Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4


Volf

Doporučené příspěvky

TO:ALL
Chci poděkovat všem, kteří nám (mě) pomáhají při studiu v MT. Díky českým překladům programování ve MT, které jste poskytli zde na fóru, jste zrychlili mé učení několikanásobně. VŠEM TEDY OBZVÁŠTĚ VELKÝ DÍK.
Nicméně, jsem v pozici, kdy jsem schopen si vytvořit indikátor....ALE,není mi zatím jasné:
Vím, běh programu indikátoru musím tvořit tak, že zjistím počet svící dozadu a nanich zpětně nakreslím indikátory a pak následuje druhá část programu, které kreslí "on-line". Napsal jsem zjednodušeně.
- ALE jak je to s EA? Podle příkladu EA v překladu, který je na tomto vlákně už tenhle ten postup není. Mám to chápat tak, že při výpočtu profitabilnosti na historických grafech toto počítač dělá automaticky?
- při výpočtu profitabilnosti pro every tick počítač má jakoby "uložené" ticky pro každou svíci? Dejme tomu, že mám v systému zabudovaný StopLoss. A počítač uzavře obchod třeba v půli svíci na historickém grafu?

Omlouvám se za zmatený způsob psaní,snažil jsem se to napsat zjednodušeně. Díky všem za pomoc.(tu)

Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

MarekSK:
v indikátorech je spousta výpočtů, které není třeba opakovat, proto se uloží do paměti a pak se jenom použijí. Zobrazují minulost. Ale EA pracuje v reálném čase, reaguje na současnost. Nepoužívá výpočty minulosti, pouze to, co se děje zrovna teď - protnutí MA, dosažení hodnoty apod.
Jak funguje backtest - program projede historii dat řekněme zrychleně tak jak by se odehrávala v reálném čase. Má k tomu zásobu historických dat a se všemi provede výpočet. Nemá ticková data, ale minimálně minutová, ale určité ticky z nich dokáže simulovat. A proč reaguje uprostřed svíce? To je přece normální věc, prostě byly splněny podmínky pro tuto reakci a program ji uskutečnil. Program se totiž spouští při každém příchozím ticku, pokaždé kontroluje podmínky pro otevření či zavření pozice.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@ BigBull

pozeral som sa na data z forexite.com. Su to minutove data a ja som hned v prvom subore z r. 2001 nasiel prilis vela medzier na cabli, niekedy chybalo az 10 minut. To sa mi nepaci, dalej som ich ani neprezeral. Nasiel som este odkaz na zdroj ratedata.gaincapital.com ale k tomu ake su to data v akom formate sa dostanem az tento tyzden. Rychlost downloadu z tohto webu je ale priserna. Uplne najsamsuper keby sa podarilo vydolovat data z IBfx.
Dute.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TO: Volf
Díky za objasnění,zatím jsem v pozici, kdy si v indikátorech dělám profit výpočty sám(něco jako jsme dělávali-děláme v AOS). :) Tam je ale problém, že změny v pozicích a počítání profitu je na základě ukončení svíce....
Chci tento týden zabruslit do EA a začít si omakávat, jak to vlastně pracuje(začít od velmi primitívních nákup-prodej). Protože chci začít používat výhodu MT(jeho automatickou optimalizaci). TAKŽE: když udělám např. jednoduchý EA(např.ReversStopSystem), který bude umět nakupovat a prodávat a spustím počítání profitu, MT pojede od svých prvních svící až k poslední, které má načtené? Asi je to fakt stupidní otázka, ale když tak přemýšlím, tak jinak to asi nebude...... Jak to bude ale s počítáním profitabilnosti u EA, kdy budu v programu používát např. tři časové periody? No nic, už se raději nebudu dál ptát a zítra do toho skočím rovnýma nohama a hledat pravdy. Každopádně jsem z MT přímo unešený!!! Plnohodnotný programovací jazyk, se kterým jsou svázána data z grafů---nekonečné možnosti!
Uctivě děkuji za pomoc všem!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tento indikator, ktery je obsazovan na serveru forex-tsd do EA mi nejde spustit. Muzete nekdo poradit?

//+------------------------------------------------------------------+
//| TrendStrengthEMA.mq4 |
//|
//+------------------------------------------------------------------+
#property copyright "][aoc 2006"
#property link "forex.xcd.ru/"

#property indicator_separate_window
#property indicator_buffers 1

#property indicator_color1 Yellow
#property indicator_level1 0
//#property indicator_maximum 0.02
//#property indicator_minimum -0.02

double TS[];


//+------------------------------------------------------------------+
//| Custom indicator initialization function |
//+------------------------------------------------------------------+
int init()
{
IndicatorBuffers(1);

IndicatorShortName("TrendStrenghtEMA");

SetIndexBuffer(0,TS);
SetIndexStyle(0, DRAW_HISTOGRAM, STYLE_SOLID, 1, Blue);
SetIndexDrawBegin(0,2);
SetIndexLabel(0,"TS");

//---- indicators
//----
return(0);
}
//+------------------------------------------------------------------+
//| Custor indicator deinitialization function |
//+------------------------------------------------------------------+
int deinit()
{
//---- TODO: add your code here

//----
return(0);
}
//+------------------------------------------------------------------+
//| Custom indicator iteration function |
//+------------------------------------------------------------------+
int start()
{
int shift,counted_bars=IndicatorCounted();
//double ma40dbl;
double ma0, ma1, ma2, ma3, ma4, ma5, ma6, ma7, ma8, ma9, tmp;
//---- TODO: add your code here


//---- check for possible errors
if(counted_bars //---- last counted bar will be recounted
if(counted_bars>0) counted_bars--;
//limit=Bars-counted_bars;
//---- main loop
//---- main calculation loop
shift=Bars-1;
while(shift>=0)
{
tmp=iMA(NULL,0,11,0,MODE_EMA,PRICE_CLOSE,shift);
ma1=tmp-iMA(NULL,0,5,0,MODE_EMA,PRICE_CLOSE,shift);
ma2=tmp-iMA(NULL,0,10,0,MODE_EMA,PRICE_CLOSE,shift);
ma3=tmp-iMA(NULL,0,15,0,MODE_EMA,PRICE_CLOSE,shift);
ma4=tmp-iMA(NULL,0,20,0,MODE_EMA,PRICE_CLOSE,shift);
ma5=tmp-iMA(NULL,0,25,0,MODE_EMA,PRICE_CLOSE,shift);
ma6=tmp-iMA(NULL,0,30,0,MODE_EMA,PRICE_CLOSE,shift);
ma7=tmp-iMA(NULL,0,40,0,MODE_EMA,PRICE_CLOSE,shift);


TS[shift]=(ma1+ma2+ma3+ma4+ma5+ma6+ma7)/7;

shift--;//
}

//----
return(0);
}
//+------------------------------------------------------------------+



Kompilace probehne ok, zkuste prosim...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TO:Volf
Díky, už je mi to jasné.

TO:All
Tak abych přispěl alespoň něčím do mlýna, přikládám Indikátor StopReversSystém, který i počítá aktuální profit. Takže klasika:nakopírovat do experts/indicator, pak zkompilovat a pak natáhnout do 30min grafu. Pak ukazuje klasicky Revers úsečku, šipky nákupní i prodejní a u každé změny pozice napíše také aktuální profit. To jen tak pro kontrolu klasického backtestu u MT, jestli se to bude shodovat. TO jsem ještě nezjistil, ale dopíšu tento příspěvek a začnu na tom pracovat...
Můj postřeh: Skuste si např. graf NZD-USD, kde to vychází nejlépe s hodnotou 0.00501 a omezit na 5.000 svíček (jako u max počtu u VT) a hoďte tam Revers,vyjde cca profit +500-600 pips(u VT mi ukazuje podobně). Dejte si pak např. 9.000 svíček a najednou je z toho nula jako BRNO. Historické data ještě neumím, takže nemohu zatím sloužit.
Tento indikátor může sloužit i jako přiklad, jak si hrát s textem na grafu. Třeba.... :). Text dostat do grafu mi trvalo celé dopoledne.
Tak a jdu pokračovat
Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tigerFX:
Nejjednodušší cesta je: Klikni na kterýkoli graf a pak na Indicators > Trend > Moving Average. V Moving Average v zápožce Parameters dáš Period 55, Shift 0, MA method simple, Apply to Median Price. Zvolíš si Style (barva čáry, tloušťka čáry a typ čáry).
Zatím ještě NEMAČKÁŠ OK, ale přejdeš na záložku Levels a nastavíš si jednotlivé plus i mínus fibo úrovně pomocí tlačítka ADD, zase si zvolíš jejich Style.
Dáš OK a máš tam základní SMA 55 s fibo úrovněmi.

Stejně si nastavíš SMA 8, s tím, že v políčku Apply to bude Close. Fibo úrovně už nenastavuješ.
To je vše, pro 4 h graf.
Pak stiskneš Templates > Save Template > napíšeš třeba Vegas a dáš uložit. Tím máš uloženou šablonu, kterou jednoduše kdykoli aplikuješ na kterýkoli graf tím, že klikneš do grafu, zvolíš Templates a klikneš na ten svůj už uložený Vegas.

Obdobně si můžeš vyrobit i weekly nastavení na 4H tunel, ale to je lepší naprogramovat, aby ti to zrovna odečítalo momentum. A s tím už ti zatím neporadím, protože to neumím. :)
Happy trading,
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...