Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

ilcoun ressistance / support su definovane miesta kde dochadza k uderu (zastaveniu) ceny na urcitej cenovej urovni.
Hovori sa ze pri 3 a viac uderoch sa uz jedna o SR uroven, a cim je viac uderov tym je silnejsia SR uroven.,
Teraz si polozte otazku: Kolklo existuje v trhoch roznych cenovych urovni kde sa dotkly 3 usecky v rozdielnom case na to iste miesto? A to v akom kolvek TF.
Odpoved: Existuje ich bezpocet, preto to chce nakukat si grafy, pochopit co su to sr urovne a naucit sa ich spravne zaznacovat.
Odporucam precitat si clanky tu na financniku o SR urovniach, je tu o tom hojne rozpisane a velmi pekne.
V kazdom priapade odporucam sa SR urovniam poctivo venovat, lebo tie tu boli vzdy, su, a budu a tvoria to najsilnejsie co sa v trhoch (a mozno aj jedine) ,v tom trznom chaoseda logicky vysvetlit a pochopit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 285
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Díky moc za odpověd'. Takže ted' už je mi tak zhruba jasné jakým způsobem tyto úrovně hledat..takže v případě paper tradingu /který jsem nastínil v předchozím příspěvku/, ted to bude znít blbě, ale jak by jste ho zhodnotil? myslím tím zda předpoklad, nastavení stop-lossu a vstupu do obchodu (v případě že by trhu šly opravdu dolů) je na správné cestě?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsechny priznivce tradingu,
Jsem zne novy,chodim tady asi 11mesicu a navstivil jsem par kurzu na financnikovi.cz,
Nevim do jakeho vlakna tento dotaz zaradit a tak pisi zde.
Patecni pohyb na trzich smerem nahoru v 8:30 NYT to vyletelo vsechno nahoru a zlato padlo o 12 dolu...
Je to opravdu zpusobeno temi zpravami,nebo jak je mozne ze vsechno tak poskoci ...to je obrovzka zmena
!!
Com to je zpusobeno..?
Diky za odpoved

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Olosh, ať už tam dvojité dno či vlajka byla nebo ne, byl to každopádně nákup proti rezistenci, což není moc dobrý nápad. Osobně dvojitá dna a vrcholy neobchoduju, ale vlajku považuju za silný pattern (vlajka je podle mě v podstatě totéž co "Ross hook"). Problém je v tom, že platná vlajka se nevyskytuje zrovna často. Vlajka je vlastně situace, kdy trh "odpočívá" po breakoutu a dává možnost "naskočit do vlaku" (s tím, že bych doporučoval vstupovat až když trh vlajku opouští, samozřejmě směrem do hlavního pohybu). Ale aby nastal breakout, trh musí prolomit nějakou bázi (konsolidaci) nebo aspoň trendovou linii. Celkem hezká vlajka je vidět třeba teď na denním grafu C (viz obrázek), ale ani tady to podle mě není obchodovatelné (respektive je, ale s velkým rizikem), protože tam zase stojí v cestě rezistence. Jinak obecně: žádný pattern nemá stoprocentní úspěšnost, trh může jít vždycky proti předpokladům.

21280

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Ahoj všem, backtestuji dvojité dno/vrchol, jako potvrzení protnutí EMA 34. Nicméně neberu signály, kde se pattern utvořil ještě v předobchodní fázi (před 15:30)i. Dělám to správně? Respektive to, zda to dělám správně či ne, mi ukáže backtest, ale jaký je váš názor? Obchodujete takovéto signály? Pro ilustraci přidávám jeden příklad.

22139

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 6 months later...

Zdravím, nechtěl jsem svůj dotaz dávat do vlákna e-mini Nasdaq, tak jsem to dal sem chci se zeptat, jestli správně určuji trend :) na obrázku se vytvořilo DT, pak následoval downtrend, který jsem označil trendovou linku šipka 1, pak trh 3x otestoval S/R zónu 3088-3090 a trend se porušil, trh se pak odrazil a šel nahoru, vytvořila se korekce a trh šel opět dolů, je správné dle teorie trendu teď nakreslit novou trendovou linku šipka 2 a brát tento trend jako platný a čekat na další korekci k nástupu do shortu třeba na šipce 3?

25232

Link to comment
Sdílet pomocí služby

cipinek Wrote:
-------------------------------------------------------
> Zdravím,
> nechtěl jsem svůj dotaz dávat do vlákna e-mini
> Nasdaq, tak jsem to dal sem
> chci se zeptat, jestli správně určuji trend

Mas spravne a logicke uvazovani, o tech trendovych carach. Zakreslene jsou spravne, ale hacek je v tom, ze nekdo jiny je muze zakreslit jinak a bude to take spravne. Ono je to totiz subjektivni, ale muzu te uklidnit treba tim ze ja bych je zakreslil stejne jako ty. Nerekl bych ale uz totez co ty ohledne poruseni trendu, ono to tak jednoznacne zase neni. Ano, doslo k prekrizeni trendove linky, coz je vyrazna ukazka aktivity nakupujicich, nicmene to take mohli byt prodavajici kteri po takovem sesupu samozrejme chteli pozavirat pozice dokud jsou penize na stole, obzvlaste po tak dlouhem pohybu do strany kdy to zacinalo vypadat ze jsme na moznem supportu. Trend vsak pokracoval nakonec dale a z hlediska nejzakladnejsi definice trendu ani nikdy nebyl prerusen, nebot trh vytvarel celou dobu nizsi highs i lows. Podtrzeno secteno, dokud je graf v pohybu, vzdy to vidime v jakesi mlze a nelze vlastne presne rict zda trend uz skoncil ci bude dale pokracovat. A navic jsou situace kdy trh je zaroven v uptrendu i v downtrendu najednou, a neni to az tak neobvykle. Zalezi jen na uhlu pohledu. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Potom co byly zavedeny indikátory a používají se různé časové rámce, tak trh není vůbec dobře čitelný. Signály ke vstupu jsou tak vysílány všemi směry. Trh se tak proto neustále vlní. Mylně se píše, že tyto pohyby vznikají psychologií davu. Lidé se umí relativně rychle naučit ovládat mozek jak potřebují. Bohužel to nestačí. Jediné co funguje je pravděpodobnost profitu. Samozřejmě v tak "rozvlněném" prostředí trhů i toto bývá problém.
Pokud by se zrušily TF a zůstal jen jeden, třeba denní a odstranily indikátory, tak by v trzích vydělávaly téměř všichni. To ale systém nepotřebuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


MNovak - nechci vyvolávat flame, ale váš příspěvek mi hlava fakt nebere :)

radim2 - s tím se nedá polemizovat, protože je pravdou, že my všichni se rozhodujeme na základě zpráv - např. je pro mě zprávou, že AOS mi dal long signál nebo že končí trh a některé instance mi zavřou. Pro jiné je zprávou to, že dostali margin call, nebo jim došly prachy na účet nebo že je šéf sprdnul a tak nakupujou atd atd :) To, že FED ukázal trhům, zač je toho loket v podobě několikanásobného QE, je vlastně taky zprávou, na kterou trhy reagovaly dlouhodobým trendem. Nebo to všechno nejsou zprávy, ale jenom akce účastníků trhu, kteří se rozhodují podle stovek různých pohnutek, mezi něž mimo jiné patří i "zprávy"?
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honza K. - ať už AOS, nebo i při ručním obchodování dle indikátorů se AOS i člověk rozhodují dle situace na trhu, kterou ale předtím spustily zprávy. Co by udělal AOS, nebo trader na trhu, který se nehne - nic. Na rovné lince by to nemělo smysl. Jak správně píšeš FED spustil trend a může to udělat znovu, tvůj OS ne :)
Ale už jsme mimo téma.

BTW: Taky obchoduju podle indikátorů. Obchodování zpráv vyžaduje hlubší znalosti fungování ekonomiky, nebo tržního segmentu dané komodity a to zatím bohužel nemám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...