Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

dotaz začátečníka


sta

Doporučené příspěvky

ahoj všichni.
Prve bych bych měl dotaz zda někdo má praktické zkušenosti z Oandou jako Brokrem?

nicméně sice zatím live neobchoduji, ale spíše se učím a sbírám informace. nečetl jsem sice celé tohle vlákno, ale již na několik otázek co zde pokládáte zejména co se týče chopu vám pomůže odpovědět kniha Jak se stát intradením finančníkem. Po seznámení se základním manuálem, který je zde na serveru velmi přínosná kniha pro každého začátečníka a ušetří vám daleko více peněz než stojí.

Pro identifikaci chopu lze použít EMA34 a EMA204 - pokud se trh pohybuje mezi klouzavými průměry jste v chopu.
Pokud je trh nad EMA34 brát signál long, jestliže je trh pod EMA34 připadají signály short.
Další pomůckou vám bude Volume - při nízkém volume jde trh většinou do strany, stejně tak se vyplatí obchodovat od otevření trhu tak 3hod. v Back testu dle XTB na trhu EUR/USD jsem začínal kolem 8:30 do 11:30 a od 15:30 do 17:30 našeho času. Zvýšenou Volatilitu lze zaznamenat ještě kolem 2:30 ráno. Přes oběd se trh většinou pohyboval blízko chopu a obchody byli většinou ztrátové nebo mírně ziskové. Signál pro vstup mám paterny FINWIN na 5min. grafu. Ztrátové obchody jsem měl v Backtestu nejvíce 5x po sobě většinou 1x-2x a výjměčně 3x. Bactest mám na 100obchodů na datech od XTB a nejde mi do hlavy, je tam 14dní v měsíci mezera. Nicméně v bactestu budu dále pokračovat na datech od Oandy stejně i Paper i live.
Výše uvedenou knihu si zde na serveru můžete objednat. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně páky.

Na DEMU jsem zkoušel jak se chová páka a zdá se mně to nějaké divné. Když založím účet s 1000 EUR a pákou 1:500, otevřu obchod 0,01 lot EURUSD, tak marže je 2 EURa. Když to stejné udělám na účtu, kde je nastavená páka 1:50, je marže 20 EUR. To bych chápal, ale jak je možné, že hodnota pipu je u obou účtů, kde je jiná páka stejná, cca 0,08 EUR – bych čekal, že hodnota jednoho bodu (pipu) bude rozdílná, ale na DEMU není.

Prosím o vysvětlení. Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,hodnota pipu je vždy stejná jen se nasobi podle toho jestli obchoduješ micro lot nebo mini lot nebo plny lot,páka se vztahuje pouze na marži.Já mám páku 1:100 a neřeším to víc,teoreticky čim větši paka tim lepši,protože ti broker blokuje min peněz na marži,ale někdo zas tvrdi,že už je to přiliš riskantni použivat tak vysokou paku jako 1:500,ale pokud opravdu viš jak obchodvat proč ne. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

darbujan Napsal:
-------------------------------------------------------
>ale někdo zas
> tvrdi,že už je to přiliš riskantni použivat tak
> vysokou paku jako 1:500,ale pokud opravdu viš jak
> obchodvat proč ne.


A vy víte jak obchodovat? A víte, co uděláte, když budete zrovna v obchodu s pákou 1:500 a nepůjde internet/broker bude mít výpadek/jakákoliv jiná příčina vám znemožní uzavřít/sledovat/změnit pozici?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak pokud se nepletu tak když nastavim přikazy pro stopku a cil zisku tak se to objeví i u mého brokera a to,že mi pak vypadne platforma už na to nemá vliv.Nevím jak obchodovat,proto páku 1:500 nepoužívám:o).Po roce a pul na 5m grafem jsem akorat zjistil,že to opravdu při zaměstnání nezvládnu a teď se začínám koukat na grafy pouze od 1h vejš.Takže doporučuju novačkum přeskočit nižší tf a zkusit třeba tenhle podle mě skvělej system na 1,4 nebo daily grafu..forex-strategies-revealed.com/advanced/trend-line-trading-strategy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Páka je prostě dvojsečná zbraň, protože Vám umožní znásobit zisky a ROVNĚŽ ZTRÁTY. Je to úplně stejný princip, jako když budete mít půjčené peníze od kamaráda - prostě větší balík = větší riziko. Nic jiného v tom není.

Pokud má Vaše platforma / broker schopnost držet PROFIT a STOP příkazy u sebe, pak samozřejmě v případě výpadku spojení apod. se ten příkaz exekuuje tak jako tak, čili v tomto máte samozřejmě pravdu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, použil jsem vyhledávání a nedostal jsem na svůj specifický dotaz odpověď. Takže k věci, jsem student, tudíž sociální zdravotní platí stát, já se ptám, pakliže začnu obchodovat fx, tak vzniká mi povinnost platit pouze daň z kapitálového příjmu ? Sociální zdravotní za mě bude nadále odvádět stát ? Děkuji za odpověd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

darbujan Napsal:
-------------------------------------------------------
> Tak pokud se nepletu tak když nastavim přikazy pro
> stopku a cil zisku tak se to objeví i u mého
> brokera a to,že mi pak vypadne platforma už na to
> nemá vliv.

To se bohužel pletete, 100% záruku exekuce příkazu není ani u vašeho brokera. Stávají se případy a flash crash toho byl zářným příkladem, že je váš stop/profit target prostě přeskočen a k exekuci nedojde i když máte dobrého brokera. Trh může být v tu chvíli zrovna šílený (a jako že šílený být umí a právě při podobných okolnostech jsou pak problémy s plněním příkazů) a při vysoké páce může dojít i k situaci, kdy nejenom že můžete mít splněné podmínky pro margin call, ale dokonce celý účet může jít do mínusu a při první evaluaci vašeho stavu brokerem může dojít k okamžité likvidaci účtu a požadavku na dorovnání vzniklého mínusu. Bacha na to, není to sranda, mě se to naštěstí nestalo, ale vím o případech, kdy k tomu došlo. Začne kolečko dohadování kdo za co může a případné soudní spory nejsou vůbec lehká a levná záležitost, obzvláště, pokud ho musíte absolvovat v USA.


Nevím jak obchodovat,proto páku 1:500
> nepoužívám:o).

+1, správně, páku si vždy dobře spočítejte, ideálně buďte krytý i pro případ, kdy nemůžete celý den zavřít pozici a trh půjde proti vám dejme tomu 5% (nebo podobný největší pohyb, který na daném symbolu nastal v minulosti). Nemusí k tomu nikdy dojít, ale pokud ano, stačí jenom jednou....


Po roce a pul na 5m grafem jsem
> akorat zjistil,že to opravdu při zaměstnání
> nezvládnu a teď se začínám koukat na grafy pouze
> od 1h vejš.Takže doporučuju novačkum přeskočit
> nižší tf a zkusit třeba tenhle podle mě skvělej
> system na 1,4 nebo daily
> grafu..forex-strategies-revealed.com/advanc
> ed/trend-line-trading-strategy

Ten skvělej systém musí být skvělej jenom do té doby, než ho pojedete naživo. Příklad uvedený na stránkách nebude v reálu fungovat, zig zag indikátor obvykle potřebuje nějaký čas a konfirmaci, aby vytvořil high/low pohybu, takže příkazy budou mít zcela jiné ceny. Navíc nebude řešit trendová období. 99% strategií, o kterých se na webu zpívají chvalozpěvy jsou skvělé na grafu směrem doleva, doprava je to ale většinou zcela naopak.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Doplnění k Honzovi:

Někteří brokeři poskytují různé způsoby zajištění například pokud proděláte a dostanete se pod stanovený limit (toto je střeženo u brokera) a lze řešit různým způsobem - hedgeováním, částečným hedgeováním, zavřením všech pozic, části z pozic atp. (lze to naprogramovat do automatky) sám jsem řešil ochranu kapitálu pomocí zavírání obchodů při vytížení páky z xy%. Takže pokud máte více obchodů naráz, pak nemusí dojít na SL ani u jednoho a váš účet může zůstat velmi blízko hranice, pod kterou jste se nechtěli dostat, i když by několikanásobný SL způsobil propad ještě horší.

Jelikož mám v excelu "naprogramovaný" Zig Zag (strategii jsem ale příliš nepročítal), tak bych rád Honzu rád podpoříl tím, že zigzag je závislý zejména na čase, takže pokud je např. současné low vyšší než předchozí, tak jeho "uznání" závisí také na nastávajícím high a jeho velikosti vůči předchozímu high a to ještě pouze do určité doby!!! - pokud nedojde k protnutí předchozího low (opět do nastavené doby). Už je to nějaký čas, co jsem se ZigZagem více zaobíral, ale zigzag neobsahuje jen tuto podmínku.
Samotnému se mi napodařilo postavit systém na nějakém předpovídání zig zagu. Sám jsem ochoten použít pouze starší body, nikoliv aktuálně vykreslený (nedokončený zlom). Pokud důkladně prostudujete fungování zig zagu, budete alespoň znát podmínky, v jakém cenovém rozmení a kdy v čase už ZigZag musí začít s vykreslováním alespoň malého extrému na druhou stranu, pokud nejste svědky dramatického trendu, bez dostatečně dlouhé korekce zejména co do času.

Systém stavěný na starých vrcholech vám při testování i na otřesném nastavení vydělá balík, jelikož je jasné, že po zakresleném high následovalo low ad... Zde je většinou zakopaný pes zaručených systémů se ZigZagem.

V momentě, kdy však víte, že zig může ve vykreslení bodu zastavit pouze posunutí stávajícího extrému a cena je absolutně nebo relativně vzdálena xy od H extrému a ab od L extrému, předchozí konstelace je cd a využíváte třeba ještě nějaký fitr (např. časový, volatilní nebo trendový...) Pak věřím, že se touto cestou lze dobrat ke kýženému cíli.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím a díky tedy za upozornění,je fakt,že jsem zatím obchody vždy měl uzavřené když jsem měl zaplou platformu,takže asi abych se zas vrátil k 5m grafum kde si stihnu pohlídat stopku sám.
Jinak v tom systému nejde o zig zag ten je tam jen jako doplněk pro vizuální přehlednost,aby byli vidět líp swingy,jasně ,že když je chop nebude ten systém fungovat,ale pokud bude trend tak si myslím,že bude dost ziskový.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...