Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4


Volf

Doporučené příspěvky

Bachmanne,
jdeš na to moc složitě, pokud stáhneš nějaký soubor s příponou .mq4, nemusíš jeho obsah nikam kopírovat, je to hotový soubor. Ale máš pravdu, že je trochu problém identifikovat indikátor a EA. Pokud rovnou při stahování nepoznáš o co jde, pak nejprimitivnější způsob jak je rozeznat je, že indikátory musí definovat buffery pro jednotlivé čáry, EA ne. Takže pokud najdeš definici bufferu, většinou jde o indikátor, pokud tam není, většinou je to EA. Start je u obou, podle toho to nepoznáš.
Proč ti to hlásilo chyby může mít více důvodů, myslím, že hlavní z nich je právě to tvoje kopírování do jiných souborů. Pokud máš EA. stačí ho nahrát do adresáře MT/experts, pokud indikátor, pak do MT/experts/indicators. Pak restartuj MT a soubory se zkompilují. Proč jsou některá okna testeru prázdná - expert pracoval chybně, nespočítal nic.
Graf v reportu ukazuje kvalitu modelování svíček, popis je nad grafem. Pokud používáš např. hodinový graf, vymodelují se svíčky grafů všech nižších úrovní pro větší přesnost. MT pracuje na rozdíl od VT s každým tickem, ne s každou svící. Čím větší kvalita modelování, tím pravděpodobně lepší přesnost výpočtu (pokud pracuješ na 1M grafu, bude modeling quality malá, protože už nejsou nižší timeframes pro zpřesnění).
Jestli je tu MT uživatelů menšina, možná ano, ale před půl rokem tu nebyl žádný a to je znatelný pokrok. Je to dáno příkladem forexového guru Sida, který jednoznačně dává přednost VT. Ale až poznáš všechny vlastnosti tohoto skvělého softwaru (viz první příspěvek tohoto vlákna), nebudeš už chtít jiný.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Volfe, děkuji za odpověď
pokud jsem pochopil AE, tak v adresáři Experts jsou vždy u AE soubory *.mq4 a současně *.ex4.
Když jsem našel nějaký systém, ten soubor *.ex4 tam nikdy nebyl. Pokus jsem ho "vyrobil" tím mým způsobem, vygeneroval se mi při kompilaci. (šel jsem na to "od lesa" a možná zbytečně komplikovaně)
Pokud to udělám "tvým způsobem", tak se ten soubor *.ex4 vytvoří sám ?

Nějak se mi nedaří to rozchodit, jak už mi psal MiraKolaček, jsem asi netrpělivý a prostě to signaly nedává.
On mi poslal script, který dává alerty pro překřížení 2*MA - ten mi chodí.
Nemáte někdo (určitě máte :-)) jednoduchý, až primitivní AE systém který by prodával/kupoval při překřížení 2*MA ?

Je někde "sklad" opravdu chodících systémů AE

děkuji za rady

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bachman:
.ex4 je zkompilovaný, do strojového kodu přeložený soubor .mq4. Používá se pro běh programu, je rychlejší než editovatelná forma .mq4. Vytvoří se pouze tím, že soubor .mq4 nahraješ do příslušného adr. a restartuješ MT. Nebo taky můžeš .mq4 otevřít v metaeditoru a provést kompilaci ručně.
Funkční soubory .mq4 najdeš jednak na této diskuzi, jednak v tomto vlákně je několik odkazů na zdroje, stačí je jenom proklikat.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf
"Je to dáno příkladem forexového guru Sida"....myslím, že dost traderů používá(lo) VT dávno před tím, než tyto vlákna vůbec vznikly...stejně jako MT nebo TS.....někdo holky někdo vdolky (někdo obé).. :)..a tvoje soudy "který jednoznačně dává přednost VT"....jsou zajímavé, houby víš, který sw ještě používám, tak laskavě nemluv za mne... :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volfe,
přerod .ex4 z mq4 jsem nikde nečetl, a ušetří mi to tedy práci.
Skutečně jsem hodně klikal, ale chodících systémů, které bych nahrál a otestoval Strategy Testerem a mohl porovnat výhodnost jsem nenašel mnoho. Většina právě v tom Strategy selhala - vyvozuji tedy z toho, že s nim i není něco v pořádku :-(
Nebo dělám něco špatně.
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Side, kdykoliv je řeč o MT, vyletíš jako papírový čertík. Myslím, že jsem neřekl nic špatného, když jsem poznamenal, že pro většinu lidí jsi zde příkladem. I pro mne. Bohužel narozdíl od tebe je pro mne VT & CMS nepoužitelné a našel jsem si vlastní cestu. Měl bys být trochu hrdý na své žáky, když už chytají vlastní rozum. Bachmann porovnával uživatele VT a MT, vím, že ty preferuješ VT, co jsem tedy řekl špatného? Zdá se, že ti tvá minulá zkušenost s ruským brokerem a MT3 leží pěkně v žaludku. Nepřenášej ale, prosím, své předsudky na jiné fungující systémy a firmy.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pánové, vždyt je přeci jedno, kdo co používáme.
Tento server je primárně určený k tomu, abychom si navzájem pomáhali. (Alespoň doufám)
Máte-li dobré rady ( a to máte! ) - raďte.
Neplýtvejte silami na všeliké sťoucance, ať už mají jakoukoliv minulost.
Mějme se rádi :) a pomáhejme si !!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

VOLF
o jakých paper čertech to mluvíš ?..já nyní něco psal o MT něco špatného ?...ty o koze já o voze....a jaké své předsudky přenáším ?...čti mne pořádně a nepodsouvej mi nějaké své fantasmagořiny, které jsem nyní neřekl (NENAPSAL)...miluji lidi, kteří mluví za druhé....pořádně si mou reakci přečti ještě jednou....bože, bože...mám známou dobrou oční lékářku, rád ti pomohu..
SID

ještě jednou si please přečti co jsem napsal:
Volf
"Je to dáno příkladem forexového guru Sida"....myslím, že dost traderů používá(lo) VT dávno před tím, než tyto vlákna vůbec vznikly...stejně jako MT nebo TS.....někdo holky někdo vdolky (někdo obé).. smiling smiley..a tvoje soudy "který jednoznačně dává přednost VT"....jsou zajímavé, houby víš, který sw ještě používám, tak laskavě nemluv za mne... smiling smiley
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Bachmanne,
pokud ti jde o o to videt streva a zkouset si co to dela, tak dobry priklad je popsan v prelozenych manualech
MQL4_CZ_1z2.pdf a MQL4_CZ_2z2.pdf, ktere byly zverejneny v tomto vlaknu. Na konci souboru MQL4_CZ_1z2.pdf zacina kapitola Expert Advisor Sample, tam je jeden popsan vcetne postupu jak jej vytvorit a popisu kodu. Je to myslim preklad prikladu, ktery je popsan tady: www.metaquotes.net/experts/samples/ , at to menusis prepisovat.

Kaja

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jak je to s optimalizací EA příklad - vezmu Hans123 Strategy tester a nechám projet nastavení GBP/USD H1 prohlédnu výsledky a chci to optimalizovat (aby hledal "lepší nastavení") dám Expert properties - Inputs - a zaškrtnu něco , třeba první ExtVariable systém přepočítá u této proměnné v intervalu 32-37 s krokem 1 potom pustím znova START a přepočítá se to s těmito variantami a vybere to tu nejlpší a na ni mi zveřejní výsledky ? 1. Je to tak správně ? 2. můžu zaškrtnout víc proměnných a ono to bude počítat kombinaci všech zaškrtnutých proměnných, nebo smím zvolit pouze jednu? 3. Ještě jednou se ptám - na příloze červený a zelený sloupec - ty popisy pod a nad ním přeci nejsou k tomu. Co to znamená (omluva za nechápavost)

1222

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bachman:
postup je správný, můžeš zaškrtnout i více proměnných, ale geometrickou řadou ti narůstá počet kombinací. Pak záleží na tom, jak silný comp máš. Lepší je zvolit nastavení jen nahrubo, větší krok a postupně zjemňovat nastavení.
Ten sloupec v listě Result má popis nad sebou, je to kvalita modelace. Max. může být 90%.
P.S.: Breakout systém testuj nejlépe na 1M timeframe, tam jsou podle mě nejlepší výsledky.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bachmann Napsal: ------------------------------------------------------- > a ještě k té modelaci, co si mám představit pod > pojmem "kvalita modelace" ? delší červený sloupec má i větší zisk kratší sloupec má menší zisk je tedy délka červeného sloupce (poměr se zeleným) měrítkem profitovosti a tudíž bych měl nastavovat tak dlouho, až budu mít co nejdelší červený ? to je "kvalita modelace"

1223

1224

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...