Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

dotaz začátečníka


sta

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 týdny později...

Zdravim,

chtel bych se zeptat ohledne backtestu, jak jej prakticky provadet. Mam historicka data eur/usd a chtel bych obchodovat divergence a skryté divergence. Zobrazim si v MT4 graf spolu s CCI, resp. RSI a hledam vstupy. Problem je, ze nevim, jestli mam jakoby simulovat obchody nebo jenom zapisovat hodnoty (MAE, MFE), protoze v podstate nevim, jak nastavit SL ani PT (tyto hodnoty chci prave ziskat backtestem) a kdy tedy z obchodu vystoupit apod. Budu vdecny za pomoc. Dik.

majrou

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majrou

prakticky si pomozes najlepsie sam. vyhladaj si tu prispevky o divergenciach, je tu toho vela. Divergencie su velmi diskrecna zalezitost, musis ich mat riadne napozerane....takze co sa tyka backtestu, si myslim jze je najlepsie "jakoby simulovat obchody" .... sviecka po sviečke.... a zapisovat...zapisovat..... Vstupy, SL a vystupy si uz musis vypozorovat sam, pripadne ako pomocku si pouzi EMA 34 a 204 a FIBO....

Mne pomohlo aj to. :)

vela trpezlivosti prajem..!! (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Zdravim,
chcel by som sa opytat, akym sposobom prepocitam zisk/stratu niekolkych pipsov z paru, ktory neobsahuje menu uctu. Obchodna platforma mi to prepocitava priamo, ale chcel by som vediet presny vypocet. Konkretne, mam par CAD/CHF, SELL 0.15 lotu, open : 0.93123, close : 0.92798, t.j. zisk 32.5 pips, ucet mam v EUR.. platforma mi vypocitala zisk 53EUR (rollover -0.71 EUR)..

Ked som sa chcel k tomu zisku v EUR dopatrat, tak som zobral kurz EUR/CHF v case uzavretia CAD/CHF pozicie, t.j. 1.20678, hodnota 1pip pre 1 lot potom 10/1.20678 = 8.2865 EUR.. vysledna suma potom 0.15lotu * 32.5pips zisk * 8.2865 = 40.39 EUR.. co zjavne nie je suma, ktoru mam v platforme. :-(

aky je prosim postup vypoctu?
vdaka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Delphin

Vydělal jsi 32,5 *1,5CHF (1,5 díky 15000€ obchodu) vždy máš příjem v měně denominační (druhá v páru).
Tvůj výpočet je správný, takže by jsi měl mít zisk 39,68€ . Jediné, co se může různit je, z jaké ceny broker přepočítává hodnotu denominační měny vůči měně ve které máš vedený účet (např. cena při rolloveru). To je u Dukascopy (soudě dle rolloveru)? Kdysi jsem zaznamenal nějaké problémy na demu, každopádně i jinde mohou dema trpět nějakými neduhy.

To Sinuhe - pak by zřejmě tradeři měli několikanásobný spread při obchodování jiné měny, než v ní mají vedený účet. Navíc se přepočítává CHF nikoliv CAD.

H.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Cize H0nz@, podla toho, co pises, tak mam ten vypocet spravny a obchodna platforma na demo ucte mi to prepocitala nespravne ? Lebo mojich ~40EUR zisku oproti ~53EUR zisku z platformy je dost velky rozdiel.. :S:S

Ak by bol rozdiel par centov, tak ok, asi sa tam prepocitavali ine kurzy a male odchylky beriem, ale takto nemam pocit spravneho vypoctu..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano, předpokládám, že šlo o chybu v přepočtu na platformě, pokud uvádíš správné vstupy. Může se stát, že to broker /nějaký/ další den přepočítá správně, občas se tyhle chyby opravují, setkal jsem se s tím i živě. Hlavně v oblasti rolloverů.


Asi by stálo za to zkusit sdělit víc obchodů, jestli ty budou sedět, zejména stejný pár, či jiné páry se stejnou denominační měnou. BTW nesek si se o 10pips? 42,5*1,5CHF / 1,20xy = cca 53€.

Může být např. chybné nastavení ve výpočtu tvého zisku (např. špatně nastavený účet € počítaný v $) coz by odpovidalo ale v době, kdy byl dolar okolo 1.33, duvodu pripadne chyby muze byt urcite vic. Muzes napsat brokerovi, to je nejjednodussi varianta.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

Dobry den,
studiu forexu sa uz venujem nejaky ten mesiac a v poslednom case si lamem hlavu nad takou trivialnou zalezitostou ako je samotna tvorba ceny. Zda sa mi to ako klucova vec na pochopenie trhu a tym padom aj mozne ziskove obchodovanie. Budem rad ak mi niekto zodpovie nasledujuce otazky pripadne poskytne nejake kvalitne linky na nete (mozu byt aj v anglictine) kde sa riesi tato tema.
1. Ako sa teda hybe cena na forexe? Ja sa ti predstavujem tak, ze nejaky ucastnik trhu zada spravidla limitnu objednavku a cim blizsie pri aktualnej cene sa objednavka nachadza tak tym skor sa vyplni pokial je na trhu aj protistrana. To znamena, aky je vlastne princip pohybu cenu hore a dole.
2. Od coho zavisi cena jednotlivych mien? Nie menovych parov! Nakolko pokial viem daju sa obchodovat futures kontrakty na samotne meny. Ide mi hlavne o situaciu napriklad ked sa pohne menovy par povedzme EUR/USD nahor tak automaticky by sa mala pohnut nahor aj hodnota samotneho EURA a tym padom aj hodnoty vsetkych ostatnych menovych parov, kde je euro jedna z mien. Samozrejme toto sa nedeje u vsetkych parov a preto ma zaujima ako je mozne ze niektore sa posunu viac, niektore vobec a niektore dokonca opacne (stale hovorim len o paroch s eurom).
3. Ak niekto vie, vysvetlite mi prosim tuto modelovu situaciu. Predstavte si triangular EUR/USD, GBP/USD, EUR/GBP. Na trh pride objednavka na nakup EUR/USD z coho vyplyva ze hodnota eura posilni a hodnota dolaru slabne. Ako sa to vsak prejavi na ostatnych dvoch paroch nakolko tym padom by mala aj hodnota EUR/GBP nejakym sposobom rast, z coho vyplyva ze GBP by mala oslabovat a teda GBP USD by teoreticky mal ostat stabilny. Lenze vzdy je tam nejaky pomer ze jeden par sa posunie vela a druhy vobec, alebo je situcia ze oba sa posunu priblizne rovnako. Mna zaujima teda hlavne ten mechanizmus ako sa urcuje posun zvysnych parov aby teda bol trh automaticky hned vyrovnany.
Dufam ze som to vysvetlil dostatocne jasne. Budem rad za akukolvek radu! Dakujem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 týdnů později...

×
×
  • Vytvořit...