Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triviální dotazy


Doporučené příspěvky

jkoutny:
Trh produkuje sérii cen, za kterou byl proveden momentálně poslední obchod – Last cena (tzv. ticková data). Z těchto „aktuálních“ last cen ti potom v nějakém SW skládají bary / svíčky („čárky“) a to podle zvoleného časového rámce. Když máš nastavený časový rámec 15 minut, tak první last vytvoří open baru, další last vytvářejí pohyb baru, některé vytvoří High a Low. Poslední vždy tvoří „dočasné“ close, které je ve skutečnosti poslední last cena. Až uplyne 15 minut od začátku vykreslování baru, tak se z poslední last stane definitivní close baru a začne se vykreslovat nový bar (první last bude open atd). Takže již „uzavřené“ bary mají close, protože v rámci zvoleného časového rámce byla příslušná last cena poslední tj. byla close pro ten bar. Aktuální ještě neuzavřený bar (nejvíce vpravo na grafu) má místo close poslední last cenu. Takhle to funguje obecně i pro jiné bary, nejen ty založené na čase např. 15 minut.

Pro denní data je open cena prvního obchodu dne hned po otevření trhu, poslední cena je dočasné close, po uzavření burzy se poslední cena stane skutečným close (zjednodušeně, přesně to záleží na pravidlech burzy).

K těm příkazům, buď můžeš dát příkaz typu market (nezadáváš žádnou cenu), který ti bude proveden ihned za nejlepší dosažitelnou aktuální cenu – většinou velmi blízkou poslední last ceně. Nebo můžeš zadat příkaz typu limit, kde si zadáš limitní cenu (v bodech) a obchod bude proveden za nejlepší dosažitelnou cenu, nejhůře však za stanovený limit (např. nakup za 253,25 nebo lépe). Negarantuje ale okamžité vyplnění příkazu. Žádný příkaz typu nakup za High nebo Low neexistuje. Pokud použiješ MOC (Market on Close - ne každý broker nebo burza to podporují), tak to je většinou posláno na burzu jako příkaz market cca 1 minutu před uzavřením burzy (u někoho jde čas nastavit). MOC se používá nejčastěji pro výstup z obchodu, pokud to nechceš držet přes noc. Někde existuje i obdoba Market on Open. Pak ještě existuje pár typů příkazů jako Stop, který můžeš kombinovat s market nebo s limit, nastavovat různé parametry (GTC/GTD) atd. Rozsah záleží na konkrétním brokerovi, burze a obchodní platformě.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jkoutny:

Každá úsečka se vykresluje (TICKá) průběžně (pokud má člověk live data).

Na příkladu DAILY Grafu je to následovně:

OPEN je dané při otevření trhu.
HIGH je zobrazení nejnižší zobchodované ceny od otevření trhu v daný den
LOW je zobrazení nejnižší zobchodované ceny od otevření trhu v daný den
CLOSE se vykresluje průběžne a neustále a zobrazuje poslední zobchodovanou cenu, dokud trh neuzavře. Jakmile trh uzavře, CLOSE bude poslední zobchodovaná cena v daný den.

Obdobně je tomu u GRAFů s TF 15minut atd (obchdní den jedné úsečky je jen 15 minut).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Dobry den,

mel bych zajem o obchodovani s akciemi a hledam vhodne instrumenty a vhodnou spolecnost pro realizaci obchodu.

Jedna se mi hlavne o spekulace na pokles akciovych titulu ve SPADu BCPP pripadne na americkych burzach v strednedobem casovem horizontu (mesice az rok).
Predpokladam objem investice okolo 100 tisic Kc.

Muj dotaz: Jaky instrument pouzit pro dlouhodobejsi spekulaci na pokles akcii pri zachovani vyse uvedenych podminek??


Predem dekuji za informace.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, cca před měsícem jsem začal zkoušet papertrading českých akcií na brokerjet.cz. Docela mi to vychází, a tak jsem si chtěl zkusit i zahraniční akcie. Na brokerjet jsem našel seznam jakýchsi deseti (nějakým způsobem vybraných) českých akciových společností a obchodování akcií jsem zkoušel právě s nimi.

1) Teď jsem se tedy podíval na google finance, že se podívám na grafy pár zahraničních akcií, a zůstal jsem zaražen :-D Neznám totiž kromě GOOG žádné zahraniční akcie, a tak nemám co zadat do vyhledávání. Existuje (nejlépe přímo na Google finance) nějaký seznam, třeba Top 10 nejvíce obchodovaných akcií, nebo tak něco? Hledal jsem ale nenašel.

2) A další dotaz, když už se dostanu na nějaký graf (třeba tento: www.google.com/finance?q=SHA:000001 ), jak poznám, jestli jde o akcii, o komoditu, nebo o něco jiného?

Manuál jsem četl, pokud bych se ale ptal na něco, co tam bylo vysvětlené tak se omlouvám, určitě jsem si nezapamatoval všechno (kdyžtak si příslušný díl přečtu znovu).

Moc děkuji za odpovědi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro výběr použijte nějaký screener, třeba hned ten na googlu www.google.com/finance/stockscreener
Pomocníkem vám může být i to, jestli je akcie zařazena do nějakého významného indexu, jako třeba S&P 500.
Na google finance jsou pouze akcie, ETF a indexy. Co je symbol zač je vidět na levé straně nad nabídkou (Index, Company)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 marcossoft: jsou dve mista, kam je nejlepsi se v techto pripadehc vzdycky obratit: na stranky burzy, kde se kontrakt obchoduje nebo na stranky brokera, u ktereho obchodujes - hledej ve specifikaci kontraktu.

Oba weby obsahuji spoustu informaci, ktere jsou uzitecne, je vzdycky dobre si oba dukladne projit.

g.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, připravuji se na svůj první backtest, ale napadli mě nějaké zásadní otázky.

1) Jak se počítají komise ? Chci obchodovat E-miny trhy nejspíš 2000, nebo S&P.
2) Když nastavím SL například na 50dolaru pod muj vztup a trh najednou skočí hodně proti mojí pozici, vyhodí mě to hned na těch 50dolarech, nebo na close úsečky ?
3) Na e-mini trzích je 0.1 = 10 dolarům ?
4) Pro Sierrachart jsem použil data SC Historical Intraday Futures Data a pro otevření grafu jsem použil ESM0. Stáhlo se mi nějak moc měsíců a přitom by to měl být jenom červenec. Takže kde najdu zkratky těch měsíců + ES je e-mini S&P ?

Děkuji moc za odpovědi a omlouvám se za tak začátečnické dotazy. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

blizz:

1) Záleží jakého si vyberete brokera. Někde mezi 4-10 dolary na obchod pro jeden kontrakt.
2) Vyhodí vás to hned.
3) Toto záleží na multiplikátoru. Ten je odlišný pro každý trh. Vyhledejte si detaily pro daný trh na stránkách burzy. Třeba ES má 50, tedy hodnota jednoho bodu je 50 dolarů.
4) Například www.futures-resources.com/starting_out/commodity_month_symbols.htm
Poslední číslice je rok 0 - 2010

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...