Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Stop-Loss do podrobna.


libkli

Doporučené příspěvky

já jen že u STOP příkazu mě může vyhodit stopka z trhu při dotknutí ceny a u MOC příkazu se stane to, že v případě, že je velký rozdíl mezy close a hight a low (viz obrázek) tak mě tam může nechat (tedy v tom trhu) :S omlouvám se za :S :S :S prosím o trpělivost a dovysvětlenou děkuji radusor....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 143
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobry den,

dle dotazu pana radusora, bych se rad zeptal jaky je prakticky rozdil mezi tim kdyz realne obchoduji a kdyz testuji v proramu TnT, jedna se samozrejmne o pozicni obchodovani. Konkretne mi neni uplne jasne, kdyz v TnT mam k dispozici data az po skonceni obchodniho dne (EOD jestli se nepletu). Tedy nastavim svuj buy/sell prikaz a "cekam" na dalsi den co trh udela..v TnT to predstavuje kliknuti na dalsi den. V realu se samozrejmne cena behem dne meni.
Jde mi o to jestli pri pozicnim obchodovani v realu potrebuji znat tento denni pohyb ceny nebo mne staci EOD a navic sledovat aktualni volume, ktere v TnT je k dispozici az po dvou nebo jednom dn ?

Dalsi vec je kdyz mne pripadne budou stacit EOD data, tak jestli muzu zadavat prikaz svemu brookerovi v hodinach kdy burza je uz zavrena, treba navecer kdy si po obchodnim dnu rozmyslim jak dal a boroker by druhy den nastavil muj prikaz a behem dne by pak dal vedet jestli jsem byl exekuovan do pozice a ja mu zadal prikaz na nastaveni stop-lossu..
Mohlo by takto vypadat realne pozicni obchodovani aniz bych se behem obchodnich hodni na burze nemusel o nic zajimat krome nastaveni stop-lossu?....diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Kate,
o intradenni prubeh se pri pozicnim obchodovani nemusite zajimat. Pri vstupu do pozice pouze cekate na vyplneni prikazu a nasledne umistujete ochranny SL = zde zalezi na jeho velikosti, tj. pokud umistujete SL pod posledni low nebo nad posledni high, pak nepotrebujete intradenni charts. Pri vstupu do pozice je dobre davat pozor na open gapy. Tedy, do teto miry se starate o intradenni vyvoj ceny.
Prikaz pro SL muzete zadat den predem [po ukonceni obchodnich hodin] pro nasledujici den. Pozor, prikaz musi byt GTC [Good till cancelled], tj. tento prikaz je platny dokud jej nezrusite sam.

Preji Vam mnoho uspechu!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den ,

pane Libic jeste prosim drobny dotaz:

Jak jste psal nahore, kdyz se napr. po predchozim dnu rozhodnu vstoupit do pozice, tak dle vlastnich zkusenosti by jste doporucoval sledovat vyvoj ceny na zacatku obchodniho dne z duvodu open gapu misto abych v predeslem dnu proste zadal prikaz brookerovi a cekal...je toto z dlouhodobeho hlediska vyhodne? V pripade ze ano, tak predpokladam ze staci sledovat jenom prvnich nekolik minut nebo doporucujete nejakou delsi dobu nez zadan nakupni/prodejni prikaz tick nad/pod high/low predchoziho dne?...diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Kate,
zalezi na Vasi vstupni strategii. Toto nelze generalizovat. Prikaz muzete zadat den predem a nebrat ohled na oteviraci cenu trhu. Pote sledujete trh a po vyplneni Vaseho vstupniho prikazu zadavate entry SL. Otazkou je, jak pouzivate entry SL, jake vstupni prikazy pouzivate atd. V nekterych pripadech neoteviram pozici, je-li oteviraci cena gapem, dokud se cena nevrati do range [high/low] predchoziho dne. Proto sleduji intradenni prubeh me pozice. Z dlouhodobeho pohledu je tato strategie pro me obchodovani vyhodnejsi.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

na internetu jsem našel rozhovor a docela jej nechápu ,tak jsem se chtěl zeptat Vás jestli by to nešlo vysvětlit tak nějak polopatě pro nás méně chápavé :S :)

rozhovor : Jsem relativně novým obchodníkem a párkrát jsem se setkal s tím, že mi makléř řekl, že trh, ve kterém jsem měl umístěn pokyn, se dostal do fástu.

Odpověď : Zvlášť v posledním období, kdy jsou trhy velmi volatilní, se můžeme s tímto režimem obchodování často setkat. Fást (jak píšeš) je hovorový výraz pro tzv. „fast trade“. Pokud dojde na některém z trhů k výraznému cenovému pohybu, případně pokud se výrazně zvýší objem obchodů, může oprávněná osoba na daném obchodním parketu burzy aktivovat zvláštní režim obchodování – tzv. fast trade. Na zobrazovacích zařízeních burzy se objeví u kurzů symbol „F“ jakožto jasný signál pro všechny obchodníky o tom, že se trh dostal do „fast trade“. V době, kdy je na burze vyhlášen tento režim jsou pravidla pro obchodování modifikována. Pokud dojde v průběhu režimu „fast trade“ k proražení limitního pokynu, tento pokyn nemusí být na specifikované limitní úrovni zrealizován. Režim „fast trade“ však samozřejmě nesnižuje povinnost obchodníka na parketu jednat při realizaci pokynů klienta s nejlepší možnou péčí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DD, jsem tu nováček a navíc nemám tolik času všechno pročítat. Takže se omlouvám, jestli někoho dubluju v odpovědi. Většina zahraničních brokerů, resp. jejich platforem umožňuje dva základní typy příkazů, které jsou relevantní i pro tzv. stop-loss pokyny:

1) stop market
2) stop limit

Rozdíl mezi nimi je poměrně značný a zároveň vysvětluje zdejší diskuse nad tím, jak to, že nebyl SL pokyn aktivován. Takže - stop loss je stručně řečeno typ příkazu, který se aktivuje v momentě, kdy se trh dostane na danou či nižší/vyšší cenu (tj, pokud se na SL ceně nebo nad/pod ní zrealizuje obchod). Rozdíl je pak ten, že v případě stop market příkazu jde na trh okažitě příkaz, který se páruje s nejbližší protistranou, byť je na vyšší (nižší) ceně než byl SL příkaz. Stop limit naopak zadá limit příkaz na SL ceně a tudíž může "zůstat viset". Viz příklad

Jsem short na ER2 na ceně 720 bodů, SL market je na 721 bodů. V případě že dojde k nenadálému nákupu třeba 1000 kontraktů na 720.90, musíte počítat s tím, že hloubka ask strany způsobí vznik slippage cca 0.5 bodu. Jelikož se uspokojuje nákup 1000 kontraktů, ostatní účastníci trhu zůstanou "viset", což bude i váš případ. Nicméně jelikož došlo k překročení vaší SL ceny, bude váš SL aktivován a bude nakoupen nejbližší volný počet kontraktů nejbližšího bida, tj. např. 721.50 apod.

Pokud ale budete short s LIMIT SL příkazem, bude v tomto případě pouze poslán na trh příkaz buy 721 limit a tudíž nebude vykonán, protože bidi jsou mezitím výše. Pak se může stát, že cena se na limit cenu už nevrátí.

Doporučuji proto dávat MARKET příkazy, zejm. na trzích s nižší likviditou a trzích s častými gapy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím,

rád bych se zeptal, když zadávám stop-loss je samozřejmě vázán k určitému kontraktu,
zadávám ho ovšem jako úplně samostatný příkaz stejně jako příkaz vstupní. Jak brooker pokud s ním právě nekomunikuji nebo obchodní systém „pozná“ že chci na jisté úrovni kontrakt uzavřít a ne otevřít nový v opačné pozici?

Domnívám se, že pokud chci stop loss zadat, musím v obchodním systému „stát“ na daném kontraktu a zadat close position a patřičný stop příkaz, nezadávat jako úplně nezávislý nový.
Je to tak?

Díky za odpověď.
Přeji hezký den
Vessy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Vessy,
pokusím se odpovědět. Podle mého názoru je brokerovi jedno, zda ukončuješ pozici nebo otvíráš jinou. Pro něj je to pokyn, který má za úkol zrealizovat. Tvoje vypořádací banka, kde máš veden svůj účet provádí tyto operace. Pokud jsi měl nakoupen jeden kontrakt a teď jsi jeden prodal, tak provede vypořádání mezi těmito kontrakty.

Je to takové logické kolečko. Ty zadáš pokyn brokerovi, ten ho předá na parket burzy, burza ho třeba zrealizuje a výsledek předá tvoji vypořádací bance. A tato banka provede vypořádání mezi kontrakty a oznámí to tobě a tvému brokerovi.

Přeji hodně úspěchů

Johan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji Johane,

A ještě jeden dotaz vázaný ke stop lossu. Dal by se zařadit jistě i jinam, ale k věci.
Vlastním demo účet, pokud obchoduji stává se pravidelně třeba jednou za hodinu, že cena kontraktu vystřelí,
bud nahoru a nebo dolů. Není to reakce na chování trhu, protože hodnoty vyletí hluboko hluboko do minusu a naopak.
Jako by byla v systému nějaká chyba a nebo úmyslný jev.
Mě by to samozřejmě nevadilo,ale tento výstřel sebou smete v daném směru všechny stop lossy a bez nich se nedá
obchodovat. Proč se to děje? Co s tím?

Děkuji za odpověď
Vessy
:(

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...