Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

dotaz začátečníka


sta

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim.
rad by som poprosil poradit kde na akej stranke najdem krasne grafy vsetkych moznych trhov? Proste nejaka stranka cez ktoru mozem cez internet sledovat ako sa situacia na trhu vyvyja. najlepsie aj moznost zapnut rozne indikatory ako ema atd. Existuje nieco take na internete? a samozrejme navolenie roznych TF.

vdaka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

volf: jasně, je to logické - prodávat za Bid/nakoupit za Ask, ale mě to nezapadá, protože uvažuju okamžik, kdy není v trhu nikdo za Market a na ASKu čekají 5ks Sell Limits a na BIDu čekají 10ks Buy Limits => trh se v podstatě v ten okamžik "nehýbe"... teď příjdu já a chci koupit 1ks Buy Market ASK. Dostanu teda 1 kontrakt (trh se nepohne), ale od koho? Kdo bude protistrana? Podle tebe to bude někdo z BIDu? Takže já jsem za Market ASK párovaný s Market/Limit BID ??

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To tomas262:

ten Tvůj Buy Market ASK je ale Buy Limit za cenu Ask, takže si zobneš od jednoho z těch 5-ti co čekaj limitně na svůj prodej dokud se někdo jako v tomto případě Ty nenajde a nezobne.

Pokud by to byl Buy Market ve smyslu obchodního příkazu Market tj. není dána limitní cena, pak bys také nakoupil od někoho z těch 5-ti, ale pokud by mezitím všichni cukli, tak Marketem dostaneš nebližší dostupnou cenu která ale může být až v Tramtárii.

Tady je potřeba rozlišovat "Market" jako Obchodní tržnici a "Market" jako obchodní příkaz za cenu bez limitu tj. jakoukoliv cenu která je zrovna v době jeho příchodu na tržnici k mání,

takže spojitost nákupu za Market a cenou ASK je jaksi nevhodná i když je možná.

Taky jde o to co je napsáno na čudlech a co to ve skutečnosti udělá po jejich čudlnutí.:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JJ ja to robim v Exceli. Narychlo postup: Z platformy stiahnem a vyexportujem 30min data. Cez funkciu import data naimportujem do excelu tak aby bol cas zvlast stlpec. Potom cez filter data odklikam casy ktore chcem mat v analyze. Otvorim novy list a tam vyfiltrovane data skopirujem. Vytvorim kontingencnu tabulku a nastavim ju tak aby v kazdom riadku bol datum, maximalna hodnota high, minimalna hodnota low. Data skopirujem do noveho listu, do noveho stlpca dam funkciu pre vypocet rozpatia. Teraz sa da vypocitat priemerne rozpatie. Ale este zaujimavejsie je si spravit histogram rozpatia cez funkciu data analysis->histogram. Najskor do jedneho stlpca pod seba napiseme cisla od x do y - v tomto intervale nam vytvori histogram. Potom vyvolame funkciu histogram a tento stlpec nadefinujeme ako "bin range", stlpec s rangeami ako "input range". Zvolime chart output. A mame pekny histogram ktory namiesto priemerneho range ukaze celu distribuciu a dokaze zodpovedat ktory range je normalny - patri do 1 standardnej odchylky (zhruba 70% pozorovani).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dikes chalani!

Nevedel som že sa dajú v exceli robiť takéto zverinky lebo popravde som rád keď si viem vypočítať profit faktor a podobne :D. Musím to dáko preštudovať a poučiť sa to ale momentálne to nepotrebujem kedže to je na ideu obchodovania keď zvládnem prechod na live, chcem podla toho obchodovať dlhšie pozície na viac hodín možno cez noc ale to je ešte daľeko:) Inak dokončil som replay tak do T&S hodím plán na najbližšie obdobie ak to niekoho zaujíma :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,

nikde v diskusi jsem nenasel pozadi toho, jak forexove obchodovani funguje (mozna jsem ale jen spatne hledal).

1. Zajimalo by mne, jak je mozne, ze mohu v jakemkoliv okamziku zavrit pozici. K obchodu je prece zapotrebi vzdy dvou stran, co kdyz se na trhu nenajde nikdo, kdo by nakoupil zrovna kdyz prodavam (opacna situace se mi zda byt v poradku, jelikoz v dany okamzik existuje nejaka nabidka za urcitou cenu, i kdyz take si lze predstavit situaci, kdy zrovna nikdo nic nenabizi)? S tim souvisi i muj dalsi dotaz, jak na forex pohlizi Teorie her -- jde o hru s nulovym souctem? A s jakym a kolika hraci vlastne obchoduji?

2. U brokera mam vzdy otevren ucet v nejake mene. Teoreticky muzu tedy prodat pouze menu, kterou vlastnim. To vsak neni pravda, jelikoz lze obchodovat jakekoliv menove pary. Jak dochazi ke konverzi men a v jakem casovem okamziku? Nejde tedy v okamziku, kdy obchoduji menu, kterou nevlastnim vlastne o forex ve forexu? :)

Pokud jsou tyto zaklady jiz nekde vysvetleny, prosim o link.

Dekuji za odpoved,
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...