Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

brokeri a platformy


Doporučené příspěvky

lamasov:

1. brokera potřebujete k obchodování vždy..
2. ano, pozičně i intradenně
3. ano, přesně tak..platforma slouží k zadávání příkazů a manageování obchodu..
4. ano, k platformě potřebujete ještě program na zobrazování grafů (trhů)..například oblíbený ninja trader má ale tyto dvě funkce spojeny a navíc u něj lze obchodovat i přímo z grafu (tzv. chart trader)
5. neznám její příběh tak dopodrobna, ale myslím, že obchodovala buď na otcově "dospěláckém" účtu, nebo obchodovala s tzv. cash accountem, který je možno založit, i když vám není 21..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 172
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

prevelakrat ti dekuji za tak rychlou reakci ale jeste mi porad vrta hlavou jaky je teda rozdil v tom full servisu a platforme jako ted chapu ze oba varianty vyzadujou brokera ale krome toho ze mi broker bude radit pri full servisu i kdyz z moji anglictinou no to bude asi on driv mluvit cesky... takze u online se ridi broker pres platformu a jinak pres mail ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lamasov,
brokera potřebujete vždy, jako obchodník nemáte na burzu přístup ... je jen rozdíl, jak moc brokera využíváte ... tipuji, že drtivá většina tady jede přes online platformy, tj broker slouží jako "připojka" na burzu, zbytek je ve vaší režii, za tuto službu platíte brokerovi poplatky (myšleno pro futures), poplatky platíe za uskutečněný obchod, vždy za vstup a výstup.
do kontaktu s brokerem prakticky nepřijdete, nicméně neni problém si určit, že chcete preferovat mailovou komunikaci, bez toho je lepší mít vše napsáno a archivováno.

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Dobrý den!

Narazil jsem na Plus500 (*&%$#@) a nějak nevím, co si o tom myslet. Je tam o hodně méně příležitostí k obchodování, ale jinak se mi jejich platforma zdá velmi přehledná. Jenže žádné poplatky, podivné přepočítávání na CZK (možná jen pro mě podivné)... Nevím, jestli to není nějaké podezřelé. Nemáte s tím někdo zkušenosti?

Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, o trading se nezajímám dlouho, a proto mám spoustu "proč". Je to velmi těžké začínat v oboru, o které člově skoro nic neví, a tak se předem omlouvám za možná pro někoho i hloupé otázky.
Zajímalo by mě, zda je pro trénink možno používat i grafy a indikátory, které má každá burza přiloženy u každé komodity, zda je tento způsob procvičování dostatečný. A potom...kdy začít uvažovat o pořízení si software pro obchodování? Zatím mi to přijde zbytečné, protože se opravdu učím orientovat v těch nejzákladnějších věcech a až do problému proniknu hlouběji, mohl bych potom litovat, že jsem mohl pořídit i jiné funkce atd...Prosím o radu, jak si s tímto počít. Děkuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lumik:

prvních pár týdnů (možná lépe měsíců) je podle mého skutečně důležité nastudovat co nejvíce teorie..pokud budete mít pevné základy v teorii (alespoň základní orientace v metodách, pojmech, programech atd) budete se daleko lehčeji posouvat kupředu a vaše "pevné základy" budete postupně jen rozšiřovat o další a další dorbosti, které jsou ale mnohdy velmi podstatné..

co se týče sledování grafů v úplných začátcích, myslím, že je toto individuální..ale rozhodně tím nic nezkazíte, pokud budete jen tak koukat na grafy a dívat se alespoň staticky jak se hýbou..případně třeba vyhledávat ty nejběžnější formace, abyste to trošíčku dostal pod kůži..k tomuto vám stačí prakticky jakékoli grafy, které najdete..i tady v článcích a diskusi je jich plno..až budete mít nastudovány základy a budete přesně vědět co to je backtest a jak má fungovat, tak si můžete vklidu pořídit software a historická data (existují dnes i bezplatné varianty jako např. zde na fóru oblíbená kombinace Ninja Trader + data od Zen-Fire - což je v začátcích velmi komfortní a "ekonomické":)

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

jestli opakuju dotaz, který tu už někde padl, tak se omlouvám, ale zatím sem na něj nikde nenarazil.

Když se zaregistruji u nějakého brokera a on mi pošle platformu dá se tato platforma nainstalovat na 2 PC (na PC doma + např. PC v zaměstnání) a z těch obchodovat podle toho kde se zrovna nacházím? Nebo se podobné "problémy" :) musí řešit notebookem?

Je to tak trochu otázka do vícera vláken, ale jelikož se to týká právě platforem, tak sem to napsal sem.

Předem děkuji za odpověď. k.i.mi

Link to comment
Sdílet pomocí služby


k.i.mi,

fanousek ferrari? :)

z me zkusenosti s Genesis TN platformou mam moznost mit platformu na max. dvou pocitacich. Zalezi na poskytovateli platformy a tam najdes i konecnou odpoved. Takze pokud sis vybral platformu neni nic jednodusi nez napsat jim. Z toho pohledu ma treba forex vetsi vyhodu,ze jsou platformy primo web-based, cili nalogujes se kdekoliv. U komoditnich brokeru jsem na tohle moc jeste nenarazil, ale cekam, kdo rozumnnej s tim prijde.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rolex,

jj přesně tak - ferrari - dřív sem měl nicky typu sumik :D takže teď prožívám velkej návrat, ale to je trochu od věci, tak abych si nenadělal hned na začátku moc nepřátel ;) budu radši hned pokračovat k věci :)

Hlavně díky za bleskovou odpověď. Budu tedy muset trochu změnit plány - myslel sem, že teď vyřeším výpočentní techniku abych si tam moh dát hezky do exelu obchodní denník i s grafama a pomalu začít zkoušet nějaký dema. Budu muset nejdřív zjistit u mých potencionálních brokerů jak na tom jsou a vydržet zatím se čtverečkovaným papírem :)

Každopádně ještě jednou díky za radu - už jsem tu od tebe na foru pár příspěvků a rad dalším nováčkům čet - nechci opakovat to co už tu v mnoha případech bylo napsáno, ale opravdu se tu člověk cítí úžasně... Tím chci dodatečně poděkovat Petrovi a Tomášovi a vám všem ostatním za to kolik času tady věnujete tomu aby jste dalším lidem otevřeli nové obzory a pomohli jim na jejich cestě v obchodování.

Ten konec je trochu přislazenej, ale opravdu si toho moc vážím a chci to dát aspoň takto najevo. Přísahám, že příště už to bude vždy jenom k věci :)


k.i.mi

Link to comment
Sdílet pomocí služby


kimi,

mas pravdu, v tomhletom je financnik naprosta rarita. Nikde jinde jsem nevidel takhle, dovolim si rici, semknutou komunitu traderu jako tady na financniku. Ikdyz jsem nikoho odtud jeste nikdy nevidel osobne, se spoustou mam pocit,ze se znam uz leta :), a to je to co vytvati tady naprosto jedinecnou atmosferu.

Taky jsem byl na zacatcich,dokonce jsem nedavno brouzdal po svych prvnich prispevcich, a musel jsem se pousmat. Ale tak to proste je. Staci se podivat na clanek o tradingovem vyvoji od JenaLa a pak se jen ze srandy podivat na jeho prispevky pred tremi lety :). Je to usmevne a zaroven ohromne jakou cestu usel. Tak jako spousta jinych tady. A presne takovejhle zverejnenej priklad je pro novacky naprosto uzasny nastroj motivace :) .

Muzes si stahnout i dema bez jakychkoliv zavazku. Narazil jsem na Meta Tradet od ICM, poskytuji demo platformu zdarma se zivymi daty, coz je celkem unkatni. Protoze zvazuji prechod od Genesis, tak zkousim tuhle a vypada v pohode. Jenom takovej typ, neni nutny cekat na vyber brokera abys mohl uz backtestovat a papertradovat.

Schumi to je naprosta bomba a uz se nemuzu dockat Valencie, protoze to bude naprosta pecka (tu)
Link to comment
Sdílet pomocí služby

rolex,

jj jak říkáš... Doufám, že se taky budu moct za 3 roky ohlídnout a pousmát se třeba nad jedním z těhle mých začátečnických příspěvků :)

Jinak díky za dobrý typ s tím Meta Tradet - určo to vyzkouším abych si rozšířil obzory a zároveň "potrénoval". Teď docela vážně uvažuju o Harpoon Capital - dočet sem se tu na ně výborný doporučení a to co píšou o nové verzi BEST DIRECT - to zní opravdu dobře a navíc ta čeština to je další super výhoda myslím si... A taky je tu jedna pro mě bohužel podstatná věc a to je ta, že otevírají účet od 3000$. Počítal sem s tím, že to toho půjdu s 5000$, ale bohužel né všechno bylo tak jak bych chtěl (td) a do těch 5k bych už teď nenašetřil... Už ani nakonec neřeším ten PC a zatím si budu muset vystačit s tím co teď mám - jen ho budu muset dát opravit. Jelikož je situace taková jaká je - obchodoval bych stejně pozičně mini kontrakty kukuřice, pšenice a sojových bobů (sice když koukám na to volume a open interest, tak nic moc, ale na poziční obchody by to snad mohlo stačit?), tak na to mi snad sratý PC ještě poslouží. Pokusím se nic nepodcenit, dobře se připravit a třeba se mi časem povede rozmnožit účet tak abych mohl obchodovat s plnými kontrakty a dál to všechno rozvíjet - co myslíš - upřímě - jsem hodně naivní?

Ještě navážu na tvůj min. příspěvek - na PC nečekám - už mám první "papetrady" na tom čtverečkovaným papíře o kterým sem psal... :)

Opět díky moc za rady! PS: Sem rád, že vím, že Schumimu už držej palce minimálně 2 lidi :D(tu)


kimi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

k.i.m.i.

Schumimu fandím, ale všechny závody vyhrával a f1 ztrácela smysl... ;) (ale jezdí skvěle !!)
Todle byl trochu off topic, vraťme se k tématu. Díval jsem se na Harpoon Capital, zní to zajímavě, pokud ti bude vyhovovat platforma, tak jdi do nich. Poplatky 5.8$ future u IB jsou 4.8$ :P Ale ta jejich stránka vypadá, jako kdyby si 5letý dítě hrálo v HTML editoru (td).

Já jsem teď omezený hlavně věkem, teď mám 2 roky a 3 měsíce na to, abych sehnal min. 5K$ do začátku, ale u IB by mi to stejně nevzali........, takže teď strávím týden porovnáváním brok. firem a vybíráním té nejlepší ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...