Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

dotaz začátečníka


sta

Doporučené příspěvky

Zdravím,
mám účet u XTB , platformu MT4, rád bych obchodoval e-mini Russel na TF=M5, ale u XTB je spread 7pips, což se mi zdá hodně, navíc je limitní odstup zadávání příkazů stanoven na min. 30pips, což je na M5 strašně moc. Poradí mi někdo, kde je nejlepší Russel obchodovat a za jakých podmínek? Např. jaké jsou podmínky u IB? Lze vést účet v eurech? Moje angličtina je hodně slabá. Najdu někde všechny informace o IB v češtině? Lze u IB používat platformu MT4 (jsem na ni zvyklý za 2roky paperu)?
Díky předem za rady. Krabat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím krabat,
pro začátek bych Vám doporučil přečíst toto: www.financnik.cz/komodity/ib/otevirame_ib_otazky_a_odpovedi.html, kde naleznete zakladní info a poté si pročtětě trochu toto forum a nějaké ty články, tedy použijte vyhledávání.Samozřejmě
můžete mít i jiného brokera, např AMP Futures, kde je pan Miro Sabo, který hovoří slovensky, ale to už je jen na Vás.

Přeji mnoho úspěchů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

krabat: e-mini Russel u XTB obchodovat nemuzete, protoze XTB neni broker pro futures. S MT4 muzete obchodovat CFD na Russel, ale to u podminek co popisujete je sebevrazda. A neni to ani zadna vyhra u levnejsich brokeru s CFD. Pro srovnani, naklad na futures kontrakt muzou byt jiz kolem 14 dolaru, u CFD kontraktu jsem jeste nenasel brokera kde se vlezete pod 40USD(XTB 7ticku=70USD). Futures jsou proto primo vhodne i pro scalpery i pro kratke timeframy, protoze u futures vas taky neomezuji zadne limitni odstupy.
Existuje i treti cesta a to je obchodovat ETF zamerene na russel - to je zase rozumnejsi volba pro dlouhodobe drzeni.
www.russell.com/indexes/investing/exchange_traded_funds.asp

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Ahojte,

nieco o mne... Forexu som sa venoval niekedy okolo roku 2004-2005. Uspesne som vybral vklad, potom isiel vlastne cely ucet do nuly. Cim? Jednoducho - blbymi obchodmi, pri kazdom som porusil strategiu.

Teraz, kedze mam novu pracu, a je relativna pohoda, mozem sledovat opat Forex. Teraz si tu pripadam ako sedliak v meste, a nejaky blbec, co sa vlastne pyta uplne sproste otazky. Tak mi to prosim odpustite...

Co robim? Porusoval som akekolvek pravidla, a to, co som obchodoval:
1) Obchodujem (teraz demo) na Oande. Menovy par EUR/USD De facto je to podla mna jedno, nejake tie analyzy sa daju spravit aj tu, otvorit mozem aj iny obchod ako lot alebo minilot (napr. mam 1.000 USD ucet, otvorim obchod za 10.000 USD. Samozrejme, treba ratat s prislusnymi pohybmi. Nie je problem otvorit ucet ani za 5.400 USD - nie je tam viazana ziadna fixna ciastka, samozrejme bez ohladu na margin a pohyby hore-dolu).
2) Skusal som obchodovat na 5 minutovom grafe, spolu s W %R. Ked sa pozicia dostala nad -20 predaval som (short), ked sa dostavala nad -80 (long). K tomuto som dospel po precitani jedneho clanku, len teraz som dosiel na to, ze to ma byt uplne naopak.
3) TP som nastavil cca. na 10 pip, SL na 30 pip. (ja viem, absolutny nepomer).
4) zisky som vytahoval cca. 5-10 pip.
5) takto som zarobil v priebehu dvoch mesiacov cca. 40 % uctu. Mnoho obchodov. Straty na SL casto vyplyvali z toho, ze hned po realizovani SL som posunul poziciu v opacnom smere. Cize trh sa posunul v rovnakom smere, a zase realizoval SL. Keby som nedaval druhy SL hned, ale dajme tomu po pol hodine, mozno by som realizoval aj vacsi zisk.


Nejakych par otazok.
- W %R teraz skusam uplne opacne - nad -20 buy, nad -80 sell. Pozicie dosahuju ale castejsie straty.
- Skusal som kombinovat aj CCI (14) ale de facto ide o ten isty indikator. Zase sa pozicie dostavaju do straty.
- Dost dlho som hladal, ale nikde som nenasiel. Ako nastavujete TP, SL, na kolko bodov? Na akych grafoch? Kolko pozicii otvorite denne, tyzdenne? Hovori sa dost o pomere 1:3 (10 bodov strata, 30 bodov zisk). Chapem to spravne? (Ja som to robil naopak.)
- Nech sa pozeram na grafy akokolvek, a chcem uplatnit nejaku normalnu strategiu (pretatie grafu MA), pokusenie sa nastavit 3H, 8H, 1D grafy, a sem supporty a resistence, tak ten trh spravi uplne nieco opacne. Poviem blby priklad: ak mam vstup do pozicie na 1,35289, SL nastaveny na 1,3480 (-48,9 pip), TP nastaveny na 1,3560 (+31,1 pip), tak to je aj tak nepomer. Ak by som nastavil TP napriklad na 100 pip, SL na 35 pip, tak pri volatilite trhu dosiahnem castejsie straty...

Teda nakoniec, ked studujem grafy castejsie, tak dosahujem viacej a castejsie straty. Ja neviem, ci nastavujem TP, SL spravne. Na kolko to nastavujete vy?

Vie mi tu niekto spravit normalnu opoziciu, aby sme sa dostali k nejakemu normalnemu vysledku? Cele mi to pripada proti logike, kazda analyza. A este raz, sorry. Viem, ze cele to pisem ako sedliak, ale ja v tom logiku nevidim. Ziadnu.

(btw, ak by ste vedeli pridat pri tomto menovom pare nejake obrazky co sa tyka vstupu a vystupu z pozicie, nebol by som proti. aspon by som videl, ako to robite vy.)

Diky moc este raz...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fxr:

pokud trh rotuje tj. střídají se červené/zelené úsečky je možnost vstoupit limitem - je šance, že se trh vrátí pro příkaz a já tak získám vstup s nízkým riskem a větším potenciálem. Pokud trh vytváří plynulé swingy (několik červených za sebou, pak několik zelených za sebou) je lepší použít stop příkaz (market), protože jinak obchod často úplně zbytečně uteče. Dogmaticky používat např. limit je vhodné spíše pro nějaké mechanické nebo automatické strategie. V každém případě probíhá vždy následující postup (alespoň u mě): 1) stanovení SL (risku) -> 2) stanovení potenciálu (nejbližší S/R jako překážka pohybu v mém směru) -> 3) lovení co možná nejlepšího vstupu, ale pouze do maximální přijatelné (Last Wholesale Price) ceny, za kterou už nevstupuji a obchod vynechávám

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobý den,
obchoduju EUR/USD, resp. zacal jsem tuhle měnu teprve backtestovat, není to můj první pokus. Do jisté míry využívám k tomu systém FinWin na 15 minutovém grafu, s tím, že trend si určuji na 1denním grafu, kde k určení trendu využívám indikátory EMA50 a MACD. Pokud se trh nachází v trendu moje strategie je velice funkční a profitabilní, avšak jakmile dojde ke korekci nebo pohybu trhu do strany a já na to nejsem dostatečně brzo upozorněn pomocí divergence či podobně nastává problém. Připravuji se na obchodování live s účtem 5000USD a jsem samozřejmě připraven na jisté ztráty, ale když při backtestingu se trh začne hýbat do strany a mě nic z mych situací neupozorní a já taka přijdu o 1400USD, no neím jak bych to live nesl psychologicky. Asi dost špatně je to totiž velká část účtu. A tak vás žádám o radu, jestli nemáte někdo zkušenosti s nějakým indikátorem popř. formacemi či způsob jak rozpoznat congestion apod. korekce.


btw. neexistuje nějaký systém jak určovat PT? Slyyšel jsem něco, že se tím zabýval Larry Williams, ale nejsem si jistý.
předem díky za odpovědi


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Prosím foltas, proč tak vysoký risk na jeden obchod. Tři ztráty za sebou mají asi i ti nejlepší obchodníci, no a u Vás by to bylo konec účtu. A na otázku jak předvídat chop, dříve než je pozdě, nebo až na to upozorní nějaký indikátor, což už bývá taky zpožděné, tak mám odpověď jednu... chce to opravdu nakoukat. Fakt že jo. Píšu tedy podle svých zkušeností, nikdy jsem nevěřil, že se to nakoukat dá, ale fakt se to dá. Nikdy to asi nebude stopro, ale už když člověk odhadne polovinu chopů, tak je to myslím úspěch. Ale jestli na to má někdo nějaký indikátor, tak se nechám rád poučit. Já se ještě dost často orientuji podle obálek. V mt4 pod názvem envelopes ve složce indikátory. No a co tady popisujete, že když je trh v trendu, máte dobré výsledky, tak to mají asi všichni, nejhorší je eliminovat ten boční pohyb, tam se ztrácí těžce vydřené dolárky nejrychleji. Takže dobrá otázka, jak ho rozpoznat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...