Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

brokeri a platformy


Doporučené příspěvky

Zdravim Vas vsetkych,
prave dnes som sa registroval ale manualy citam uz par dni z tejto stranky (tymto aj chcem pochvalit ludi co sa o tuto stranku staraju. Robite vazne skvelu pracu, posuvate hranice finacneho trhu aj nam beznym ludom.) Takze dakujem!

K mojej otazke ako zaciatocnika sa chcem opytat:
Par dni uz pouzivam plus 500 ktory sa mi zda velmi prehladny a jednoduchy na skusanie technik ktore su popisane vo vasom manualy co mate tuna na stranke. Dnes som sa ale docital na tomto fore ze neje to velmi dobry nastroj. Precital som o nom velmi vela negativ co ma prijmulo k tomu hladat nieco ine na testovanie a ucenie sa v rezime demo.
Potom som sa tu docital o MT4 ak dobre tomu rozumiem MT4 je platforma, teda program ako plus 500 len podla mnohych lepsi a presnejsi a sluzi k tomu aby som dokazal cez brokersku spolocnost obchodovat pomocou tohoto online programu. Chapem tomu spravne?
Totizto mna by zaujimalo ci je dolezity vyber platformy pokial sa chcem len par mesiacov ucit analyzovat, a citat grafy, a rozvijat sa v obchodovani? Ide mi ale o to aby som mal vsetko realne, jediny rozdiel by bol len v tom, ze peniaze su fiktivne, teda demo.
Nasiel som platformy ako MT, VT, saxo trader. Ktora je pre mna ako zaciatocnika najvhodnejsia?
Este aby som nezabudol, mam zaujem o intradenne a pozicne obchodovanie (ucenie sa) a taktiez by som sa chcel skor zamerat na komodity ako na forexy. Alebo myslite si ze na forexoch sa da rovnako dobre naucit ako na komoditach? Techniky pri citani grafu su predpokladam rovnake, alebo sa mylim? MT4 teda meta trader co som pozeral je zamerany na forex. Cez MT sa neda obchodovat aj s komoditami?

Dakujem za Vasu skoru odpoved
Lukas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 172
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj tak cez MT4 sa da obchodovat vlastne vsetko co broker ponuka a chce tam mat, ale asi ich nie je vela (myslim brokerov co ponuka komodity cez MT)

... nuz ak zacinas a nevies este co chces ostan zatial u komoditach a pozdejsie sa informuj o rozdieloch, napriklad na forex je zvycajne zapotreby mensi kapital ale to zavisi od niekolkych veci.

a inak pre mna je najvhodnejsi MT kedze sa zaujimam o forex a umoznuje mi programovo testovat strategie a vytvarat indikatory.

a este raz: ostan u jedneho trhu, pekne ho skumaj a ziskaj nan cit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hovori sa, že najlepsie je vsetko si "osahat"
Stiahol som si aj MT4, aj SaxoTrader aj VT trader.
Najviac mi sadol VT trader. praca s nim je jednoducha a prehladna.
Zatial som na urovni dema a prerabam niekolko tisic eur . Tu aspon vidim aky som zaciatocnik. Ale hlavne mam chut ucit sa a vzdelavat a opat vdaka tymto strankam som opat prisiel na to ze pobral som sa zlym smerom, lebo najdolezitejsi je na zaciatok backtesting a najdenie si strategie.
[bold]VISO[/bold] dakujem pekne za radu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte,
popri uceni sa, citani manualu a citani roznych clankov a vzdelavaniu sa som si stiahol demo VT a len tak skusam.
Na moje ale nemylite prekvapenie som zistil ze data mam o par hodne hodin spozdene. (vo Forexoch)
napriklad teraz je 10:15 a vo VT mi ukazuje ze pozeram data z 4:12 rano.
To je normalne?

Vie mi to niekto prosim pekne vysvetlit?
Dakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To [bold]Krakra[/bold]
Zamenil som to, cize takto, tie udaje ako som pisal hore patria MT 4
Pri VT je to este horsie. napriklad teraz je 20:36 a ja tam vidim data z 14:37
Obe platformy som si stiahol u jedneho brokera (mozem tu menovat ci nie?) na vyskusanie ako DEMO.
Bol tam VT, MT a ST (saxo trader)
Mna len zaujima ci je to bezne, ze pri demu niesu realne udaje v realnom case.
Stalo sa to uz niekomu?

Lukas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Ahoj všem
Předem chci poděkovat autorům za originální a fantastické stránky, které pročítám již hodně dlouho.

Tradingu se věnuji již nějakou dobu. Před nedávnem jsem si založil i reálný účet. U IT nemůžu obchodovat protože jsem student a 10 000$ opravdu zatím nenašetřím. Můj plán je začít s menším (jediným dostupným) kapitálem a samozřejmě tomu úměrně obchodovat menší objemy s tím, že mi nejde o to zbohatnout, ale získat zkušenosti s live tradingem. S tím, že později až budu mít prostředků více, začnu obchodovat i větší objemy. Jinak celou dobu jsem testoval na MT u brokera XTB... Pokud s ním má někdo pozitivní nebo negativní zkušenosti, prosím podělte se Nerad bych něco špatného zjistil příliš pozdě. V mém okolí bohužel není nikdo kdo by mi, byť se základními problémy, poradil. Jinak mě příjde jejich platforma poměrně dobře vybavená a přehledná.

P.S. Jaký je rozdíl mezi obchodováním s přímým přístupem na burzu a takzvaným CFD, které nabízejí XTB? Zajímá mě praktocký dopad na trading..ne ani tak teorie. ( Dle mého laického názoru se dá obchodovat oběma způsoby v podstatě se stejnými výsledky nebo to tak není?? )
Děkuji moc za odpovědi!!
Richard
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 7 months later...

Dobrý den,

jsem začátečník, zatím ve fázi backetstů a paper tradingu. Nějaký čas jsem tady pročítal fórum a hledal správný brokerský dům. Na 90% jsem se rozhodl pro Global Futures - velice vstřícný broker a předpokládám že solidnější než některé domy v Česku. Chtěl bych se zeptat zkušenějších, jestli Global Futures považují za správnou volbu, popřípadě jestli je zde nějaké úskalí.

Přeji hezký den

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Moje zkušenost s GF je dobrá. Nějaké problémy nebo nejasnosti se časem vyskytnou u každého brokera. Podstatné je, aby byla snaha je vyřešit. Myslím, že u GF to tak je.
Navíc pro mě je plus, že mohu komunikovat česky, protože angličtinou vládnu jen pasívně a ještě dost mizerně. U anglicky mluvícího brokera by mě strašilo, že se mohu dostal do problémů jen proto, že něčemu špatně porozumím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pribinacek Napsal:
-------------------------------------------------------
> newtrader123:
> Ahoj, asi to uslyšíš nerad, ale našetři si
> potřebný kapitál. Začínat např. s 20 000,- Kč v
> podstatě nemá smysl. Pokud jde o XTB, je mu
> věnovaný samostatný vlákno, takže si jej přečti a
> dostaneš odpovědi na všechny tvoje otázky.


S timto nesouhlasim, respektive je to prilis zjednodusena odpoved. Pokud jsi pri teto velikosti uctu garantovat risk treba max 2% na obchod, tak v tom nevidim problem. Takze treba v pripade Forexu staci broker typu Oanda, kde tato podminka je splnena vzhledem k fakticke neexistenci minimalni velikosti pozice.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hezké odpoledne,

začatečník se sofwarem Vás žádá o radu...nejde mi v Ninja traderovi ( date klasicky přes Zen Fire a Kinecttick ) rozbali ER2...prostě když vyhledám daný titul tak se mi otevře ER 03-08 a samozřejme prázdný graf...

Můžete mi poradit co s tím ? Nebo je to tím že ona data nejsou při této kombinaci software a dat k dispozici ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...