Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

To srtanger

Dakujem za rychlu odpoved.
Je jasne ze tento obchod je uplne irelevantny vzhladom nato ze risk je strasne velky a SL by bol na moj fiktivny ucet viac nez tie 2 percenta a rozptyl pohybu je velky.
Len ma zaujimalo ze ci aj tieto ,,extremne,, pripady knotov (low) sviecok sa daju brat ako DB.
Co sa tyka systemu tak neobchodujem este ziaden. Momentalne som vo faze pozorovania trhu a tak nejak skusam sledovat graf + prve pokusy snazenia vyhladavania formacii DT/DB.

V knihe financnikov sa pise:
[ital] - Pokial sa vytvorí formácia DOUBLE TOP, zaroven je tato formacia tvorena aktualnym HIGH dna vstupim na prvej červenej sviečke a to tak že jeden TICK pod umiestnim vstupný STOP prikaz a NAD umiestním vstupnú usečku Stop-Loss
[/ital]

to ,,jeden tick pod umiestnenim,, sa berie pod knôtom (high or low sviecky) hoci je dlhsi alebo ramceka sviecky (close or open) ?

Vopred dik za odpoved a odpuste ze to tu spamujem takymi dotazmi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 285
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den,
mám pár dotazů, jejichž zodpovězení mě posune určitě zase o krůček dál.

1) Pokud to dobře chápu tak zlepšovat strategii s cílem mít vyšší, nebo řekněme stabilnější profit v podstatě může znamenat to, že si zpětně zkouknu 100 obchodů a zkusím vypočítat, co by se třeba stalo kdybych posunul hranici PT o 1 tick a SL nechal stejný... jaký by byl profit v jednotlivých týdnech / měsících, zda-li by byl horší, lepší, cca stejný

2) Jak několik lidí psalo jak přišli o veškerý kapitál atd. atd., musí to nutně znamenat, že se rovnou můžu rozloučit s 5 000 USD, které za pár měsíců vložím jako vstupní kapitál, ale s myšlenkou, že mi to pomůže v dalším rozvoji tradingu..., kapitálu ? Nebo na to koukám moc negativně ? Jsem ochoten už teď se smířit, že equity křivka bude zpočátku třeba -2 000 - 3 000, ale přijít o vše není doufám zase tak nutné při výběru vhodného kapitálu...ikdyž tušim, že na toto odpovědět je zcela nemožné :D

Pro zatím by moje dotazy stačili a berte to s rezervou, jelikož se tradingu věnuju možná tak 10 dní (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě jeden dotaz, teď jsem testoval na 5-ti dnech NQ trhu (z replaye) DT / DB na 10 min. grafu a ani jeden den tam nebyl jasný signal pro vstup k DT / DB. Se mi zdá, že 10 min je dostatek prostoru na to aby se během obchodního týdne, alespoň jednou ukázal signál pro vstup. Když vemu v potaz, že bych chtěl za pár měsíců dojít ke strategii, která bude mít +- 420 dolarů profit / měsíc...tedy cca 5 000 USD rok (100% zhodnocení mého vkladu...zatim vše fiktivně). Zkoušim systém s 9SL / 27 PT, ale asi nesmysl, něco takového domyslet...zkoušel jsem několik variant time framu a dospěl k názoru, že pod 10 min je to dost riskantní, ale zase 10+ min time frame neukazuje prakticky vůbec DT / DB signály a s tímto PT bych musel mít úspěšné 3 vstupy, aby to dalo těch 400 dolarů což jen za cenu, že bych neprohrál a to je nesmysl.
Ještě něco...plánuji riskovat na obchod 1% kapitálu a toho se budu za každou cenu držet, proto je nemyslitelné riskovat na obchod více než-li 50 USD včetně poplatků (45 tedy).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, přikládám screen a chtěl bych vás požádat o názor jak obchodovat tyto situace, resp. jak lze předpokládat další vývoj. V těchto situacích mi dělá problém rozpoznat jestli se jedná o korekci nebo otočení trendu. Existuje v těchto případech nějaká nuance nebo pomůcka podle které by se to dalo předpovědět. Já tohle obchoduji v 75 % přesně obráceně než je další vývoj trhu. Děkuji

18691

Link to comment
Sdílet pomocí služby

spec799 DT DB moze mat viac podob. u DT DB sa jedna o to ze cena odtestuje este raz uroven na ktorej bola, cize da sa povedat vytvori sa priamo SR uroven. Schvalne som si zapol 10 minutovy graf 5 dni dozadu tj od 06.02 - 31.01 a par takych testovacich oblasti ktore mozeme povazovat za DT DB som nasiel. Cize len z hrubeho nacrtu som nasiel tieto. Zisk na nich by bol myslim ze ce 1000 USD ale nepocital som to presne. Ci sa jedna o kvalitny SETUP DT DB ktory ti dovoluje zobrat OP to uz musis mat ty stanovene v OP pravidlach. Vyznacil som protitrendove ale aj trendove DT DB

18692

Link to comment
Sdílet pomocí služby

spec799
no DT DB su vlastne SR urovne cize ty ich mozes vidiet inde a ja tiez. a treti trader ich bude vidiet tiez inde.
Potrebujes celkovy system na to aby ti povedal co povazujes zo svojej strany za DT A DB uroven.
Je to o napozerani trhov, o tom mat to v oku. Mozes si potom k tomu pripojit aj nejake dalsie potvrdzujuce signaly.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mimochodem, řekněme, že ve 12:00 dostanu jasný signál DT / DB nicméně několik minut, následně hodin dochází neustále ke korekcím...trh váhá a třeba v 17:00 se vydává směrem, který jsem si hned myslel, že pujde. Dá se toto považovat za zmíněný signál z před několika hodin, nebo je to jen čistě náhoda, že někdy v minulosti tam byl DT / DB ? Čistě příklad, neberte v tom nic jiného. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

spec799 odraz na sR urovni vo forme DT DB je by som povedal najsilnejsim. Ak sa k tomu pripoji aj tvar sviece pinbar tak neje co riesit. Musis si najst svoj sposob, o tom to je, trading je o individualite, ak buddes robit to co iny, tak budes aj ako iny mat vysledky, musis sa stat jedinecnym, jedinecnou individualitou a tym dosiahnes uspech

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gartona,
v tvojom grafe vidím 4 indikátory, ktoré ti ukazujú smer trendu :). Čo také by si tam ešte chcel mať? Skús obchodovať na začiatok len do smeru trendu a na ostatné sa vykašli. Hlavne nešpekuluj kedy príde obrat, keď príde, tak si zasa počkaj na utvorenie nového trendu a potom zasa obchoduj v jeho smere. Keď k tomu pripojíš S/R úrovne, tak si prídeš na svoje a veštenie nechaj druhým.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...