Vyhledávání v článcích

Tip na knihu


Jak na...

Bezplatné ebooky

Jaké bylo pražské QuantExpo?


4.11.2017 proběhla v pražském konferenčním centru pětihvězdičkového hotelu Grandior nepochybně hlavní letošní tuzemská událost zaměřená na systematické a algoritmické obchodování. Na zhodnocení akce jsem si nechal trochu času, abych měl k dispozici i co nejvíce hodnocení účastníků. Jak tedy QuantExpo vypadalo a jaké jsou rámcově další plány?

Předně – co bylo cílem akce?

Nápad na uspořádání QuantExpa vznikl v době, kdy jsem si uvědomil, jak moc mě posouvají různé odborné konference, kterých se občas po světě účastním. Nejen obsahem, kterého je dnes všude dostupného opravdu nepřeberně, ale zejména možností interakce. Jak s inspirujícími přednášejícími, tak i s ostatními účastníky, kteří mívají různé své zajímavé příběhy a zkušenosti. Bohužel účast na zahraničních konferencích bývá časově a finančně hodně náročná. Osobně mi to tolik nevadí, neboť si vybírám akce v destinacích, kam se i tak rád podívám, ale je mi jasné, že podobné možnosti každý nemá.

A přitom tolik tuzemských traderů by trochu rozhledu a posunutí potřebovalo. A tak se zrodil nápad na uspořádání odborné konference, která by mohla propojit obchodníky v našem regionu. A jelikož se zde zatím akci v podobném provedení nikdo nepokusil uspořádat, tak to byla i solidní výzva. A to i se zázemím tak velkého portálu, jakým je Finančník.cz. S podporou dalších partnerů vznikl tedy plán uspořádat mezinárodní konferenci s kvalitními řečníky a možností co největší interakce účastníků. To vše v adekvátním prostředí, které by mohlo přilákat i zahraniční zájemce.

Jak akce proběhla?V prvé řadě podle plánu, což byla pro mnoho lidí z organizačního týmu velká úleva. Přeci jen bylo potřeba zajistit nejen řadu letenek a ubytování lektorům, ale i mnoho organizování. Celkem dorazilo 250 účastníků z 12 zemí. Což je na první ročník akce myslím opravdu velmi dobrý start, a ještě jednou za organizační tým děkuji všem, kteří se zúčastnili.

Do Prahy dorazili tradeři s různými přednáškami, které jsme se snažili postavit od základnějších až po odborné. Už jen na základě hodnocení, které vyplnilo 3/4 účastníků se zdá, že se program podařilo nastavit přiměřeně. Sám jsem po akci dostal hodně velmi pozitivních e-mailů a v hodnocení se 90 % účastníků vyjádřilo, že by se akce zúčastnilo znovu. Byť z menšího tábora mám i ohlasy, že program mohl být buď odbornější nebo více zaměřený na začátečníky. K tomu se ještě vrátím v posledním odstavci.Jaké jsou další plány?

Je myslím všem jasné, že konference není kurz, který se pořádá ideálně v komorní atmosféře a lze jej jednoznačně zacílit i na malou skupinu zájemců. Z mého pohledu je dobrá konference o tom, že se dá dohromady opravdu hodně lidí v prostředí umožňujícím co největší interakci jak mezi účastníky, tak mezi přednášejícími, kteří mají co říct a mimo konferenci s nimi není lehké navázat kontakt. Z pohledu Česka a Slovenska budeme v této oblasti bohužel narážet na to, že účast místními tradery bude vždy limitována (v porovnání se zahraničím), ale bohužel fixní náklady zůstanou opravdu vysoké. O to více, pokud by měla mít akce ambice hostit třeba ještě výrazně více lektorů, aby mohl program probíhat například paralelně v několika sálech. Což je jedna z mála možností, jak uspokojit co nejširší znalostní záběr zájemců. Také by se mi líbila možnost mít konferenci třeba dvoudenní ve více sálech, jejichž výklad by se lišil odborností. A myslím si, že by se do Prahy podobná akce hodila, byť je jasné, že by její přesah musel být opravdu silně mezinárodní. Už jen proto, aby se dokázala zaplatit.

Nicméně sám mám rád výzvy a myslím, že taková myšlenka stojí za zvážení. Zejména poté, co jsem dostal letos skutečně hodně nadšené ohlasy od zahraničních účastníků, kteří do Prahy vážili kvůli akci cestu často zdaleka. Vypadá to, že úspěšný první rok otevírá dveře pro důležité spolupráce v regionu, což je bezesporu jediná možnost, jak QuantExpo výrazněji posunout dále.

Jak se dohody budou vyvíjet, dám samozřejmě na Finančníkovi vědět. Za mě jsem nadšený, že se už v prvním ročníku podařilo letos uspořádat akci, která splnila má očekávání. Byť jednoznačně se vždy najde řada věcí, které lze příště udělat ještě lépe.Těšilo mě, že jsem řadu ze čtenářů Finančníka mohl na akci potkat osobně a věřím, že se v budoucnu najdou další podobné příležitosti.


Petr

(publikováno 04.12.2017, editovat ) Vytisknout tento článek

Klíčová slova použitá v článku:
limit

Finančník.cz je místo, kde už od roku 2004:

  • Autoři webu a zkušení tradeři Petr a Tomáš předávají své know-how.
  • Autoři webu Petr a Tomáš přinášejí kompletní vzdělání v tradingu.
  • Naleznete nejkomplexnější informace o tradingu v českém jazyce.
  • Získáte profesionální tipy a rady, plynoucí z reálných zkušeností z trhů.
  • Najdete inspiraci a motivaci k novému životnímu stylu tradera.
  • 2x týdně naleznete nový článek věnovaný úspěšnému tradingu.

Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.

Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!

Zásady ochrany osobních údajů   Cookies na serveru Financnik.cz   Všeobecné smluvní podmínky užívání on-line kurzů

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Copyright 2018 © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.