Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze

 1. Uzavřené diskuze pro absolventy kurzů Finančníka

  1. TechLab

   Pracovní skupina poskytovaná tradery pro tradery. Naleznete v ní odpovědi na své technické otázky týkající se programů Amibroker, Python, InteractiveBrokers TWS a TradeStation Global.

   6,6k
   6,6k příspěvků
  2. Trading Room

   Diskuzní skupina v rámci Trading Roomu.

   11
   11 příspěvků
   • petr
  3. 395
   395 příspěvků
   • petr
  4. 3,4k
   3,4k příspěvků
  5. TSG podpora - Interactive Brokers a TradeStation

   Uzavřená skupina podpory klientů brokera TradeStation Global, kteří si otevřeli účet s podporou serveru Finančník.cz.

   187
   187 příspěvků
  6. 4,2k
   4,2k příspěvků
  7. Základy práce s programem Amibroker

   Uzavřená diskuze pro účastníky online kurzu Základy práce s programem Amibroker.

   185
   185 příspěvků
   • petr
  8. FIMS A–Z: Profesionální daytrading orderflow

   Diskuze o intradenním obchodování v rámci informací prezentovaných v kurzu FIMS A–Z: Profesionální daytrading orderflow.

   29,3k
   29,3k příspěvků
 2. Archiv původních anonymních diskuzích

  1. 201,1k
   201,1k příspěvků
 • Statistiky uživatelů

  31 117
  Celkem uživatelů
  467
  Nejvíce online
  PalH
  Nejnovější uživatel
  PalH
  Registrace
 • Všechny poslední příspěvky

  • Díky Bogdane, ale na VPS serveru mám celou dobu nastavení US a fungovalo to dobře. Nicméně vývoj je takový, že po jednom dni už Autotrader proběhne skript bez problému (generuje nové signály). Jen nefunguje kontrola výstupních podmínek. Dostávám hlášku "chyba behem testovani vystupni podminky". A to na všechny strategie a tickery. Z toho mě vychází, že problém musí být někde v kódu exitstrategies.py. Že ano? p.
  • Tak by to mělo být IBCE, takže také to Maďarsko. Tak to je fajn. Moc Vám děkuji za pomoc. Věřím, že občas to jsou pro Vás asi triviální dotazy, ale díky za Vás a Váš čas!
  • Na výpisu z IB je vidět o jakou pobočku jde.
  • A dá se někde na webu zjistit, přes co obchoduji? Jelikož na výpisu to není vidět. Respektive jsem posílal peníze na české zastoupení, do české banky. 
  • Já obchoduji skrz IB Maďarsko a to držení CAD nepodporuje. Tedy mám na účtu USD a IB mi měny automaticky konvertuje. Funguje to tak, že po dobu otevření obchodu vidím zůstatek v CAD, po skončení obchodu se vše převede do USD.
  • Dobrý den, ještě bych měl jeden dotaz k obchodování na kanadských akciích. Musím mít u IB kapitál v CAD? Nebo stačí mít USD, a dojde ke konverzi když otevřu obchod? Pak je asi pravděpodobné, že po uzavření obchodu (v případě zisku) se mi vrátí ale CAD. Je to tak? Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Předem Vám děkuji.   Petr.
  • Ano, je to generováno u strategií, kde se zadávají příkazy limitem. Je potřeba strategii "odebírat". Tím se strategie přenese na hlavní stránku dashboardu (kde se velikost pozice přepočítává podle zadané kapitálu a nastavení vah). Následně je basket k dispozici pod tabulku signálů:
  • nazdar Petr, len otazocka: budu pri strategiach generovane basket fily, ako v starom dashy? Dik. BR. P.
  • Vlákno určené k oznámení nově publikovaných informací a změn. Je uzamčené, protože není kvůli přehlednosti určené k diskuzi. Dotazy případně pokládejte do dalších vláken.
  • Vlákno určené ke všem dotazům týkajících se systematického obchodování.
  • Děkuji za vysvětlení a za navedení. Už jsem to našel.   Petr.
  • Komise se platí kolem 0.0083 / akcii. Tedy jsou vyšší než v US. Celkově pak hlavně proto, že v kanadě je spousta akcií levných a je tak třeba jich nakoupit více.  Limit budete mít nastavený v rámci svého API - lze to v TWS změnit. Je to stejné jako u US akcií.
  • Zdravím, měl bych dva dotazy k těm kanadským akciím. Zkoušel jsem si jen cvičně nasimulovat obchod, ale je tam limit 500 kusů akcií. BT mi samozřejmě dává daleko více v signálech, dá se to nějak někde upravit? Koukal jsem, že Petr má v tom screen shotu klidně přes 1000 kusů akcií. A potom tam jsou docela vysoké poplatky, nebo mám něco špatně. Protože mi to ukazovalo přes 6 C$ pro zadání limitu. Samozřejmě mám zatím pouze USD na účtě, nemůže to být tím? Že bych chtěl otvírat za USD a nemám tam CAD? Nebo je to prostě normální a poplatky tam jsou opravdu takhle vysoké?   Petr.
  • Dobrý den, chci se jenom ujistit, abych neudělal chybu. Když bych chtěl tradovat kanadské akcie, tak to chce aktualizaci pro daně. A je tam kolonka : Je to takhle dobře?  Předem děkuji.
  • Z jiného soudku - kdyby již měl někdo zkušenost ze živého obchodování kanadských akcií u IB a byl ochotný se podělit, co to obnáší po administrativní stránce, tak by to bylo taktéž super. Je jasné, že je zapotřebí podepsat "Trading Permission" pro kanadskou burzu (Client Portal -> User menu (hlavička s rameny v pravém horním rohu) -> Account Settings -> Trading permission v trading sekci -> Stocks -> Canada -> klik na Continue). Následně pořešit data (Client Portal -> User menu (hlavička s rameny v pravém horním rohu) -> Settings -> Trading platform v User settings sekci -> Market Data Subscription). Ale co záležitosti okolo daní? Pro US akcie děla withholding automaticky IB, proto bychom měli mít podepsán formulář W-8BEN, ale jak je to s kanadskými akciemi? Dle chatu s IB automaticky withholding pro kanadské akcie nedělají a tak jsou tyhle daňové záležitosti čistě na nás. Nemá tedy, prosím, někdo reálnou zkušenost, či již nezjišťoval, jak toto pořešit, co a kde je případně potřeba vyplnit apod.? Moc díky, cican
  • Moc děkuji za rychlou odpověď. Kdyby v budoucnu bylo možné podle loginu rozlišovat, co se komu zobrazí, ať nemusíme my používat a vy udržovat dva dashboardy, tak by to bylo určitě super. I s ohledem na tu záložku "portfolio", aby se nám alokace přidělovaly mezi všechny obchodované strategie.. A kdyby dashboard uměl zobrazovat i korelace mezi strategiemi, tak by to bylo úplně úžasné.. 🙂 Moc děkuji, cican
  • Ano, další strategie určitě budu přidávat a MRS2 bude mezi nimi.
  • U MicroBreakoutu jsou jednoznačně limity v množství kontraktů, které je možné do trhu na vstupu umístit. V "původním" dashboardu sdílím vstupy, které sám obchoduji na svém účtu a je u nich patrné, že sdílení signálů s více obchodníků může mít u této strategie vstupující do méně likvidních akcií dopad na plnění. Plán je proto takový, že vstupy do MicroBreakoutu budu do budoucna sdílet jen v rámci "původního" dashboardu s těmi, kdo jsou předplatitelé nyní. Noví předplatitelé budou mít přístup jen do nového dashboardu  a tedy nebudou mít MicroBreakout dostupný.  Stejné to bude s Finwinem. Ten bude v rámci TradingRoom přístupný jen současným předplatitelům a v novém dashboardu nebude. Petr
  • Dobrý deň,  Napadla mi presne tá istá otázka a ešte by som ju doplnil - v článku https://www.financnik.cz/clanky/praxe/co-mi-nyni-funguje-v-obchodovani-r1949/ spomínate aj inú shortovú stratégiu, ktorá by mala byť súčasťou dashboardu, ale zatiaľ ju nevidím. Plánujete ju prosím ešte pridať?  Ďakujem Juraj
  • Dobrý den, Petře, dashboard vypadá luxusně, děkuji za něj. Měl bych jen dotaz, Microbreakout tam, prosím, přidávat nebudete? Děkuji a mějte se.
×
×
 • Vytvořit...