Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4


Volf

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

děkuji Jirko,

to už jsem "vypátral"
a lze jednoduše selským rozumem objasnit tu "kvalitu modelace"¨?
viz str29 ty dva obrázky ?
pokud dělám backtesting, má se koukat pouze na profit ? a nic jiného
dalo by se soudit, že to děláme pro peníze, tak asi ano, já jsem ale "grafový typ" a tak bych rád poodhalil princip toho grafu

děkuji Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bachmann:
kvalita modelace, znamená jak moc přesně se z dat pro vyšší timeframe namodelují data nižších TF. V reále se jede na ticková data, pokud máš jen hodinová, musí se nižší namodelovat. A jinak věřím, že ti to počítá rychle, když máš 400 dat. Já mám v minutovém TF cca 600.000 od půlky června 2004 (Alpari)
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To bachmann:
Omlouvam se, musel jsem bezet na cvika a tak jsem to nestihl napsat cele.
Samozrejme, ze cim vetsi kvalita modelovani, tim lepe a tim je i presnejsi vysledek profitu.
Kdybys testoval system napr. na hodinovem grafu a zadal tam "every tick", tak nejzelenejsi oblast grafu bude ta, kde mas data s nejnizsim "TimeFrame". To jest napr minutovy data.
Jak dosahnout nejvyzsi kvality? Nejprve je nutne stahnout nejaka minutova historicka data. Nasledne je nutne otevrit MT a nechat si otevreny pouze minutovy graf daneho mnenoveho paru. Pak se MT musi zavrit a v "tento pocitac" SMAZAT vsechny data, ktere jsou v adresari history/"nazev brookera + typ uctu"/ a tykaji se daneho mnenoveho paru. Pak se musi opet zapnout MT4 a mysi se nalistujou data zpet do minulosti. Maximum je tusim cca 16500 baru. pak das Tools - HistoryCenter a naimportujes ty stazeny data do MT. Potom se akorat pouzije "PeriodConverter" a vytvori se y minutovhych dat vsechny ostatni TimeFramey. Po celou dobu musi byt minutovy graf otevreny, protoze kdyz se zavre, a zase otevre, tak nejdriv nabehne hodinovy graf a teprve pak se preklikava na minutovy graf. Ma to za dusledek to, ze to co jsme pred tim smazali si MT opet natahne ze serveru. MUSI SE DAT VELKY POZOR ABY SE NEPOMICHALI DATA OD DVOU RUZNYCH BROOKERU (napr hodinovvej graf od jednoho brookera a minutovej od druheho). Muze to obcas zpusobit, ze na testeru ma systm vytecny vysledky a v realu je to nejlepsi system sveta na vymaz uctu, takze pozor na to!!!

Je to napsano mozna krapet zmatecne, ale pospicham na dalsi cvika :), takze pripadne nejasnosti rad objasnim pozdeji...

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no super odpovědi
Čtu skoro všechno, ale toto vidím (čtu) poprvé.
Je ale také možné, že už toho mám v hlavě tolik, že mi něco vypadává :-(
Taky si jen odbíhám k compu, takže to vyzkouším v klidu večer.
Zkuste mi kamarádi mazáci poradit, kde mi poběží nejlépe Hans 123, je to zatím jediný EA v MT, který mi "něco dělá"
mám ho na gbp/usd 30min.
Moc děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To bachmann:
HAns123 funguje na EUR/USD a na GBP/USD. Ostatni menove pary jsem zatim nezkousel a asi ani nebudu.
Co se signalu tyce, tak by to melo delat stejny pocet obchodu na vsech TF, ale z nejakeho nepochopitelneho duvodu to nesouhlasi.
Jinak pozor na ladeni systemu na kratkych datech. Neni problem naladit temer jakejkoliv system, aby mel senzacni vysledky za poslednich par tydnu ci dnu. Proble je nastavit system tak, aby mel priblzne stejne vysledky behem dvou a vice let. Spise nez na delce dat zalezi na poctu obchodu. Aby bylo mozne prohlasit satistiku za korektni, musi system za nejke obdobi udelat alespon 300-500 obchodu. Samozrejme cim vice obchodu, tim je statistika (vysledky na backtestu) verohodnejsi...

To Volf:
Pozor na data od Alpari, daval jsem je do excelu a udelal jsem z nich graf a porovnaval jsem je s datama od Interbanku a docela dost se to lisi, takze pokud se na tom system vyladi, tak to v realu muze byt zcela jine. Jinymi slovy nejlepe je mit data rovnou od brookera, u ktereho clovek zamysli v budoucnu obchodovat. Ja bych mel mit v blizsi dobe k dispozici data primo od Interbanku. Nabizeji je za 200 USD nebo zdarma, pokud ma clovek u nich otevrenej ucet. Tak sem si je nechal poslat a cekam az to dorazi... Kdyz to pujde, dam je nekam na web dispozici...

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf:
casovy posuv tam samozrejme je, ale to se da vykompenzovat tak...
Po tom, co jsem tak udelal, se misty data nekryly ani zdaleka. Je to sice treba jen o 15pips, jenze to uz muze bejt prorazenej entry nebo pulka SL v pytli... Ja osobne pouzivam data teto stranky: www.forexite.com/free_forex_quotes/forex_history_arhiv.html.
Bohuzel maj spatnej format a tak se ot musi predelat... ale de to... Tyto data se lisily take, ale mene nez ty od Alpari...

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Teď si zkouším první EA v MT. A hned ze začátku jsem narazil. Asi ještě nechápu proncipy MT. Už jsem zvyklý jako z VT, že do grafů se zakreslí indikátory a pak vidím, kde by AOS nakupoval a prodával. A tak jsem nejdřív chtěl zabudovat vykreslení indikátoru (třeba jen EMA) do grafu. Udělal jsem to stylem, jak bylo popsáno v českém překladu od Vachnikd.Ale když jsem to skompiloval a chtěl inicializovat, MT mi napsalo "EXPERT EA-zkušební is an indicator and cannot be executed. Mám to brát tak, že EA je jen čistě jen pro obchodování automatické a pokud chci vidět i indikátory, tak si je tam musím manuálně vkládat?
Je to možná nesmyslná otázka, ale chci to pochopit.
Děkuji
Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nevím, jestli já jsme ten nejpovolanější na odpověd, protože s MT spíš začínám, ale indikátory musíš vložit sám budto jako samotné indikátory, nebo zabudované v šablonách (template). Pokud jsem zkoušel různé EA (AOS), tak myslím, že "pouze obchodují", či dávají signály, ale indikátory go grafů nekreslí

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak jsem po case zase zpet a mam otazku na lidi co testuji system hans123 na datech od alpari.
Nevite nekdo jakou timezone pouziva alpari, jde mi o to abych spravne nastavil range.

Nejlepsi by byly ty data od ibfx tak kdyby jsi je BiigBulle ziskal a podelil by jsi se o ne, byl bych ti vdecny a urcite i vic lidi (tu)


Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...