Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

dotaz začátečníka


sta

Doporučené příspěvky

Ahoj, měl bych jeden dotaz na ty co obchodují Live Forex a to jestli přepočítávete pozice, podle dolarové hodnoty pips na jednotlivých párech ? Řekněme 0,1 lot Eur/Usd=1usd/pips ale třeba Eur/gbp=1,64usd/pips, když potom chci na každý obchod riskovat řekněme 100 usd a podle velikosti stopky určit velikost pozice, asi mně nic jinýho nezbyde, ale chci se ujistit, že jsem to pochopil správně.
Díky za pomoc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

foglik-myslel jsem když zadám do kolonky "měnový pár" třeba Eur/usd objeví se mi v jiné kolonce číslo třeba 1, když jiný pár tak jiný číslo, podle názvu vždycky stejný číslo pro každý pár, takže ty "koeficienty" znám, jen potřebuju přiradit hodnotu k názvu páru a zobrazit ji prostě v další kolonce-sloupku, možná na to jdu moc složitě, ale takhle by mi to stačilo, jestli to teda takhle jde.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nohavica:

Řešení je několik - excel má více možností, jak toho dosáhnout. Takže poradit přímo na míru nelze - na to je hodně málo info. Takže si nastuduj jak fungují funkce:
- KDYŽ()
- vyhledávací jako SVYHLEDAT() atd.

a pak se rozhodni. A nebo vytvoř ten excel - hoď ho vlákna k EXCELu jako přílohu a pak se můžeme bavit dále.

A hlavně popiš co a jak má dělat. To že znáš koeficienty, která tam chceš vkládat je fajn, ale excelu to musíš nějak říci - takže budou v samotném vzorci nebo zvláštním listu nebo úplně někde jinde (jiný sešit, soubor, internet)..., rozsah souboru - něco jiného je sledovat "Majors" a něco jiného sledovat všechny FX páry... budou se páry vytvářet samy nebo bude jejich databáze. Jak říkám, možnosti jsou široké a zadáním jen v jednom sloupci bude to, aby ve druhém bylo ono je poměrně úzké.

foglik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Mám dotaz ohľadom average true range na forex trhu. Do platformy som si zadal pokyn na zobrazenie ATR na 15 minútovom EUR/USD trhu za posledných 68 hodín. Vyšlo mi, že ATR je 0,000661. V peňažnom vyjadrení je to cca 66 USD (6,61*10). Na TF daily mi ATR vyšlo na EUR/USD 0,0066. V peňažnom vyjadrení 660 USD. Nie je to sakra nejako málo ?? Mne sa tie sviečky zdajú o dosť volatilnejšie ako mi zobrazuje ATR...

26662

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Chci se zeptat. Jsem naprostý forex začátečník. Pokud obchoduji DEMO např. přes platformu HighSky, vidím, že účet mám v CZK. Pokud obchoduji některý pár, měl by 1 bod odpovídat 10ti dolarům? Pokud to tak je, tak se teprve potom přepočítává zisk/ztráta na CZK? Chápu to správně, že tedy musím brát v úvahu ještě změnu kurzu USD? Druhý dotaz, Swap je udáván viz. obrázek v bodech, korunách, nebo v čem. Nevíte, jak se dopočítat celkovému výsledku, tedy zisku či ztrátě? Pokud vemu v úvahu nákup, prodej, spread, swap ... kua, jak se dopočítat k výsledku. Fakt jsem z toho jelen.

31335

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nechci tu být za škarohlída, ale podle mého názoru se u takových brokerů dopočítáte v reálu akorát ztrát... V demu pohoda a v reálu pak vám budou dělat problémy, zvyšovat spready, rušit profitabilní obchody atd... Ale nemám s nimi reálné zkušenosti, takže hodnocení nechám na jiné, byl bych ale rozhodně opatrný a pořádně si prohledal net, co na ně říkají uživatelé...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...