Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

To já bych určitě neobchodoval bez přesně sepsaného plánu. Tak předkládám první dnešní situaci. Poslední modrá úsečka. Vstupy předtím jsou jenom vykreslené patterny bez nějakého přemýšlení o trhu. Jasný odraz od ema34 a 204 s vykreslenym patternem 0/v, predtim trh pomalu klesal, nastal jasný odraz od emas, potenciál k ret 50% je 45 ticku, bohuzel vstupní usecka ma 50 ticku, coz je hodne moc, pockal bych na korekci jestli by nebylo lepsi vstoupit v ni..

18004

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 285
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 1 month later...

Zdravím a prosím o radu. Začínám číst grafy a nevím proč, ale mám pocit, že do dělám špatně. Postup mého studia je takový, že si vezmu jeden konkrétní indikátor ( do teď VOL, OI a SR, trendlines ) a na základě mnou vyhledaných informací z grafů vyčíst co možná nejvíce relevantních informací. Vzhledem k tomu, že ale nemám žádnou zpětnou vazbu na můj úsudek, začínám nabývat nejistoty, zda vše co v grafu najdu je opravdu to, co bych měl hledat a jestli např. SR určuji opravdu správně.
Nemáte prosím někdo zkušenost ze svých začátků, jak jste se s tímto popasovali ?

P.S. Je správný můj postup tzn. vzít si pouze jeden indikátor, ten co nejvíce nastudovat a až poté přejít na další, nebo je lepší udělat si komplexní přehled o tom, co vše za indikátory existuje a až poté si vybrat ty, které by mi "seděly" a začít se jim věnovat podrobněji ? Konkrétně to vypadá tak, že studuji podrobně info z finančníka, dohledávám další informace, vše nastuduji a pak sleduji grafy....

Asi bych potřeboval jenom trochu nasměrovat. Předem děkuji za jakoukoli odpověď :-), jeanpaul

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jeanpaulcz,

Jestli ti můžu poradit, vykašli se zatím na indikátory a zkus studovat samotné cenové grafy a cenové formace třeba www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/2b-reversal.html (je tam několik kapitol,projdi všechny) na 5 min grafu. Studuj swingy. Vyděláš jen na pohybu ceny. Hledej kde a jak vzniká pohyb. Máš mnoho možností. Základem všech je cenový graf. Výborné vlákno je třeba - www.financnik.cz/forum/read.php?2,31796,page=34 nebo www.financnik.cz/forum/read.php?7,121299,page=21 . M

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky moc za odpověď. Cenové formace se snažím studovat taky, ale je toho přede mnou ještě hodně. Vlákna určitě pročtu. Jestli můžu, rád bych se zeptal ještě na jednu věc týkající se SR úrovní. Pokud někdo obchoduje intradenně, jak dlouho v historii studuje SR úrovně ? A pokud mi doporučuješ čtení cenových formací na 5min TF, stačí pokud budu studovat historii SR úrovní pouze na tomto TF nebo doporučuješ ( jak psáno i na financnikovi ) studovat i vyšší TF ?

Klasický případ "podej prst, přijdeš o celou ruku" :-)

Moc ti děkuji za ochotu, H.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jeanpaulcz, Zápis SR je, tak jako skoro vše, hodně individualní :-) Ukážu ti jak to zhruba dělám já. Používám 15 min TF. Šlo by použít i větší, ale protože hledám "množství odrazů" , používám 15 a graf hodně zahustím. V grafu mám Volume by Price, který si interpretuju jako "míru shody nebo neshody nad určitou cenou" a vrcholy swingů, které tvoří "hrany" odmítnutí. Pak zakreslím SR medián a kolem něho SR oblast. Viz.scren. M P.S. Na SR je 15min asi minimum, takže 5 min formace, 15 a víc min na SR.

18446

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, moc diky za odpoved. Beru tedy, ze histori na ID obchodování budu brát cca. 7-10 dní zpět. Pomohlo mi i vidět něčí graf. Neměl jsem představu, kolik SR úrovní kdo může zakreslovat ( a na jakých bodech ). Já asi dělal chybu, že jsem se vždy snažil hledat max. 2.3 a to mě očividně dost omezovalo. Dnes večer zkusím tvojí metodu :-).

Jeste jednou dekuji za ochotu a přeji hodně uspechu, H.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

I.Holan:

hodnota ticku a další podrobnosti jsou vždy uvedeny u příslušného trhu na stránkách burzy, kde se obchoduje..většinou se toto nachází v záložce "contract specification" nebo podobně..

př: YM - www.cmegroup.com/trading/equity-index/us-index/e-mini-dow_contract_specifications.html

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den. Odpustte mi moj trivialny dotaz ale musim sa sptyta. Som jednom vo faze spoznavania trhu a jeho sledovania preto vyhladavam formacie DT/DB. (dnes 1x) Je mozne (v obrazku zakreslene) tohle pokladat za dvojite dno? Ked ide len o ,,knoty,, sviecky? Teda umiestnit prikaz nakupit jeden tick nad znazornenym svtupom a prikza SL jeden tick pod dnom sviecky? Mam definovane ze do DB vstupim jeden tick nad prvou zelenou useckou (DT je naopak: jeden tick pod prvou cervenou) a SL umiestnim jeden tick nad/pod vstupnu usecku... Mam v tom dost misung a bojujem teraz s grafmi takze ak som tomu pochopil spravne malo by to byt tak ak nie prosim uvedze ma na pravu mieru. A nad hranicou sviecky sa mysli sviecky samotnej ako obdlznicka (tak ako je to pri SL) alebo sviecky aj s knotom ako je to znazornene pri VSTUPE. - Plus dalsia vec ktoru sa chcem spytat aka je vasa maximalna hranica (ak je vobec nejaka alebo jenom od oka) tolerovani kedy ide o DT/DB? Ak je prva sviecka v grafe na hodnote XY potom aku toleranciu (XY+/- ?) mate (ak je vobec nejaka) nato aby ste to zhodnotili ako formaciu DT/DB Aby ste pochopilu ta hranica je definovana sipkami.

18666

Link to comment
Sdílet pomocí služby

peto580 v ziadnom pripade by som tento obchod nebral ja osobne.
take zakladne dovody su:
- trh je v chope dlhodobejsie, coj e znacne z tvojho grafu
- v ziadnom pripade sa nejedna o DB
- RRR tvojho obchodu je 1:1 aj menej.

Taktiez by som nevstupil tam kde ty
Dovod:
- prilis vysky risk oproti zisku cize nepriaznivy RRR

Do tretice nezadal by som tam SL kde ty
dovod:
- prilis utiahnuty SL v absolutne nelogickej zone. Trh sa s velkou pravdepodobnostou moze vratit.

Neviem aky system obchodujes, ale len vidiet DT a DB na grafe nestaci.
Daleko dolezitejsie je logicke vstupenie, logicke umiestnenie SL, v ramci tvojho risk managmentu a co ja najhlavnejsie je vyberat obchody len so slusnym potencialom RRR minimalne vsak 2:1 a nebat sa aj vyssie 3 ci 4:1 ak chces obchodovat DT DB co su protitrendove pristupy

To je moj nazor

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...