Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze

 1. Uzavřené diskuze pro absolventy kurzů Finančníka

  1. TechLab

   Pracovní skupina poskytovaná tradery pro tradery. Naleznete v ní odpovědi na své technické otázky týkající se programů Amibroker, Python, InteractiveBrokers TWS a TradeStation Global.

   5,1k
   5,1k příspěvků
  2. 3,3k
   3,3k příspěvků
   • petr
  3. TSG podpora - Interactive Brokers a TradeStation

   Uzavřená skupina podpory klientů brokera TradeStation Global, kteří si otevřeli účet s podporou serveru Finančník.cz.

   187
   187 příspěvků
  4. 4,2k
   4,2k příspěvků
  5. Základy práce s programem Amibroker

   Uzavřená diskuze pro účastníky online kurzu Základy práce s programem Amibroker.

   182
   182 příspěvků
   • petr
  6. FIMS A–Z: Profesionální daytrading orderflow

   Diskuze o intradenním obchodování v rámci informací prezentovaných v kurzu FIMS A–Z: Profesionální daytrading orderflow.

   29,3k
   29,3k příspěvků
   • Jack
 2. Archiv původních anonymních diskuzích

  1. 201,1k
   201,1k příspěvků
 • Statistiky uživatelů

  30 968
  Celkem uživatelů
  467
  Nejvíce online
  candat03
  Nejnovější uživatel
  candat03
  Registrace
 • Všechny poslední příspěvky

  • Dobrý den,  pro testování intradenních strategií jsou potřeba intradenní data.  Jaká by jste doporučili? Díky Petr
  • Dobrý deň, rád by som do kontextového filtra ML zadal podmienku, aby VIX index<20. Zatiaľ som len jednoducho kopíroval kontextový filter z kódu: index_string2 ="^VIX"; indexOK2 = Foreign(index_string2, "C")<20; ale asi to až také jednoduché nebude. Ako na to?
  • Zdravím, mám takový poblém, při běhu AT (AT běží jako automat) došlo k chybě v průběhu provedlo to část strategií a pak se to kouslo.  v příkazovém řádku to uvedlo problém s clientID. zkusil jsem restartovat API a v dalším běhu AT probehl bez problémů.  Pak jsem to jeětě párkrát zkoušel a chyba se opakovala. je zajímavé že to bylo vždy ve stejném místě ale pokaždé u jiné strategie. 2x to šlo (proběhl celý AT bez problémů), pak to padlo po první strategii, pak to šlo 1x a pak padlo po čtvrté strategii apod. pochopil jsem, že  problém je že se v určitem okamžiku AT neodhlásí korektně. nicméně ve stejné části kodů napadly mě dve možnosti jak si pomoct na určité místo (nevím na které) 1. prodloužit čas na korektní odhlášení  (snad toto: self.ib.sleep(0.5)) 2. provést 2x příkaz k odhlášení  (self.ib.disconnect()) Díky moc Ruda  
  • Pátek 21.1. Do deníku zapíšeme včerejší obchody.   Kontrola výstupů Nebyla splněná výstupní podmínka u žádné z pozic.   Mopull limit - MPL Bez signálu.   Monday buyer - MOB Nové pozice otvíráme pouze v pondělí.   Fast short - FAS Bez signálu.
  • Zdravím, funkci note mám podle mě definovanou viz screeny. Navíc mi to píše další chybu:  Error order() missing 1 required positional argument: 'accountNr' on line 556 in Rebalance method. Přikládám screen s řádkem 556 v uvedené metodě. Asi toho automatického rebalancování SMO nechám, jelikož je to nějak nad mé síly 😞 T.
  • Dobrý večer vespolek, existuje v Amibrokeru nějaká funkce, která by říkala, že jsou close hodnoty za nějaké období zvlněné? Např. počet změn stoupání/klesání v nějakém časovém intervalu. Říkal jsem si, že by to mohlo strategii Simple mean reversion pomoci, protože když vyberu nějaký ticker, který dlouhodobě a stabilně klesá (bez vlnek), tak je patrně menší pravděpodobnost, že provede nějakou korekci, než když daný ticker nějak kmitá. S pozdravem Martin  
  • Zdravím, ano, může to být jakýkoliv text, který by definoval uvedený výstup. Funkce update_history() očekává v rámci volání dva parametry result a note, zřejmě jste v upraveném kódu předal pouze jeden z nich. Zkontrolujte si ve vytvářeném kódu, zda tam máte definované obě proměnné result i note. B.   
  • Úpravu v uvedeném případě provedete změnou názvu listu a sloupce s hodnotou Cum profit. B.
  • Dobrý den, grafy v deníku jsou pouze jako šablony. Osobně je nepoužívám a původně jsem je chtěl z deníku odstranit. Pokud si nastavíte rozsahy dat, mohou poskytnout základní informace. B.
  • Dobrý den, samotná plocha downloaderu nevadí, naopak se jedná o jedno z doporučených umístění. Ale nezkoušel jsem stažená data ukládat na Onedrive, obecně by mohl být problémem s omezeným přístupem k adresáři. Druhým důvodem by mohla být diakritika v názvu adresáře "Počítač". B.
  • Vytváření intradenní breakout strategie na denních futures datech V tutoriálu si ukážeme, jak lze snadno využít použít Amibroker pro vytváření strategie použitelné na futures. Začneme načtení dat, které jsou součástí tutoriálů a postupně si naskriptujeme obchodovatelný systém. Data ke stažení: emini_EOD_data.zip Amibroker kód: SetOption("InitialEquity", 100000); SetOption("MaxOpenPositions", 1); SetOption("AccountMargin", 100); SetOption("usecustombacktestproc", False); SetOption("AllowSameBarExit",True); SetBacktestMode(backtestRegular); SetTradeDelays(0,0,0,0); SetPositionSize(1,spsShares); RangeX=MA(H-L,5); BreakoutSetup = O>Ref(C,-1)+0.2*Ref(RangeX,-1); BreakoutPrice = O + 0.2*Ref(RangeX,-1); Buy = BreakoutSetup AND H>BreakoutPrice; BuyPrice = BreakoutPrice; Sell = True; SellPrice = Close;  
  • Tak som zmenil uloženie tls a csv adresárov. Z pracovnej plochy som ich uložil priamo na C : disk a už to bez problémov stiahlo aj naimportovalo. Otázka je: Mohlo problém s downloaderom spôsobiť to, že adresáre boli uložené na ploche, ktorá je spojená s úložiskom OneDrive prepojeným s Microsoft kontom?
  • OK děkuji. Ještě jsem našel další nesrovnalost. V obchodním deníku, který jste nám poskytl se mi v grafu FAS načítají data ze záložky MOB. Graf je úplně stejný. 
  • Dobrý deň, v novom notebooku som naištaloval AB, AmiQuote a downloader pre Yahoo data. Zatiaľčo na stolovom PC downloader v režime AQT (resp. TLS) funguje bez problémov, v novom notebooku sa mi ho zatiaľ nedarí rozchodiť. Robím všetko podľa video návodu, ale program nie a nie spustiť. Stále vypisuje hlášku Program bol z dôvodu chyby ukončený. Čo mi uniká?
  • Čtvrtek 20.1. Do deníku zapíšeme včerejší obchody. Aby proběhl správně výpočet PNL, je třeba v našem deníku u pozic otevřených do shortu uvádět ve sloupci "Počet" záporné číslo.     Kontrola výstupů U strategie FAS byla splněná podmínka u pozice T. U strategie MPL u GM cena uzavřela pod hodnotou PASL a vystoupíme z pozice.   Mopull limit - MPL Bez signálu.   Monday buyer - MOB Nové pozice otvíráme pouze v pondělí.   Fast short - FAS Bez signálu.
  • Ano přesně tak. Výsledek může být z tohoto pohledu určitě lepší. Bohužel toto se moc jednoduše zbacktestovat nedá.
  • To myslíte tak, že tam mám třeba uvést details = "Bez výstupu" nebo jakou hodnotu máte namysli?  A co se týče funkce update_history tak se rovnou omlouvám, ale tomu vůbec nerozumím 🙂 Funkce je definována v kódu viz příloha, ale proč se nepředal parametr vůbec netuším ... (mám to zkusit pomocí print()?) T.  
  • Mal som zle nastavený dátum, ten signál bol 14.1., nie 18.1....tam sme už vstupovali do trhu, pomýlil ma ten deň voľna...takže všetko je ok. Ďakujem za snahu poradiť V.
  • Zdravím, TWS umožňuje zobrazit pouze obchody za posledních 7 dnů, starší obchody najdete na webu v administraci účtu, kde si v záložce Reporty vygenerujete Trade report za vybrané období. B.  
  • Prepol som to na short a ide mi to. Pred tým som tam mal long a tiež mi backtest nič neukazoval. Teraz už áno. explore backtest backtest s artificial barom a s detailed logom Pomohlo to?
×
×
 • Vytvořit...