Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triviální dotazy


Doporučené příspěvky

Dekuji panove,
uz je mi to jasne...rozsvitilo se .
Nebyl jsem si jisty jestli je index mozne obchodovat jako samostatny instrument...ale takto to asi nefunguje.
Lze tedy obchodovat index ale puze ve forme napr. futures kontraktu nebo opci.
Vsak jsem si to i myslel, ale jenom chtel potvrdit....Diky :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

hepe04 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dobrý den,
> můžete mi prosím poradit, jak si mám nastavit v
> exelu bankrol.
> Mám už nějakých 250 obchodů, pořád ten dotaz
> oddaluji a ted' si nejsem jist jestli mi to zpětně
> propočítá.
> Děkuji za radu.


Pokud mate sloupec zisk/ztrata, tak pouzijte fci SUMA pres tento sloupec. Pripadne pokud chcete pouzivat filtry tak fci SUBTOTAL(9;...)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
při rolování jsem si všimnul divné věci.Open cena na FESX 03 10 pro dnešní den je 2897, ale v novém kontraktním měsíci 06 10 je open cena 2823.To samá je u ostatních trhů.Je tato situace normální, případně pokud někdo ví proč se ta děje??
Možná hloupá otázka...Děkuji za info.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to tictac:
Tato situace je naprosto normální a děje se nejen při rolování. Jednotlivé kontraktní mesíce určitého instrumentu nemusí mít stejnou cenu. V podstatě, ikdyž obchoduješ dva kontraktní měsíce stejného instrumentu, tak je to jako kdybys obchodoval dva rozdílné produkty, proto i jejich cena může být rozdílná.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, jsem začátečník a chtěla by sem se zeptat na backtesting. Zkoušela jsem už papertrading proto mi není jasný back testing... co k tomu využít kt. program a taky mi není jasné jak to funguje.. U back testingu daný program umožnuje data přehrávat postupně z minulosti a ja zkouším obchodovat a systém mi vypočte profit nebo ztrátu na základě konkrétních vstupů výstupů?? Nebo jsou to jenom grafy které si posouvám sama a hledám tam možnosti vstupu a vystupu? Ale to je pro mě lepší už paper trading. Taky programy kt. se využívají na paper trading neumožňují současně i tento backtesting?
Jak souvisí druh obchodování/ forex komodity akcie/ s výší mého účtů? ja bych chtěla zkusit obchodovat naživo e mini , je pravda že mi na to stačí menší účet olem 2000 USD? Chtěla bych taky slyšet Váš názor i na program společnosti GCI kt. umožnuje právě obchodovat tzv. minishareCFDs, kde je možnost obchodovat od Forex akcie i komodity dohromady. Programy kt. nabízite na obchodování umožňují tohle všechno dohromady, nebo musí na každou tu položku být samostatný program? Díky Ludka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý deň.

Ručný backtest , to je taký kde si človek sám posúva obchodné dni a zapisuje výsledky do excelu.
Postup je asi taký že si zvolíte trh , vymyslíte obchodný systém a ten na tomto trhu testujete.
Ak sú výsledky OK tak začínate papertradovať. Ide o to aby ste mali štatisticky podložené že váš systém zarába.
Aj ked systém nemáta tak sledujte trhy aby ste to dostali do oka.

pozrite články o backtestingu na tejto stranke.

Výšku účtu musíte zvolit podla money managamentu, Výška pozície , max strata atď.

Napr. emini trhy ako YM a NQ sa dajú už z cca 3000 usd + na začiatok 2000 rezerva čiže 5000.-
pre ES alebo TF je to už viac.


Ten program nepoznám, ale štandard je pri e mini poplatok 5 USD RT viac nie.
Pri Forexe sa vačšinou používajú variebilné spready , ale záleží to od brokera,
Pary EUR USD alebo USD JPY maximálne zo spreadom 2 pips čiže poplatok na jeden lot 20 USD viac NIE
Pri EUR JPY tak 3-4pipsy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...