Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

dotaz začátečníka


sta

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

souhlasím se Stranger, markety jdou před limit, takže i pokud by tam nebyla malá likvidita, tak by mohla pokrýt jen markety. Z grafu to tuším není úplně zřetelné, jak je to daleko od tvého PT, ale nemusel stačit ani průměrný spread, jelikož tam mohlo dojít k nějakému spikeu na spreadech. Na to je nejlepší použít ticket history a/nebo napsat reklamaci. Myslím, že se mnou budou mnozí souhlasit, když řeknu, že je to běžný postup.
Neboj, čas od času se tohle stane, mě se to teď děje docela často a vím, že je to o náhodě, ale teď jsou spíš mé pending orders o fous po otočení, což vyjde skoro na stejno, až nato že neprotnutý PO nemůžeš zavřít na jiném/menším zisku :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hooky:

Stáva sa to vtedy keď nieje dostatočné množstvo agresívnych predajcov za bid aby zlikvidovali všetky resting bids. Záleží kedy bol tvoj príkaz umiestnený a kolký bol v poradí. Trhy majú iné párovacie algoritmy (fifo...) pozri aké má ten tvoj a budeš múdrejší. Pokial sa trh tej hladiny len dotkol tak je to bežné ak to prerazil čo i len o tick musí sa tvoj príkaz spárovať bez problémov.

Stranger:

Nefunguje to tak že prv idú markety a potom limity. Market ordre jednoducho zobú limitné ordre ktoré poskytijú likviditu.
Realizovaný bid je market sell+buy limit a naopak. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis:
To párování ale přeci znamená, že musí přijít příkaz, který vybere část realizovaných obchodů na opačné straně. Pokud by se hookymu podařilo ručně zavřít na ceně kde má PT, tak potom teoretikcy přeci přeskočí i jiné limity, když to stihne na dané ceně, když pominu dané ms při přenosu.
Ale neviděl bych to tak růžově, píše se také, že sprárování limitů nemusí vyjít. Sám jsem u Saxa pozoroval své pozice, které už měly být zavřené a byl na nich vidět přepočet na vyšší zisk i když se pak jakoby zpětně zavřeli i třeba po dvou pipsech, na zamýšleném PT.
Myslím, že ne nadarmo Tomáš píše s počítáním limitů alespoň překročením o dva ticky. A myslím, že i díky podobným situacím jsou negativní ohlasy na brokery a na někté trošku víc.

Tak tedy raději odkážu
www.financnik.cz/komodity/fin_obchod/typy-obchodnich-prikazu.html
www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/obchodni-prikazy-v-praxi-limit.html

Trhám Tomášovi z kontextu "U příkazu typu Limit totiž, na rozdíl od Market a Stop, nikdy nemáte garanci vyplnění."

Dál předpokládám, že nejde jen o párovací algoritmy, ale někteří brokeři, pokud se nepletu, nabízejí ECN, STP jen pro o něco větší klienty, ale to už je asi trošku OT.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honza:

Ano ak by pozíciu zavrel ručne tak by musel použiť market príkaz ktorý sa vyplní hneď za akúkoľvek cenu lenže ak sa trh dostal na tú úroveň len bid cenou tak by tú cenu nikdy nedosiahol,teda ak by uzavrel ručne dostane ask teda cenu o tick horšiu.

Nepočul som o tom že by seriózny broker neumožnoval používať všetky príkazy okrem hidden ordrov (no o tom som vela nepočul). Burza určuje párovací algoristmus napríklad minička sú klasické fifo (first in frist out).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pořád mi to není s tím párováním jasné :-) když jsem Long a umístím někam PT a trh se ho jen dotkne "ASKEM" tak by se mi měl vyplnit, ne? Jelikož je to SELL LIMIT @ASK order a protistrana nakupuje BUY MARKET @ASK, nemám pravdu? Obě strany tedy akceptují stejnou cenu a může proběhnout obchod.

Pokud tomu dobře rozumím tak
- na ASKu "sedí" SELL LIMIT ten je "požírán" BUY MARKET případně BUY LIMIT @ASK a
- na BIDu "sedí" BUY LIMIT a je "požírán" SELL MARKET příp. SELL LIMIT @BID

mě se totiž ten PT nějak nechce plnit když se trh jen dotkne ASKem ... :S :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomas:

Ano je to tak že máš sell limit tak on čaká v rade na spárovanie podla toho kedy si ho tam dal ak je algoritmus na tvojom trhu fifo. Vtedy je dôležité kolko tam je agresívny kupcov pretože ak je pred tebou vela tých limitov a nieje dostatok agresívnych kupcov za ask tak nebudeš vyplnený. Jednoducho resting offers absorbovali agressive buyers trh nemôže ísť na high bid a tak sa trh len rejectne naspäť a tvoj limit stále čaká v rade už je bližšie k tomu aby bol vyplnený takže ak sa to stane ešte raz tak už je väčšia pravdepodobnosť vyplnenia.

Dúfam že som ta ešte viac nedomotal ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis:

Jasné, že ho musí vzít ask, kde je v danou chvíli bid je vcelku jedno. My zatím v této záhadě jen tápeme, kde se nám ask toulal :)
Jak sem psal mohl tam být spike, dokonce mohl hodit jak s bidem, tak s askem, to by pak mělo za vinu, že střední cena zůstane víceméně stejná, ale na bid grafu to trhne s cenou dolu a na asku naopak nahoru. Graf na bidu pak pro shorty vypadá zajímavě, ale ve skutečnosti nešlo o nic obchodovatelného :) proto sem nabádal podívat se na ticket history, nebo napsat brokerovi a nejjednodušší je se podívat na askovej graf, pokud to platforma dovoluje.

Říkáš burza, zapomínáš, ale obávám se, že to může být všelijaké - trh byl EURUSD, takže "neregulovaný/neburzovní" Forex.

Jinak já měl Low = bid 28,4 a ask 29,1 u Dukascopy.

Pánové, nedalo mi to a dal jsem se do měření.

hooky:
desetina pipsu je na tvém obrázku 1pixel s velmi malou korekcí (36 pixelů = 3,5 pips)
svíce pod linkou (od spodního kraje linky po spodní okraj low) je 0,9 pipsu. Musel by si mít spread Takže s největší pravděpodobností se to asku ani nedotklo. A tvůj bid byl tedy někde na 28,1 TP asi na 29,0 a hodnotu asku tedy při použití zachyceného spreadu dopočítávám na 29,7. Takže zřejmě chybělo víc než půl pipsu, k dotyku. Pokud běžně nemáš spread pod jedna nemá smysl obtěžovat brokera, nebo dělat jakékoliv jiné kroky směrující ku zjištění. Protože tady se vždycky najde někdo, komu to nedá :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf:

proto mi to právě pořád vrtá hlavou ... co je tedy ta likvidita na Ask? Jsou to Sell Limits? Kdy budou vyplněny? Co požírají příkazy Market za ASK ??

Když koupím za MARKET ASK musí mi někdo prodat. Kdo mi prodá? Jelikož užírám likviditu, tak jedině SELL LIMIT.
ALE: SELL nemůže být za ASK :)

Problém je v tom, že v jednu chvíli jeden koupí a druhý ve stejnou chvíli prodá .. jak mohou oba udělat obchod za "stejnou" cenu, když jeden kupuje za ASK a druhý prodává za BID

Jsem z toho jelen :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomas262: tak dáme radši obrázek. Při shortu vstupuješ za bid a vystupuješ za ask. Zjednodušeně tě nejdřív zajímá bid, jakmile vstoupíš do trhu, zajímá tě jen ask. Při longu vstupuješ za ask a vystupuješ za bid. Po otevření pozice tě zjednodušeně zajímá jen bid. Od toho myslím můžeš odvodit vše, na co si se ptal, nebo ti není jasné. Na obrázku je market overview - červené jako tvůj sell a zelené jako buy, akorát je tam bid a ask :) Doporučuju tedy spíš, než se snažit si to jen zapamatovat, osahat si to na nějaké platformě co označuje markety jako bid a ask. Jak vidno, tak v tom zřejmě dělají bordel brokeři, který mají na tlačítkách za market buy a sell :D Maličko obšírněji: Při sellu vstupuješ za bid a vystupuješ za ask (proto jsi ihned po vstupu ve ztrátě rovné spreadu který vidíš, nebo i vyšší, protože si nemusel chytit nejlepší cenu, nepočítám pohyby, které trh udělá za těch xy milisec. než příkaz dorazí a zobrazí se v platformě). Neboli při rozhodování o vstupu (pokud řešíš spread) tě zajímá jak bid tak ask a když vystupuješ, tak tě bid už vůbec nezajímá (pokud nechceš vystupovat na zvolené úrovni při velkém spreadu, ale i tak dostaneš přesně tolik, kolik si chtěl, protože ask se dostane na tvůj TP, nebo na úroveň, kde zavíráš za market. Pro takové případy mám ve strategii podmínku při jak velkých speradech neotevírá/nezavírá, přeci nechci nedostat peníze jen proto, že je chvíli roztaženej spread, když se s dostatečnou pravděpodobností spíš zůží, než poskočí mimo můj TP či PO).

16996

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...