Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 285
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahojte, sú tu nejakí skúsenejší traderi, ktorí by mi vedeli povedať rozdiel vo vyznačených obchodných situáciách na priloženom obrázku? Mám SIM účet, prvý vyznačený obchod som považoval za trendový DT, druhý takisto, kde prvý by mi vyšiel a druhý nie. Viete mi povedať rozdiel medzi nimi, prípadne, prečo by ste nebrali ani jeden, proste nejaký rozbor. Za prípadnú odpoveď ďakujem. Dan,

17933

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Danko:
Těch rozdílů je několik, tím hlavním je, že druhý případ je odchod již po pohybu cca 1000,- USD, což je skoro obvyklé denní rozpětí, takže kolik potenciálu po takovém pohybu obchod asi má?
Na prvním obchodu je podstatné, že jde o korekci do trendu, vzniklého proražením předchozí trading range. Není vůbec podstatné jestli tam je DT nebo ne.
Ať se daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to jim36:
dekuji za odpoved. No ja divergenci beru jako filtr, abych nespadl do zbytecne pasti. Dekuji za nactrt, takhle to ma byt, nakreslil jsem to spatne. Vytvorilo se tam double top, prisel signal na 0/v short po divergenci, a trh se zase vratil nahoru, takze me divergence podrzela. No musim techto situaci videt a nakoukat vic, abych tomu dal komplexni pravidla. Jinak ja sleduji s/r urovne low/high predchoziho dne, high/low premarketu, a s/r swingu se snazim ucit.. takove urovne beru jako potvrzeni fin win patternu..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Divergence jsou jednou z casti TA, ktera pri spravnem zvoleni TF a periody ind/osc naprosto spolehlive upozornuje na momenty zmeny nebo pokracovani trendu.

Je treba si uvedomit, ze cim kratsi TF a perioda, tim vice sumu a falesnych signalu.

Pri studiu div jsem narazil na zajimavou vec. Na ceskych forech a strankach zabyvajicich se tradingem je tak polovina informaci, ktere z obchodovani div delaji zajimavy a profitabilni system. Je to divne, nebo podezrele, rikejte tomu jak chcete, zvlast v kontextu s tim, ze clanky, postupy, systemy jsou vetsinou pouze prelozeny do cestiny - a vzdy neco chybi, vetsinou ta cast, ktera upresnuje vstupy a naznacuje vystupy po div.
Nevim jak to je na placenych kurzech, jestli tam za sve penize clovek dostane kompletni info, notabene zdarma dostupne na zahranicnich webech a forech.
Staci Google a par hodin surfovani.

Jinak, btw, minimalni TF pro pouzivani div se obecne doporucuje 5min + napr CCI 14.
Je to jednoducha cesta a svete div se, navzdory informacim na nam znamych webech, napriklad ve spojeni s par patterny PA lze obchodovat naprosto spolehlive a ziskove. Klidne se asi da rict, ze div znazornuji vyvoj ceny vzhledem k nabidce a poptavce.



Dobry lov

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, jsem nyní ve fázi úplného začátečníka, který má nyní na PC nainstalovaný Free NINJATRADER a začínám tzv. fázi studia a načítání grafů u jednotlivých trhů. Můžete mi prosím někdo poradit jak mám získat či nastavit minutové TIMEFRAMY u grafů? Zatím jsem si prohlížel pouze trh YM a NQ (TF), ale tam se mě načítají historické data vždy pouze jen TIMEFRAME denní, týdení, měsíční a roční ?? :S Rád bych si udělal představu jak vypadají právě grafy i v minutovém TIMEFRAMu, ale nějak se mi nedaří se k nim prokousat .......

Děkuji za radu a přeji hezký zbytek dne Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

morihei:

problém může být v tom, že jste např. napojený na Kinetick, který intradenní data nenabízí..pokud chcete ID grafy, musíte si zařídit např. demo u Mirus Futures nebo AMP, kteří využívají Zen-Fire..dál určitě projděte: www.financnik.cz/forum/read.php?31,194698

PS. váš dotaz se spíš hodí do některého vlákna k programu NT, jde spíš o technický dotaz k softwaru..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...