Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

Dobrý večer prajem,
začínam sa venovať tradingu, som začiatočník, a nie je mi celkom jasné napr. Cena uvedená na grafoch je cena za 1 kontrakt? Napr. www.financnik.cz/komodity/manual/komodity-grafy-zdarma.html, cena cukru uvedená na grafe je cena 1 kontraktu cukru /neviem presne kolko to je ale dajme tomu ze 1 kontrakt cukru = 1000kg cukru/, tak cena 8 dolárov je cena za 1000kg čili 1 kontrakt cukru?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 285
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím abruzzi111,

každá komodita má svoje specifika a grafy jsou zobrazované u každé komodity jinak a je třeba si najít spacifikaci každé komodity zvlášt,třeba na stránkách burzy na které se obchoduje.Konkrétně cukr má váhovou jednotku v librách,velikost kontraktu je 112 000 liber(takže 0,29*112 000 =32400 USD to je velikost kontraktu).

www.theice.com/productguide/ProductDetails.shtml?&marketId=860079

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

nagato,
každý broker, který netoleruje scalp, si sám určuje podmínky - tudíž je nutné se dotázat přímo tam, kde hodláš obchodovat. Pět minut není vůbec scalp a řekl bych (i když neprovozuji tuhle techniku) že scalp je otázkou vteřin. Tuhle jsem někde četl statistiku dotazů na různé forex brokery a tuším že ani jeden z dotazovaných (cca 10) s tím neměl problém a bylo jim fuk jak dlouho jsi v pozici a kolik si vyděláš či proděláš. Není nic jednoduššího než se zeptat napřímo :-)

vyky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přesně tak, tolerance brokerů je různá. Většinou to nevadí. Protože peníze ze spreadu jim stejně zaplatíš ať držíš pozici sekundu nebo deset minut. Takže by jim to logicky mělo přinášet i více zisků. Otázka je jak se na to dívají z pohledu zatěžování jejich serverů. To by ovšem z hlediska jednotlivců neměl být problém.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

Dobrý den, trápí mě jedna otázka na grafu který přikládám je několik úseků kde se cena nepohybuje nahoru ani dolů (označeno šipkama). Mohl by mi prosím někdo vysvětlit o co jde? Hledal jsem a nalezl, že by mohlo jít o limitní pohyby. Ovšem v tom případě nechápu proč je v daný den tak vysoké volume. Pokud by mě to někdo osvětlil byl bych velmi vděčny. Přeji všem mnoho úspěchu.

14255

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Dobrý den, začínám testovat obchodní systém FinWin. Konkrétně mě momentálně zajímají tréndové formace 2v a 0/v v kombinaci s S/R úrovněmi. Mám takový problém, že buď mi CCi davají krásné signaly ale bez podpory S/R (tzv. flip) nebo dochází k nepřesným dotykům S/R úrovní.Mužete mi prosím poradit jaký na to máte pohled vy?

14489

14490

Link to comment
Sdílet pomocí služby

NQ100: Ted budu mluvit obecne:
- S/R urovne nejsou presny bod ale cenove pasmo, kde z pohledu TA v minulosti vyhrala poptavka nebo nabidka.
- Cim silnejsi S/R uroven je, tim spise u ni k dotyku nedojde ale cena otoci kolikrat o neco driv, tzn. ze se cena neprobojovala pres prikazy, ktere ji staly v ceste. Jindy zas dojde k "presahu" doteku a rychlemu obratu (prichazi "spike", dlouhe knoty svicek). Tzn. že cena nemela tak tezky boj se nekam dostat, ale byla rychle sestrelena a nemelo ji co udrzet.

Tim predchozim chci rict ze nic jako nepresny dotek neexistuje.
To ze na 2min. grafu nevidite podporu S/R me neprekvapuje, pravdepodobne budou takoveto pasma viditelne nekde na vyssich timeframe.
Ke grafum se konkretne nevyjadruju, protoze netusim jak ve FinWinu vypada takovy flip

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kingie:
Děkuji za odpověď. Ještě bych se chtěl zeptat na možná pro Vás stupidní otázky.
Ty S/R úrovně na vyšších TF, ty mají asi větší váhu, že? Tzn, že trh bude mít s jejich proražením daleko větší problémy než např. na nižších TF? a pokud budu mít potvrzení jak na nižším tak na vyšším TF tak o to více je procento úspěšnosti obchodu vyšší?
A ještě jsem se chtěl zeptat: sleduji 2 trhy NQ a ES. S/R jsou na těchto trzích dost odlišné. Zatímco na NQ dochází k přesahům na ES se cena téměř přesně zastaví na hodnotě Supportu nebo resistance, tzn. nedochází k tak velikým přesahům jako na NQ. Můžete mi to prosím objasnit, v čím je to způsobeno, když tyto 2 trhy korelují cca z 98%?
Děkuji za odpověď

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Otazka 1: Podle me je to tak, mely by mit vetsi vahu. Zduvodneni bych pripodobnil k ceste po minovem poli - kde cekate ze budete mit vetsi sanci, ze dobrovolnik neprojde?
a) polem kde couraji scalperi sem a tam
b) polem kterym zatim temer nikdo neprosel ? I kdyz nevime jak to dopadne, tak druhy pripad bude mit podstatne vetsi hustotu nalozi :)

-potvrzení jak na nižším tak na vyšším TF? tomu nerozumim, na ruznych TF bude vaše interpretace dulezitosti S/R urovni zrejme ruzna a co chy, ale cena bude porad stejnou cenou at uz je na jakemkoli TF; pokud nebudete sledovat vyssi TF, tak se taky muze stat ze pujdete short na rezistenci z 2min TF proti silnemu supportu 1h..takze v tomhle ohledu bych se opravdu ujistit potreboval ze si to nesinu do minoveho pole a hledat miny s lupou taky neni moudre :)

Otazka 2: Abych se priznal tak nevim, muze to byt vetsi likviditou ES, muze to byt necim jinym. ES je pouze derivatem akcii, cili tady by nemeli jit klasicky o oceneni podle nabidky a poptavky derivatu, ale podstatne by melo byt oceneni samotnych akcii
( v tehle diskuzi to rozebiral Airmike www.financnik.cz/forum/read.php?2,939,171559#msg-171559 )

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Dobrý den, jsem "v tom" opravdu krátce, ale neskutečně mě to chytilo. Teď jsem ve fázi určování SR, DT, DB, retracement na grafech v Ninja Trader. I když nechci forum nijak zneuzivat, prece jenom bych se rád zeptal na jeden případ viz. graf. Pokud graf správně čtu, jedná se o formaci DB a to snad i 2x za sebou. Jak je tedy možné, že se nakonec hranice supportu prorazí a trh má opačný trend, než bych odhadoval ? Vím, že trh není exaktní, ale formace mi přijde docela silná a nakonec bez jakékoli logiky pro mě, jde trh dolu.....

17890

Link to comment
Sdílet pomocí služby

:jeanpaulcz
Jednoduše, v trhu bylo v tu chvíli více prodávajích, než kupujících. Osobně bych to neviděl na DB, ale spíš na formaci 1-2-3, kde 3 je swing za druhou nohou DB, kde se trh otocil a zacal padit dolu.
DT a DB jsou hodně osobní věc, každý je vidí a obchoduje trochu jinak a musíš holt počítat s tím, že ani tato strategie nefunguje na 100%. Toto je jeden z příkladů.

Ignawin

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...