Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

Dobrý den, prijde Vám tato situace logická pro vstup? Trh proráží trading range s vykreslením vstupního patternu. Situace je na high dne, podle mě je na vyssim TF up trend. Musím nakoukat jestli tyhle situace budou zajímavé. Nebo čekat na větší otestování horní s/r trading range. sl bych umístil pod s/r trading range a pt bych stanovil alespon na 1:2.

18710

18711

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 285
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Rád bych se zeptal na Váš názor ohledně S/R úrovní a jejich posouzení. V backtestu se mi naskytla tato situace. Dvojitý vrchol s protitrendovým patternem finwinu. Do obchodu bych, ale nevstupoval, signál přišel daleko od s/r double top a malé RRR. Navíc je kolem 11:00 ..což zatím vidím jako čas, kdy trh je pomalý. Zajímal by mě názor na s/r zónu označenou 1. Trh otevřel v kanálu gapem, klesl po s/r (1), kde bych čekal nějaké odražení směrem short a beru tuto zónu jako resistance. Následně trh vystřelil nahoru a výrazně přijal cenu nad touto zónou. Tím je pro mě pro další shorty neplatná a beru jí jako support. Ale teď nevím, trh otevřel nad ní a tím průrazem dolů by se také mohla stát neplatná jako support.. Vím, že to nemohu brát zcela přesně, že jsou to zóny, ve kterých se trh má tendenci opakovat, ale máte nějaká pravidla pro platnosti zón?.. děkuji

18731

18732

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Dobrý den, chci se zeptat, momentálně mám problém s tím, že si při backtestu zakresluju důležitější S / R hranice + se řídím premarketem a problém je v tom, že potenciál mezi "čarami" je řekněme 5 bodů a nevim jak z toho ven...díky za rady jak omezit tyto S / R....postnu obrázek pro ujasnění, ale myslím, že rozumíte.

19499

19500

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ne zrovna kvalitní screeny, kde nejsou osy atd.. Zelený obdelník je rozsah premarketu...H / L. Celková range je zde nějakých 20 bodů v trhu NQ.
Ano zrovna tento den jsem nevybral šťastně, jelikož jsou k vidění daleko větší rozsahy, ale stejně tam je kolikrát dost hranic. Možná je chyba, že koukám 2,3,4 dny z5 a když je pak třeba 5 dní trh v podobném rozsahu tak to je madlajz...no nevím. :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

S / R si zakresluju dle 15-min TF, to jen tady, aby byly lépe vidět ty hranice. Zkusím teda hodinu ikdyž se mi to zdá dost, uvidim ještě jak z toho ven. Trochu hloupá otázka, ale jak daleká historie tě zajímá ? Resp. pokud např týden není žádná nic moc S / R hranice, což se asi nestává moc často, tak jestli pak obchoduješ dle menších S / R na nižším TF, nebo jak to řešíš.

Díky.
(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

spec799, osobne si z obchodniho grafu SR nezakresluju vubec. Spis pokud neni zadna poradna SR na 30 min tf ani hodne do minulosti, koukam i na swingy, ktere se na 30 tf utvorily, ale to beru spise jako takove voditko, kde se trh nachazi. Rozhodne takove swingy nepouzivam k protitrendovym obchodum.. Jinak se ale koukam na SR ktere jsou stare klidne mesic i vic. Ale ja SR beru jako pomocnika. Sleduju, jak se u nich cena chova, a az podle PA pak vstupuju. Myslim si, ze tvuj problem by mohl byt i v tom, ze mas tvuj htf pro SR zbytecne roztazeny. Zkus ho zhustit skoro na max, aby sis nevsimal kazdeho mensiho swingu. Postupne to dostanes do oka.

Protitrendove obchody ale beru pouze na SRs, ktere byly otestovany max. predminuly, lepe minuly den. Rozhodne ne na tech starsich. Obzvlast, pokud k nim trh dorazil v nejakem jasnem trendu na htf. Coz tak i vetsinou byva, kdyz kolem sebe nemas zadne SR z poslednich dnu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ok díky za rady. Já se právě snažím dost zaměřovat na PA a chování grafu jako takového, ačkoliv vstupy určuju dle finwin patternů. Zatím jsem přeborník v chování trhu, pokud už je vykreslen :)...snad to časem nakoukám a dokážu poznat, zda-li už je S / R překonána, nebo jestli je už daleko větší pravděpodobnost odrazu.

Mimochodem jak řešíš PT, nebo prostor trhu, pokud si nezakresluješ S / R ?


Ať se daří. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Spec799, prostor trhu je hrozne osemetna vec.. V podstate to neresim. Vystupuju na 3xSL. Pokud je v ceste nejaka SR, posunu u ni na BE, pokud je pobliz meho planovaneho vystupu nejaka SR, posunu PT k ni. Ale jinak nikdy dopredu nevis, jestli dana SR bude nebo nebude prekonana. Navic cim je v trhu vetsi trend, tim spis k prekonani SR dojde.
TOhle urcovani PT podle SR nebo prstoru trhu podle SR je dvojsecna zbran, obzvlast pro tradery, kteri s tim jeste nemaji tolik zkusenosti..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 6 months later...

Zdravím všechny začínající i už zaběhlé tradery na finančníkovi:) Pánové, začal jsem pomaličku studovat grafy a narazil jsem na graf ZWH13. Po prvním shlédnutí tohoto grafu mně bylo vše jasné - resistance:D. Pak jsem se ale zamyslel a ted' už bych s tím zas tak moc nesouhlasil, nicméně se musím zeptat. Je to možné, aby formace pod červenou čarou byla resistance? Pokud ne, tak se jedná pouze o pohyb trhu do strany? V tomto případě není lepší graf sledovat na menším výhledu (řekněme 2, 6 měsíců)? A poslední dotaz: Jak byste se zachovali v tomto případě Vy? Můj plán z 5.12 byl vstoupit do trhu na 850 nákupem jednoho kontraktu, profit target jsem si neurčoval, pouze stop-loss na 852. Co si o tom myslíte? Díky za pomoc.

21240

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...