Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

brokeri a platformy


Doporučené příspěvky

Vojcech:
Všichni brokeři, kteří mají na Finančníku dobré reference, jsou "slušní". Jen Velocity má z nich nejnižší komise, jinak je to jedno, pokud vybereš kohokoliv jiného, budeš taky spokojen.

Když chceš negativní zkušenost, tak bych jednu měl. Před pár dny mi přišel tento hrůzostrašně vypadající e-mail:

Account Number: xxxxx

* YOUR ACCOUNT IS CURRENTLY OVERLEVERAGED TO THE AVAILABLE CREDIT IN YOUR ACCOUNT.
* YOU ARE IN DANGER OF HAVING ANY AND ALL FUTURES POSITIONS REDUCED OR COMPLETELY LIQUIDATED. THIS MAY BE DONE AT ANY TIME.
* YOU MUST TAKE ACTION TO AVOID YOUR POSITIONS BEING REDUCED OR COMPLETELY LIQUIDATED.
* This is clearly stated in your Account Opening Agreement and Electronic Trading Rules that you signed when you opened your account.

ACTIONS YOU CAN TAKE TO AVOID THIS HAPPENING:

1. WIRE IN FUNDS:
a. Wire in funds to bring your Account Balance to a sufficient level to hold the number of contracts you are trading based on EXCHANGE margins requirements if you intend to hold the positions overnight.

b. Wire in funds to bring your Account Balance to a sufficient level to hold the number of contracts you are trading based on INTRADAY margins requirements.

c. REMEMBER: Your positions may still be trimmed or liquidated at operations’s discretion if you do not have sufficient funds to cover EXCHANGE margin requirements.

2. REDUCE YOUR POSITIONS IMMEDIATELY
a. Reduce your positions down to a size that can be covered by your Account Balance based on EXCHANGE margins if you intend to hold the positions overnight.

b. Reduce your positions down to a size that can be covered by your Account Balance based on INTRADAY margins.

c. REMEMBER: Your positions may still be trimmed or liquidated at operations's discretion if you do not have sufficient funds to cover EXCHANGE margin requirements.

3. Contact Operations BY PHONE to discuss your intentions with Operations and Risk.

REMEMBER: This does not guarantee anything, and DOES NOT prevent Liquidation, but it may allow you added time in the short-term to manage your position.

4. CRITICAL!!– If it is within ONE HOUR of the end of the trading session, all accounts will be monitored based on EXCHANGE margin requirements. Your positions MAY BE TRIMMED OR LIQUIDATED if you do not have sufficient funds to hold the position into the next trading session. Operations can and will do this without additional warning.

Note: Should it be necessary for us to trim or liquidate your position(s), a fee of $5.00 per contract will be charged.


Vzhledem k tomu, že jsem u Velocity krátce a ještě to nemám zaběhnuté a nevím, co od nich čekat, tak mě to v první chvíli docela vystrašilo. Některé pasáže byly dokonce červeně. Až z následné korespondence vyplynulo, že došlo k omylu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 172
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 4 týdny později...

Ahoj všem,
Chci se zeptat na otázku paper-tradingu,
Momentálně jsem ve fázi po Backtestu (6měsíců his.dat zpět), ID, trh e-mini NQ - diksréčně.
Myslel jsem, že Replay na historických datech je do jisté míry jako Paper-trading?
Jde o to že jsem momentálně zaměstnaný,a tak nemohu začít obchodovat tak jak bych chtěl
(od 15:30 až 18:00), proto používám Replay když přijdu z práce (cca od 17h - 19h).
Je to paper-trading nebo ne? Případně kde stáhnu software pro trading s fiktivními penězi? Teď používám NT.
Musím si založit účet u nějakého z brokerů abych dostal demo účet?

Děkuji za rozjasnění

Kuba :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Jeicop a preco ta zaujima ci sa to vola paper trading alebo testovanie na repaly data alebo ako to uz nazyvat ?
Je to pre teba hodnotny test ? Ak ano testuj, ak sa ti to nepaci, tak testuj inak.
Vsak nemozes predsa zarabat na trhoch podla nejakej brozurky, navodu ci knizky.
Replay, ci demo, ci real je viac menej uplne rovnake ... ak by to robil stroj :) No stroje nie sme, takze je to trosku ine koli psychike.
Kazdopadne replay je rovnaky ako testovat real na deme, teda ako si to ty predstavujes papertrading, akurat usetris trochu casu, ked si mozes zvolit rychlejsie prehravanie. Samozrejme musis byt poctivy a nepozerat sa dopredu na graf ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • 3 týdny později...

Caute mam taky zakladny dotaz...

uvediem tu priklad obchodu
postimage.org/image/8l7aoqwrb/

vstup do dlhej pozicie bol zhruba na cervenej ciare oznaceny sipkou vstup.. Pri market maker brokerovi bola vyska spreadu taka velka, ze vstup prebehol na urovni sipky oznacenej pismenom A .. co predstavuje 0,5 pneho bodu ...
Velkost poplatku je podla mna teda obrovska a znacne skresluje celkove RRR obchodu...

Moja otazka teda znie...ak budem obchodovat u brokera napriklad interactive brokers tak zaplatim za obchod dajme tomu 10USD za R/T co predstavuje pri mini kontrakte 0,1 bodu (tym padom by obchod skoncil v zisku 40 USD na 1 kontrakt, slippage teraz zanedbame)..a u market marker brokera som zaplatil teda 5 krat tolko a bol by som prinajlepsom na nule..je moja uvaha spravna? dakujem

.. jedna sa o zasadnu vec ktoru si musim ujasnit predtym ako sa pustim do velkych backtestov

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Dobry den panove. Resim ted docela dilema a mozna jste mi schopni poradit. Posledni 3 roky jsem setril €10.000 a pred pul rokem zacal obchodovat live intradenne emini Russell 2000 s upravenym FinWinem, vse se darilo,za mesic jsem se rozhodl jet na drahou dovolenou a zaplatil ji kreditkou, a rozhodl si vybrat prvni penize obchodniho uctu....ale jak to sem patri? Muj broker byl totiz PFG Best!!! Byl jsem s nim naprosto spokojeny ale dnes uz asi vsichni vite co se s nim stalo. Pruser. A proc to vse popisuji. Chci se co nejychleji vratit do hry a tak bych chtel poradit s vyberem brokera, alespon demo s realtime daty prozatim(docela jsem se v tom ted zamotal a jsem svorc). A dale kde se da otevrit ucet alespon od $5000 za rozumne komise (doded jsem mel $6/RT) a broker napojeny na SierraChart. Vim ze muzu pouzit google,ale to uz jsem udelal,mam kompletne zaspamovany mail,a kloudna nabidka nikde. Nema nekdo konkretni zkusenosti? Diky moc, Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PFG byla jedna z nejvetsich firem v oboru. Byli u ni lide treba i 20let v kuse a meli milionove ucty. Kdyz se po netu podivas na jejich reference tak nebylo moc co resit. Kde beres jistotu ze to same se nedeje v IB? Kolik chce ted IB mimochodem na zalozeni...5 nebo $10.000 na emini (nevim co si oni presne predstavuji pod nazvem shares)?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> martinpilny

Kamaradovi se stalo uplne to stejne a pred tema par tydny jsem mu radil, at prejde k IB. Behem asi dvou dnu mel vsechno vyrizeno, nafundovany ucet a obchoduje vesele dal. No vesele... pokud se za vesele obchodovani da povazovat to, ze cloveku nekde lezi nekolik desitek tisic dolaru, ktere uz nejspis nikdy neuvidi. A jeste k tomu po te, co mu asi pred trictvrte rokem zkrachoval jeho predchozi broker (MF Global).

Doporucoval bych procist si, jak IB zachazi s penezi: individuals.interactivebrokers.com/en/p.php?f=ibgStrength

100% zaruku Ti neda nikdo. Na tom pripadu PFG to jde krasne videt - podle me to bylo naproste selhani veskerych kontrolnich organu - pokud clovek dokaze roky tvrdit, ze ma na ucte X set milionu a realne tam ma 5, nabizi se otazka, na co ty kontrolni organy vubec existuji. Nicmene kdyz clovek zpetne zjistuje, jak se majitel PFG choval, nejspis by to v nem moc duvery nevyvolalo. Akorat ze o to se vetsina lidi nezajima, dokud vsechno (naoko) funguje, jak ma.

Doporucuji si o IB pozjistovat vsechno, co dokazes. Treba pak budes mit vetsi duveru. Nic vic se k tomu asi rict neda. No mozna akorat jedna vec - nejezdi na dovolenou, na kterou nemas cash :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,
trohu tomu nerozumim,jsem si myslel ze ucet neni kontrolovany brokerem,tojsest broker muze sahnout do uctu jen pokud mu dam nakupni/prodejni prikaz,jinak ucet je v nezavisle bance,cetl jsem nekde tady ze treba IB ma ucty v City bank.
Teoretyck, pokud krachne brokersky dum,moje penize mi zustanou,pac je ucet veden na moje jmeno.Nebo se mylim?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdar,
najde se tu nekdo kdo by se vyznal a polopate mi vysvetlil jak to s tim uctem u brokera je?
Treba jak velky vliv na ucet ma,za jakych podminek z uctu cerpa penize,je ucet separovany od majetku brokerskeho domu,doslo v pripade PFG k zneuziti uctu klijentu,nebo je to bezna praxe ze pri krachu brokera avtomaticky se vyparej i nase penize?Prohledavam vlakna,je v tom zmatek.Myslim si ze toto tema si zaslouzi vlastni clanek.Omlouvam se pokud uz je.Zatim jsem to nenasel.
Jinak si myslim,ze problem uctu a brokeru se zde ponekud zlehcuje,ve smyslu"nejdriv se naucte obchodovat a pak to reste"
Osobne to vnimam jako dve nezavisle casti jednoho businessu,ano ucim se obchodovat ale zaroven chci chranit sve penize.
Dik za info.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...