Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze

 1. Uzavřené diskuze pro absolventy kurzů Finančníka

  1. TechLab

   Pracovní skupina poskytovaná tradery pro tradery. Naleznete v ní odpovědi na své technické otázky týkající se programů Amibroker, Python, InteractiveBrokers TWS a TradeStation Global.

   2,3k
   2,3k příspěvků
   • petr
  2. 3,2k
   3,2k příspěvků
  3. TSG podpora - Interactive Brokers a TradeStation

   Uzavřená skupina podpory klientů brokera TradeStation Global, kteří si otevřeli účet s podporou serveru Finančník.cz.

   144
   144 příspěvků
  4. 4,2k
   4,2k příspěvků
  5. Základy práce s programem Amibroker

   Uzavřená diskuze pro účastníky online kurzu Základy práce s programem Amibroker.

   131
   131 příspěvků
  6. FIMS A–Z: Profesionální daytrading orderflow

   Diskuze o intradenním obchodování v rámci informací prezentovaných v kurzu FIMS A–Z: Profesionální daytrading orderflow.

   29,2k
   29,2k příspěvků
 2. Archiv původních anonymních diskuzích

  1. 201,1k
   201,1k příspěvků
 • Statistiky uživatelů

  30 830
  Celkem uživatelů
  467
  Nejvíce online
  dorth13
  Nejnovější uživatel
  dorth13
  Registrace
 • Všechny poslední příspěvky

  • U kódu z workshopu nelze jen mechanicky změnit výstup na open. Je potřeba projít a upravit logiku CBT. Kód je stavěn na close na konci dne.
  • Ahoj, já musím potvrdit vše napsané a dodat, že u mě vše probíhá ještě více zmatečně. Teprve 25.1. mi přišel od TSG email o potvrzení transferu k IBIE. Jenže na druhý den, mi na můj účet přišla notifikace přímo od IB, že pokud neprodleně nepotvrdím převod k IBCE, tak mi pozastaví všechny nové obchodní příkazy atd... Když ale chci potvrdit i tento transfer (což je asi nesmysl), tak mě to z účtu automaticky odloguje a zpráva od IB zůstane nepřečtena. A ano, snížili komise, jenže zpoplatnili platformu TradeStation. Tzn. že mi přestalo dávat smysl zůstávat dále u TSG (platformu TS zatím nepoužívám) a požádám o transfer zpět k IB. Dřív platilo, že IB má ještě o něco nižší komise jako TSG, netušíte jak je to nyní u nových účtů u IBCE a IBIE? Pane Petře P., vy máte účty u obou, netušíte?  Děkuju, Dalibor
  • Nahrával jsem nyní nové finance na IB. Dříve jsem posílal na účet v ČR v CZK. Nyní po migraci na IB CE, již chtějí posílat na účet v Německu. Poslal jsem tedy peníze v EUR jako Europlatbu, která je u mé banky zdarma. Z banky odešlo 15 400 EUR (cca 414 000 CZK) a na účet u IB mi bylo hned druhý den připsáno jen cca 392 000 CZK. Nenapadlo mne, že to budou převádět zpět na CZK a nenechají to v EUR. Pravděpodobně zvolili nějaký pro mne opravdu nevýhodný kurz   Při volbě Deposit Method jsem zvolil starou uloženou metodu, kde bylo nastaveno CZK, proto to asi převáděli. Až nyní jsem si všiml, že jsem mohl udělat New Deposit Method a zadat EUR. Pak by možná přišlo 15 400 EUR a nechali by je v této měně. Tak snad ušetříte díky této zkušenosti nějaké koruny. A pokud máte někdo nějakou osvědčenou cestu, jak nyní posílat finance do IB CE, budu za ni moc rád 😉 Díky
  • Dobrý den, Mám dotaz a nejsem si jist, zda jej dávám do příslušného vlákna, anebo jestli tu byl již dotaz zodpovězen - v tom případě by jsem byl rád, jestli mě můžete prosím nasměrovat. Za to se předem omlouvám. Simuluji obchody MPL, podle kódu, tak jako je ve Workshopu. Pozměnil jsem akorát počet otevíraných pozic na 16, kapitál a uzavírání pozic ne na Close, nýbrž na Open.  Dne 21.1.2021 - otevřeno 5 pozic. (viz. obrázek) Dne 22.1.2021 - výstup Open TŘI pozice, DVĚ otevřené --> potenciálně zadávám před otevřením burzy 14signálů podle MM. Druhý den se mi Ticker COWN v amibrokeru nezobchodoval. (viz. LOG screen)Chci se zeptat, jestli víte, čím to může být? Podle mě, je problém někde ve výstupu  "druhý den na Open". Jako, kdyby Amibroker s těmi pozicemi, která má uzavírat nepočítal, čímž si zadá jen 11 signálů. V aktivní podpoře swingového wokrshopu jste ukazovali obchodování stejně stejně --> Na open uzavírám nějaké pozice, čímž se automaticky navýší potencionálně vstupní signály. Je pravda, že toto se může stát asi jen ojediněle.  Můžete poradit, jak dál postupovat? Za mě - buď ručně v TWS ihned uzavřít pozici, nebo ji nechat dojít a nezapsat do obch.deníku, nebo někam "bokem". Co když budu obchodovat pomocí autotraderu a Equity tahat z Amibrokeru  - autotrader by mi ticker zobchodoval, je to tak? (zatím plně nerozumím tomu, jak funguje autotrader, omluvte mě, jestli tento dotaz není věcný)  Mohou se mi tyto výsledky lišit? S výstupem na Close se toto asi řešit nemusí. Nicméně mě zajímá Váš objektivní názor.
  • Zdravím, za mě u TS Global tyto aktuální novinky: 21.1.2021 dokončená migrace účtu, potvrzená emailem. Od pondělí, tzn. 25.1.2021 nefunkční PAPER účet - částečně zrušený, bez jakékoliv informace. Po přihlášení na portál do Paper účtu nejsou data,  prý nejsou přiřazena. Platforma nejde spustit - hlásí, že k tomuto jménu není uživatelský paper účet. Po přihlášení na portál LIVE k němu není vytvořen vůbec žádný PAPER. Založil jsem tedy nový, na ten se ale čeká. Nově zavedený poplatek za platformu TradeStation 15$ měsíčně, možno odhlásit. Jestli napořád, nebo se půjde znovu přihlásit, zatím netuším. Poplatek je od února 2021, leden je zdarma. Za mě tedy Brexit u IB nedopadl úplně dobře - evidentně to neměli připravěné a migrace probíhá tak "trochu" horkou jehlou. Jako mínus vidím zpoplatnění platformy TS, na kterou nalákali zákazníky 😕 Na druhou stranu zlevnili komise 🙂 Uvidíme, co nás ještě čeká 🙂   Ať se daří! M.
  • Zdravím, přiložte prosím screen z výsledku backtestu. B.
  • Dobrý den, rozhodně nejlepší je spouštět jednotlivé strategie ve chvíli kdy nemají otevřené pozice, strategie můžete uvádět do provozu postupně. Na paper účtu bych zvolil nejjednodušší cestu a předchozí pozice před prvním spuštěním autotraderu uzavřel. Pokud budete trvat na pokračování stejných pozic, můžete si vytvořit manuálně csv soubor obsahující uzavřené symboly a uvést pevný počet akcií, tím se pozice automaticky otevřou znova a záznamy se vloží do databáze autotraderu. Na live účtu vždy pro uvedení do provozu používejte Offline režim. Výše uvedený postup s opětovným otevřením pozic by obnášel vyšší komise, a proto bych volil jeden z těchto přístupů: postupně otevírat nové pozice autotraderem - jakmile některou z manuálně zadaných pozic ukončíte, novou zadáte autotraderem, zároveň si budete upravovat  hodnotu MaxOpenTrades tak, aby nedošlo k otevření více pozic než je povoleno. Případně můžete odesílat do IB všechny signály a přebytečné v TWS promazat. doplnit záznamy otevřených obchodech do databáze - jedná se o pokročilejší postup, kdy musíte předem zjistit zejména hodnotu ContractID, kterou je potřeba zadat aby docházelo ke správnému načtení pozic B.    
  • Hezký večer, pokračování původního tutoriálu, který bude zahrnovat i otevřené pozice je výborný nápad. Ještě mě napadlo, kdyby vedle každé křivky (vpravo) bylo zobrazeno přesné číslo procentuálního zhodnocení. JK
  • Dobrý den, mám takový triviální dotaz: jeden ze systémů ze swing workshopu aktivuje sellprice na open dalšího dne po splnění výstupní podmínky. Přestože používám originalní skript systému (yahoo data), tak při reportu z backtestu a revize exit cen jsou tyto exit ceny na CLOSE dalšího dne (ač by měly být na OPEN). Settradedelays vše na 1, sellprice=open, zkrátka originál skript bez úprav... Věděli byste někdo, v čem je problém ?
  • Dobrý den, měl bych dotaz ohledně startu používání autotraderu, tak aby navázal na již ručně rozjeté systémy. Je toto nějak možné, nebo jaký je doporučený postup? Jakub
  • Mám dotaz do fóra, prosím zda někdo vyzkoušel  v TWS trailstop výstup dle Bogdanova kódu a pokud ano s jakým výsledkem. Díky I.
  • Záznam třetího bloku: Kopie prezentace: Základy automatizace Python-IBAPI_blok3 (1).pptx Kopie Jupyter notebooku: Pandas - ukazky.zip
  • Dobrý den, jen doplním v návaznosti na dotaz, jak přidat do AFL kódu řádek pro vytvoření sloupce s hodnotou pevného kapitálu. AddColumn(5000,"Capital",1.0); Uvedeným řádkem vytvoříme sloupec Capital a zadáme hodnotu 5000$. B.
  • Dobrý den, perfektvní. Neuvádíte jaký máte jednotlivým strategiím přidělený kapitál, pokud ale vychází ze vzorového portfolia swingového workshopu a kapitál Mopull Limit a Fast Short je sdílený, pak by váhy měly být nastavené dobře. B.
  • Tip: zadejte si do vyhledávače margin - tato diskuse a tam všechno je, jako v Bibli. 🙂  
  • Dobrý den, ve strategies.py mám nastaveno Margin:False, ale v reportech od IB mám obchody s marginem. Na účtě mám nastaven margin, ale dá se nastavit, aby se neobchodovalo s marginem, jestliže je dostatek prostředků na účtě? Jestliže změním na účtě Margin na Cash, tak asi nepůjdou obchodovat short pozice. Díky za radu
  • Dobrý den, super, mám radost z toho, že tutoriál pomohl. Kapitál zadáváme bez marginu, i váhy by měly být v tomto případě nastavené správně. Graf by měl odpovídat zhodnocení obchodovaného kapitálu a hodnota "return" by tak měla odrážet náš skutečný výsledek. To si můžete ověřit porovnáním s aktuálním stavem účtu. B.  
  • Děkuji Bohdanovi za pomoc s otevřenými pozicemi a také přikládám svůj graf. A mám stejné dotazy jako Kena. Hezký večer
  • Přiložený skript spustíte v základním běhu příkazem: python autotrader.py. Veškeré nastavení se provádí v souborech config\settings.py a config\strategies.py. Ve výchozím stavu je nastaven mód spuštění offline a je vypnuté odesílání emailů. autotrader_v1_5.zip
  • Zde pokládejte své dotazy ohledně práce s Autotraderem.
×
×
 • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.