to ověříte tak, že znova stáhnete daná data, ale tentokrát se správným kontraktním měsícem, a porovnáte je..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

h0moun Napsal:
-------------------------------------------------------
> Zdravim,
> pracuji tedka na parovem obchodovani a mam hrozny
> gulas v indexech.
>
> Zajimalo by me, jestli se daji obchodovat tyto
> indexy: RUT,DJI,GSPC,IXIC,NDX nebo to musim
> obchodovat pres jejich derivaty-ETF?
> Chtel bych to delat pozicne, podobne jako parove
> obchodovani kde mate 2 akcie.
> Diky
>
Jo a jeste doplneni: Nebo jake nazvy indexu si mam vybrat pro ''parove obchodovani?'', dival jsem se a existuji jeste dalsi nazvy indexu jako QCM,SPX a dale...



Link to comment
Sdílet pomocí služby

michal-administrator Napsal:
-------------------------------------------------------
> gumved:
>
> nevím to na 100%, ale z toho, co píšete, je možné,
> že má NT data v záloze napevno z obchodovaných
> kontraktních měsíců (ikdyž nevím na co by tam pak
> byla kolonka pro výběr kontr. měsíce)..každopádně
> to ověříte tak, že znova stáhnete daná data, ale
> tentokrát se správným kontraktním měsícem, a
> porovnáte je..
>
> michal

Asi to tak opravdu bude. Stáhnul jsem prvních několik dní června s červnovým kontraktním měsícem a grafy jsou úplně stejné jako s tím prosincovým. Dokonce i když jsem tam na zkoušku zkusil dát už kontraktní měsíc březen 2011. To jsem z toho jelen. Backtest tedy nebudu začínat od začátku, ale stejně už si ty kontraktní měsíce budu raději hlídat.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

gumved:

ono tomu napovídalo i to období, ve kterém jste backtestoval...zkuste si např. v NT po napojení na Zen-Fire načíst graf z června 2010 pro kontraktní měsíc 12-10...uvidíte, že tam nebudete mít žádná data nebo pouze pár doji úseček, protože se v té době tento kontr. měsíc ještě neobchodoval..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...