Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Stop-Loss do podrobna.


libkli

Doporučené příspěvky

Kluci, mám dojem, že se bavíte každý o něčem jiném (myslím dvě skupiny zde proti sobě stojící). V jedné je názor obchodovat bez přehnaných stopek a ředit a ředit, pokud jde pozice proti mně, anebo přidávat a přidávat, pokud jde pozice se mnou. V druhé skupině je to zase míněno zase tak, že není čím ředit a co přidávati. Mám dojem, že většina lidí, co obchoduje eminy, vstupuje na tento market s 3000 - 6 000$ , a s tím kouzlit dle rad první skupiny (joachim a ostatní) moc nejde. Jestliže koupím jeden kontrakt v hodnotě 30 000 - 70 000$, těžko je tam něco ředit nebo přidávat, to teda nevím jak, proto chápu ty těsné stopky. Na druhé straně, pokud mám na účtu desetisíce či statisíce dolarů, je to o něčem jiném, tam nějakou těsnou stopku vůbec nepotřebuji a pak to i funguje dle správného ředění a přidávání kontraktů. Nevidím v tom problém, akorát jsem měl dojem, že jedni se baví o koze a druzí o voze, jak se říká, a to bývá pro začátečníky matoucí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 143
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím Vás
V článku se píše: "Některé programy používají stop-loss u některých burz tak, že jej drží pouze na počítači obchodníka a jakmile cena padne na příslušnou úroveň, pošlou teprve v tuto chvíli příkaz skrz brokera na burzu. Toto je velmi zásadní "vlastnost", kterou si vždy u svého brokera a používané platformy ověřte. Stop-loss držený pouze na vašem počítači samozřejmě nefunguje v případě, kdy nastane situace odpojení počítače z jakéhokoliv důvodu od světa a z principu poskytuje mnohem menší ochranu kapitálu než stop-loss držený na serveru burzy nebo brokera."
Kde je umístěn stop-loss v Tsim+ u Interactive Brokers ?
Jana

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den,

mám tyto dotazy:

1. Již nevím, na kterém konkrétním místě seriálu Obchodujeme systém Woodies CCI Tomáš uvádí, že u tohoto daytradingu není důležitý stop loss. Přesto však v článku "Daytrading: proč "pracovat maximálně 2,5 hodiny denně" v demonstrované ukázce patternu ZLR základní SL uvádí.
Jak se tedy SL v CCI stanovuje a jak se používá?

2. V již zmíněné ukázce jsem se setkala s výrazem "B/E", který zde již někomu Martínek označil jako "break-even" neboli úroveň vstupu, ale z uvedeného jsem nepochopila, o co jde.

3. Několikrát jsem na diskusním fóru narazila na výraz "účet 5K nebo účet 1OK" . Je snad ironicky myšlen účet o výš 5 korun českých?

Děkuji Milena

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vitejte mezi nami, Mileno :)

1) SL rozhodne dulezity je. Zpusob jeho stanoveni zavisi na celkove strategii. Konkretne u konzervativniho pristupu k WCCI se obvykle pouziva fixni SL ve vysi napr. 1 pt. pro vetsinu e-mini trhu (napr. 100 USD pro ER2).

2) Vstoupite do trhu za cenu 806.3. Trh pak pokracuje chvili dolu, chvili nahoru a Vy nakonec vystoupite opet na 806.3, tedy na urovni vstupu - to je B/E. Casteji se ale pouziva vystup napr. na B/E+1 tick, coz obchodnikovi pokryje i komise spojene s realizaci obchodu.

3) k = kilo = tisic; 5k = 5.000, 10k = 10.000 (zde se vetsinou mluvi o dolarech)

Hodne uspechu,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

1. Není důležitý SL, není pravda. Jediná spojitost, která mě napadá je, že wcci má principy, které umožňují vysoupit dřív než na základním SL. Skus konkrétněji.
Nepleť si WCCI a CCI. WCCI je koplexní systém woodies cii. CCI je idikátor. K nastavení SL je ideální použít analýzu MAE.
Pak použít třeba další nástroje úpravy SL.
2. B/E - break-even. Jedním ze spůsobů ochrany zisku je posunout SL po dosažení určitého zisku na hodnotu vstupu. Aby
nás trh vyhodil max z nulou. Jelikož platíme komise za každý obchod, tak se často používá posun na BE+1 tick. (záleží na
hodnotě ticku) aby se nám komise pokryla.
3. 5K = 5000.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Dobrý den,
dovolím si navázat na otázku janičky21, ( od dvě otázky víše ),kde se ptá Kde je umístěn stop-loss v Tsim+ u Interactive Brokers ? Já bych měl podobný: Kde je umístěn stop-loss v Bracket Trader u Interactive Brokers? U mě v PC nebo u IB ?

Předem díky. Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...
Návštěvník

Zdravím,

měl bych otázku ohledně stop-lossu ,v kapitole stop-loss vašeho online manuálu,je znázorněno proražení bariéry.
Zajímalo by mě co by se stalo kdybych např. svou komoditu neprodal ve chvíli kdy šla cena směrem dolů a ponechal si ji zase až do té doby kdy cena opět vzrostla nahoru. Byla by zde vůbec nějaká ztráta ? A Je to vůbec možné ?
Jěště by mě zajímalo zda je možné mít větší ztrátu než mám složeno na svém účtě? Myslím tím např. u měny,kde skládáte margin jen určitou část z celkové hodnoty nákupu měny při ,kerém se měna prodává než by jste za ni doopravdy zaplatily ?
Měl bych ještě nějaké otázky ohledně ztrát mohu je směřovat sem?


předem děkuji Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

drumshop:

Pokiaľ nevystúpiš na obchode, ktorý smeruje do straty, môžeš držať pozíciu tak dlho, pokiaľ máš na účte prostriedky, ktorými by si pokryl stratu.
Na stratové obchody broker dáva pozor (v tvojom záujme, aby si neprerobil majlant) a ak tvoje prostriedky na účte po odpočítaní straty budú nižšie než maintenance margin, dostaneš od brokera tzv. margin call, čo je pokyn na doplnenie prostriedkov na účte. Pokiaľ prostriedky nedoplníš, broker ti pozíciu uzavrie. Čiste teoreticky sa môžeš dostať aj do situácie, že sa dostaneš do mínusu napr. po gap-e môže cena preskočiť tvoj stop loss, takže vystúpiš so stratou vyuššou než plánovanou, alebo môže vzniknúť limitný pohyb, čo je ešte horšie než gap, pretože určitú dobu nie je možné pozíciu uzavrieť.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

V celém tomto vlákně jsem se nedočetl o praktickém průběhu obchodování zadáváním pokynů pomocí Tsim+.
Z popisu používání SL , který je uveden v Manuálu a i na těchto stránkách, je uváděno,že SL po uzavření pozice se ruší.
Chtěl bych se zeptat ,jakým způsobem se to dělá právě v Tsim+.Mám na mysli intradenní obchodování na e-mini trzích.
Děkuji
milano

Link to comment
Sdílet pomocí služby

martinek:
Děkuji za rychlou odpověď.Nevím jestli je možné v tomto vlákně položit otázku i na jiné téma,konkrétně počet kontraktů v TSim.Zkusím.Chci-li obchodovat s více jak jedním kontraktem, nastavím ti v TSim v záložce Tools
Qantity>Fixed a tam zadám požadovaný počet kontraktů?A na co slouží možnost Variable?
milano

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den

Zatial tradeujem len nanecisto,ale mam zakladnu otazku. Kolko davate SL pri pozicnom obchodovani? Pri sugar (kedze je odporucany pre zaciatocnikov) mi to vyslo aj 400USD, aby ma nevyhodilo zo ziskovej pozicie. Lenze taka ciastka tu este nepadla a zda sa mi trocha privysoka. Ako to teda je? Dakujem za odpovede.

Laco

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...