Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

brokeri a platformy


Doporučené příspěvky


kimi,

neni treba rikat,ze jsi naivni, kdyz mas nejaky rozumny ambiciozni plan. Dokud neplanujes vydelat 3nasobek uctu behem tvych prvnich dvou mesicu ziveho obchodovani a zivit se tradingem na plno behem dalsich 4, potom budes v pohode. Ja obchoduji zive ted rok a pul, a teprve toho posledniho pul roku, neceleho, jsem presel z e-mini na full kontrakty. S tim,ze jsem asi 7-8 mesicu pred tim testoval, koukal do grafu,ucil se ekonomiku,cetl financnik a jiny knizky a hlavne zustal nohama na zemi. To ale neznamena,ze jsem se zbavil sveho puvodniho zamestnani, nikoliv.

Jestli jsem si vzal jedno doporuceni tady opravdu k srdci, tak to bylo to,ze by slovek nemel podlehnout adrenalinu burzy, zanevrit na svoji praci a okoli a lezet 10hod. denne na burze a stejne prijit o ucet nebo jeho cast a pak by v pr... . Fakt, ze jsem mel stabilni praci mi daval pocit klidu, a ja se tak na misto vydelavani dolaru pod stresem za kazdou cenu mohl soustredit na mnohem dulezitejsi aspekty obchodovani, a to GET THE JOB DONE RIGHT!

Protoze kdyz delate cinnost v pohode,s duverou v sebe samotneho, bez zbytecneho tlaku a s radosti, tak se vetsinou doberete velice dobrych vysledku.

Takze vubec na nic nespechej, trhy tady budou vzdycky. Hraj si se systemem,poznavej grafy, delej chyby, uc se z nich, znovu si hraj, vsechno si zapisuj, zamyslej se nad tim, posouvej se kazdej den dal,a hlavne nedelej neco o cem pochybujes. Protoze neni nic horsiho nez delat nejakou cinnost ze spatneho duvodu.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 172
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ignawin,

no čeče nevím jak moc nudný by ti připadalo kdybys měl v plusu každej obchod :) ;) Ale je pravda, že z pohledu diváka to vypadá vždycky jinak...

JJ už se tu někde psalo, že Harpoon není nejlevnější, ale hlavně co se týče pozičního obchodování, tak tu na ně je opravdu výrazný doporučení - při využití brokera (česky mluvícího), který je prý nadmíru ochotný jakkoliv pomoct a poradit neplatíš vůbec za FS a při tom ho tímto dostáváš... Jinak je pravda, že stránky vypadají "zajímavě", ale důležitější je jak fungují a oni tu tradici a zkušenosti mají... A pokud i best direkt je opravdu taková platforma jak ji tam popisují, tak pro mě je to myslím správná volba. Ale to oba poznáme jak nám co bude vyhovovat - důležitá je zkušenost.

Jinak nevím sice proč přesně 2roky a 3měsíce, ale za sebe ti můžu říct, že bych to asi nevydržel:) - ale s těma penězma víme jak to je. Já vím, že bych nenašetřil ani za ty 2roky - mám čerstvě rodinu atd atd. V rámci krize (to slovo už nemůžu cejtit už delší dobu) jsem byl propuštěnej z práce, ale dostal sem odstupný, který teď využiju (a doufám teda, že se mi to povede) k vytvoření nezávislosti na nikom a na ničem.... Doufám, že si pak někdy budu moct říct všechno špatný pro něco dobrý.....

Takže přeju ti hodně štěstí ve hledání brokera a ať našetříš co nejdřív aby jsme mohli měnit zkušenosti.:)Držím palce! (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rolex,

díky moc za to co jsi napsal. Jestli jsi čet moji odpověď pro Ignawin, tak opravdu se teď nenacházím v úplně nejlepší životní situaci, ale s tímto to myslím natolik vážně, že budu dělat cokoliv co mě přiblíží tomu, že budu moct jednou dělat jenom trading. Na finančník sem narazil cca víc jak před půl rokem a čtení mě tu hned dostalo - bohužel sem v tu dobu věděl, že sehnad nějaký peníze do začátku by byl problém, tak sem žádné další aktivity nerozjížděl (teď musím říct BOHUŽEL), navíc sem byl spokojenej jak finančně, tak obsahově s prací kterou sem dělal - teď si musím hledat novou... Dostal sem ale odstupný, jehož část sem si okamžitě vyhradil pro začátek s obchodováním. Pokusím se naostro začít opravdu, až budu aspoň trochu cítit, že to bude mít nějaký smysl a že mám v hlavě aspoň ty základní věci srovnaný. Práci si najdu, ale 100% vím, že to bude jen přestupní stanice - opravdu bych už bych se nechtěl na nikoho jinýho spolíhat než sám na sebe. Je pravda, že možná jako většina nováčků sem si myslel, že budu moct začít skoro hned po přečtení manuálu, nejdřív sem zjistil, že jenom manuál si budu muset přečíst víckrát abych opravdu věděl o čem je řeč v dalších článcích....a čtením dalších článků pořád zjišťuju kolik toho ještě nevim :) Takže vím, že mě čeká ještě čtení a čtení a testování, za x týdnů první demo a pak se uvidí jak dál...

No je to takovej sloh of topic, ale trochu sem si tím ulevil. Jinak - budu se těšit u dalších otázek a odpovědí.... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Kimi,

drzim Ti palce, at uz s novou praci, tak s Tvym studiem tradingu. Dokud zustanes realista a pozitivni, zvladnes to.

Informaci, ktery tu jsou ,je obrovsky mnozstvi, ale kdyz se na ne potom s odstupem casu podivas, zjistis, ze je to vlastne porad stejnej syr zabalenej akorat do vseruznych obalu. Najdes tu mozna 5-10 naprosto zasadnich veci, ktery se nabali do 100 clanku a 1000 prispevku, ale jsou to porad ty samy veci, jen nazyvany jinymi jmeny. Cili jakmile vstrebas zaklady a osvojis si trosku hlubsi problematiku, tak Ti vsechno naprosto skvele zapadne, ze spoustu clanku jenom preletis ocima a okamzite budes vedet o cem je rec.

Hodne mi pomohlo si vypisovat urcity zasady do deniku, heslovite nebo v jednoduchych vetach a z nich potom slozit vlastni principy a pravidla pro obchodovani, kterych nakonec se ukaze,ze neni zas az tolik. A to je pak naprosto osvobozujici pocit, kdyz si uvedomis, ze ten trading vlastne neni nic komplikovanyho a slozityho. Ale k tomu muzes dojit pouze za urciteho vyvoje, ke kterymu je "bohuzel" nutno celkem dost casu. Ale neznam zadnyho profika v jakemkoliv oboru, ktery by se stal spickou za par tydnu nebo mesicu. A tak to proste musime brat.

Tak at se dari, hlavne nestavej trading pred svoji rodinu nebo sve zdravi. Je to porad jenom trading (tu)
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, budúci mesiac by som chcel začať so živým obchodvaním a práve riešim otázku výberu vhodného brokera...Chcem sa opýtať niekoho kto má skúsenosť, či dáta, ktoré poskytuje InteractiveBrokers sú dostatočne rýchle pre Rangebar 8 ? Momentálne pre papertrading používam kombináciu NinjaTrader + zenfire. Alebo, ak niekto pracuje s NinjaTrader mi nevie poradiť vhodnú kombináciu Broker + Data provider, samozrejme vhodný pomer cena/výkon...Ďakujem veľmi pekne za rady

Link to comment
Sdílet pomocí služby

k.i.m.i.:
ty 2 roky a 3 měsíce mi chybí do 18. narozenin a vzhledem k tomu, že jsem si od táty jednou u snídaně vyslechl, že elektronické trhy jsou manipulované (td) (trochu mě to zaskočilo), tak předpokládám, že od něj podporu v tomto směru nedostanu. Máma byla ráda, sice se sama nechce zapojit (už dělá MLM), ale řekla, že až budu aktivně vydělávat, tak mi dá nějaké úspory na zhodnocení. Uvidíme......
Sám taky nevim, jak to ty 2 roky vydržím..... Budu backtestovat, číst knížky, hledat zahraniční fóra, debatovat tady na financnikovi apod.....
Jinak gratuluji k rodině ;) a doufám, že ti bude vše vycházet !!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

michal admin, rolex, Ignawin

taky se dodatečně omlouvám, vím, že téma bylo nakonec trochu jiný, ale i rozhovory člověku moc daj....

Klukům se ozvu na emaily až to bude možný, protože momentálně to nejde kvůli ochraně před spamem.

Díky moc za rozhovor a zatím ahoj (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kimi, rolex, ignawin:

můžete se samozřejmě bavit dál o čemkoli spojeném s tradingem, od toho tu fórum je..jen zkuste jednotlivá témata lépe směřovat do vhodných vláken...tj. klidně můžete mít "rozjeté" tři rozhovory ve třech vláknech o třech problematikách..věřím, že to v dnešní době není problém - zorientovat se..navíc je tu vyhledávání, takže jednotlivé příspěvky krásně najdete třeba i po delší odmlce..jde o to, aby se z každého vlákna nestal "pokec o všem", to jistě pochopíte..

díky,

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, prosím o radu týkající se výběru brokera. Mám účet na brokerjet české spořitelny, kde obchoduji s akciemi. Nyní bych chtěla začít pomalu obchodovat s komoditami, pročítám a studuji materiály. Na brokerjetu je možnost obchodovat s futures za minimální vklad 3000 EUR. Nemá někdo prosím zkušenost s brokerjetem v této oblasti? Myslím zkušenost s platformou, poplatky, přístup na trhy, atd.. Ocenila bych také radu a zkušenosti s jinými brokery v ČR. Děkuji velmi za odpověď, jsem začátečník a v akciích se mi nevede, dala jsem peníze do titulů dle rady člověka, už nikdy bych nic takového neudělala, jedině sama za sebe s vlastním úsudkem. Chci se do toho ponořit. Děkuji!!!
Andrea

Link to comment
Sdílet pomocí služby

andreac:

než začnete obchodovat komodity, začněte se pořádně učit teorii a začněte testovat..předejdete tak zbytečně vyhozeným penězům do popelnice..není to hra, kterou se můžete vpohodě naučit bez jakékoli přípravy přímo za chodu..

PS. omlouvám se za offtopic..co se týče brokerů, pak bych sám volil zahraničního brokera..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

×
×
  • Vytvořit...